WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Облігації - Курсова робота

Облігації - Курсова робота

р. Національний банк почав випускати Депозитні сертифікати Національного банку України. Метою їх випуску було уведення інструменту, що мав замінити ОВДП, довіру до яких було підірвано, а також використання нового способу регулювання кількості грошей в обігу.
З початку року уряд не розміщував ОВДП, водночас обсяг виплат за облігаціями внутрішньої позики становив 155 млн грн. Загалом протягом 1999р. Мінфін реалізував облігацій внутрішньої державної позики загальною номінальною вартістю 4685 млн грн. на суму 3842 млн грн. За підсумками 1999р. за рахунок ринку ОВДП бюджет було профінансовано на 807 млн грн.
На початку 2000 р. збільшився внутрішній державний борг за ОВДП, емісію яких було спрямовано на погашення внутрішніх та зовнішніх зобов'язань попередніх років без погашення вже накопичених боргів за державними цінними паперами, зокрема перед основним внутрішнім кредитором Міністерства фінансів - Національним банком України.
У вересні 2000 р. Національний банк та Міністерство фінансів України уклали угоду про реструктуризацію облігацій внутрішньої державної позики із портфеля НБУ натермін до 2010 р. Реструктуризацію було проведено шляхом заміни ОВДП та КОВДП на нові процентні облігації внутрішньої державної позики. У жовтні 2000 р. Мінфін та Національний банк закінчили процедуру реструктуризації ОВДП.
У результаті реструктуризації були знищені всі облігації внутрішньої державної позики та конверсійні облігації внутрішньої державної позики, які належали НБУ та загальний обсяг виплат за якими дорівнював 11 млрд грн., а виплати закінчувались у 2004 р.
Натомість НБУ отримав нові процентні облігації внутрішньої державної позики (ПОВДП) номінальною вартістю 9,56 млрд грн. Мінфін почав погашати ПОВДП з 1 січня 2002 р. з поступовим погашенням їх рівними частинами до 1 січня 2010 р. З 25 січня 2001 р. Мінфін зобов'язався щомісячно виплачувати за новими облігаціями дохід у розмірі, який буде дорівнювати рівню інфляції плюс три процентні пункти.
Розміщення нових облігацій внутрішньої державної позики в 2001 р. не проводилося. Продавалися раніше випущені облігації та облігації, які знаходились у портфелі Національного банку.
У цілому протягом 2000 та 2001 pp. у результаті продажу державних цінних паперів внутрішнього боргу до бюджету було залучено коштів на суму відповідно 1,9 млрд та 1,2 млрд грн.
Історія розвитку ринку ОВДП свідчить про те, що випуск державних боргових зобов'язань лише тоді може бути ефективним механізмом фінансування бюджетного дефіциту, коли він супроводжується позитивними зрушеннями в економіці, а кошти, залучені до бюджету, використовуються ефективно.
2. Облігації внутрішньої державної ощадної позики. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про випуск облігацій внутрішньої державної ощадної позики" від 5 лютого 1997 р. № 138 облігації внутрішньої державної ощадної позики мають випускатись з терміном погашення 6 міс., один та два роки і розміщуватись на добровільних засадах серед фізичних і юридичних осіб як резидентів, так і нерезидентів. Для придбання облігацій інвестори можуть використовувати як готівкові кошти, так і кошти, розміщені на рахунках в банку.
Уповноважені банки отримують облігації відповідно до укладених з Міністерством фінансів угод і оприбутковують їх у депозит Мінфіну. Установи уповноважених банків продають облігації за такими цінами:
o викуплені у Мінфіну чи придбані на вторинному ринку за курсовою вартістю, що встановлюється банком самостійно;
o облігації, що перебувають у депозиті Мінфіну, в перший день купонного періоду продаються за номінальною вартістю, в інші дні - за курсовою вартістю, яка щомісяця встановлюється окремими постановами Кабінету Міністрів України за поданням Мінфіну на основі фактичних та прогнозних індексів споживчих цін; в останні три банківські дні купонного періоду продаж не здійснюється.
Виплата процентного доходу чи погашення облігацій провадяться виключно в установах уповноважених банків, які здійснили їх перший продаж.
У червні 1997 р. з'явились перші облігації внутрішньої державної ощадної позики з номінальною вартістю 50 грн. у паперовій формі. Вони були насамперед призначені для залучення коштів фізичних осіб для потреб бюджету, проте попитом у останніх не користувались.
3. Облігації державної зовнішньої позики (ОДЗП). Облігації зовнішніх державних позик України - це цінні папери, що розміщуються на міжнародних та іноземних фондових ринках і підтверджують зобов'язання України відшкодувати пред'явникам цих облігацій їх номінальну вартість з виплатою доходу відповідно до умов випуску облігацій. Вони можуть деномінуватися у конвертованій іноземній валюті, випускатися процентними, дисконтними, можуть бути як іменними, так і на пред'явника, з вільним або обмеженим колом обігу.
Облігації зовнішніх державних позик України оплачуються виключно в конвертованій іноземній валюті відповідно до умов їх випуску. Емітентом облігацій є держава в особі Міністерства фінансів України. Грошові кошти, одержані від розміщення облігацій, надходять виключно до Державного бюджету України.
Рішення про випуск облігацій зовнішніх державних позик України в межах передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік приймається Кабінетом Міністрів України. Умовами випуску облігацій визначаються загальний обсяг випуску, номінальна вартість однієї облігації, валюта, в якій деномінуються облігації, термін виплати, розмір доходу, термін погашення тощо.
Первинне розміщення, обслуговування та погашення облігацій зовнішніх державних позик здійснює Міністерство фінансів України. З цією метою Міністерство фінансів України може залучати банки, інвестиційні компанії тощо. Витрати на підготовку випуску, випуск, погашення облігацій зовнішніх державних позик, виплата доходу та інші необхідні витрати здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на ці цілі. Виплата доходів і погашення облігацій зовнішніх державних позик України здійснюються виключно за грошові кошти або за інші облігації державних позик.
Відповідно до Указу Президента України "Про випуск облігацій державної зовнішньої позики України 1995 року" від 5 жовтня 1995 р. № 912 і на виконання Угоди від 18 березня 1995 р. між урядом України і Російським акціонерним товариством "Газпром" "Про принципи врегулювання заборгованості України за поставки російського природного газу в 1994 році і забезпечення поточних платежів у 1995 році" були емітовані такі ОДЗП. Основні параметри емісії: обсяг емісії - 1,4 млрд дол.; номінальна вартість однієї облігації - 5 тис. дол.; дохід - 8,5% річних з виплатою доходу щокварталу. ОДЗП передавались у власність PAT "Газпром" і

 
 

Цікаве

Загрузка...