WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Європейський банк реконструкції і розвитку та інші міжнародні організації - Реферат

Європейський банк реконструкції і розвитку та інші міжнародні організації - Реферат


Реферат на тему:
Європейський банк реконструкції і розвитку та інші міжнародні організації
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) був створений у 1991 р. для сприяння переходу до відкритої економіки, орієнтованої на ринок, а також для сприяння розвитку підприємницької ініціативи в країнах Центральної та Східної Європи, країн СНД, які сповідують і реалізують принципи багатопартійної демократії, плюралізму та ринкової економіки.
Засновниками ЄБРР є 58 країн, Європейське Співтовариство та Європейський інвестиційний банк. Штаб-квартира Банку знаходиться в Лондоні. Основною валютою Банку є євро. Акціонерів Банку можна поділити на кілька груп: країни ЄС, інші європейські країни, країни операцій та неєвропейські країни. До країн операцій належать країни Центральної і Східної Європи, а також країни СНД, яким Банк надає допомогу в проведенні ринкових перетворень в економіці. В штаті ЄБРР працює більш як тисяча співробітників. Статутний капітал Банку становить 20 млрд євро.
Оскільки діяльність Банку пов'язана зі значними ризиками, показники достатності капіталу встановлені на досить високому рівні, а саме зобов'язання Банку тільки в 2-3 рази перевищують його власний капітал. Крім того, сума непогашених кредитів та інвестованих в акціонерний капітал коштів не перевищує власний капітал Банку. ЄБРР проводить операції в 26 країнах, сприяючи реалізації там економічних реформ, приватизації, розвитку підприємництва та конкуренції, з урахуванням специфіки країн, що перебувають на різних етапах переходу до ринкової економіки. У своїй діяльності Банк тісно співпрацює з міжнародними фінансовими установами, іншими міжнародними та національними організаціями.
Серед міжнародних фінансових установ лише Міжнародна фінансова корпорація приділяє таку велику увагу розвитку приватного сектора, як ЄБРР. Близько 3/4 своїх проектів Банк реалізує в приватному секторі, виконуючи вимоги статуту, згідно з яким не більш як 40% коштів має надходити до державного сектору. Майже 1/3 операцій Банку припадає на фінансовий сектор - найбільший сектор в операціях Банку. В сфері фінансових послуг сконцентровано більш як 20% зобов'язань Банку, тоді як на кожну з інших галузевих категорій припадає до 20% і менше. Завдяки концентрації діяльності Банку в фінансовому секторі в країнах регіону досягнуті певні результати у зміцненні наглядових функцій центральних банків та в розробці і реалізації програм структурної перебудови банківського сектору. В результаті збільшення попиту на вкладення в акціонерний капітал з боку корпорацій, що функціонують в країнах операцій, Банк збільшив вкладення в акціонерний капітал до 20%.
Визначальною рисою діяльності ЄБРР є сприяння екологічно здоровому і стійкому розвитку країн Центральної і Східної Європи, а також СНД. Діяльність Банку спрямована на інвестування в муніципальну та екологічну інфраструктуру, сприяє ефективному використанню енергії та ядерній безпеці. ЄБРР є розпорядником Рахунку ядерної безпеки і Фонду Чорнобильського укриття, на який зараховуються кошти країн-донорів.
Усі проекти, що реалізуються ЄБРР, покликані прискорити перехід постсоціалістичних країн до ринкової економіки. Для оцінювання впливу проектів, що фінансуються банком, на процес переходу Банком розроблена система показників. Ці показники служать для визначення тих характеристик проекту, які сприяють процесу переходу, а саме розширенню конкуренції, підвищенню ефективності управління корпоративними та банківськими фінансами, запровадженню ринкових методів фінансування та управління ризиками.
Близько 1/5 обсягу всіх операцій Банку припадає на Росію, приблизно 1/10 - на кожну з країн: Польщу, Угорщину, Румунію. На інші країни припадає від 1 до 5% на кожну. В Україні ЄБРР також фінансує ряд проектів через надання кредитів та участь у статутному капіталі перспективних підприємств.
Одним із основних принципів діяльності ЄБРР є мобілізація інших джерел фінансування. Банк сприяє залученню організацій для фінансування спільних проектів. У результаті такої співпраці на кожну одиницю грошових коштів, інвестованих ЄБРР, припадає близько двох одиниць коштів, інвестованих іншими організаціями по співфінан-суванню. Основними партнерами Банку зі співфінансування є комерційні банки, установи офіційного співфінансування, експортно-кредитні агентства та міжнародні фінансові установи.
Комерційні банки є основними партнерами зі співфінансування. їхня частка в загальному обсязі спільних проектів становить до 50%. Комерційні банки беруть участь у співфінансуванні через участь у кредитах ЄБРР, надання паралельних кредитів та кредитних ліній, переуступку прав і боргових зобов'язань тощо. В країнах, що перебувають на перших етапах переходу до ринкової економіки, Банк розширює програми співфінансування, але більшість з них незначні за обсягом, оскільки ризики, пов'язані з діяльністю в таких країнах, дуже великі. У країнах, що досягли значних успіхів у процесі ринкових перетворень, програми співфінансування скорочуються.
Установами офіційного співфінансування є уряди країн, міністерства фінансів та міністерства економіки, спеціальні інвестиційні фонди тощо. Міжнародними фінансовими установами - партнерами зі співфінансування є Європейський інвестиційний банк, Міжнародна асоціація розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Світовий банк, Інвестиційний банк та Екологічна фінансова корпорація Північної Європи. ЄС бере участь у спільних проектах через програми Phare і Тасіс. Реалізуючи різні стратегії в різних країнах, Банк скорочує свою діяльність у разі відходу країни від ринкових реформ і розширює фінансування, коли країна відновлює ринкові перетворення в економіці.
Банк сприяє вступу країн регіону до Європейського Союзу, створенню стабільного інвестиційного клімату і розширенню діяльності

 
 

Цікаве

Загрузка...