WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Міжнародна торгівля - Реферат

Міжнародна торгівля - Реферат

напої та тютюн), сировина, мінеральне пальне, продукція переробної промисловості(машини,устаткування, хімічні товари, метали, текстиль).
Товари на світовому ринку мають штрихові коди - це належність товару до певної товарної групи, кодування його властивостей та якості за допомогою штрихових позначок. Код України 482. Україна вступила до Міжнародної асоціації товарної нумерації в Європі (ЕАN) в 1995. У 1996 році вийшла Постанова КМУ "Про введення штрихового кодування товарів", а з 1997 року введено обов"язкове кодування національних товарів.
Структура міжнародної торгівлі за формами міжнародної торгівлі:
1. Традиційна торгівля - це торгівля між суб"єктами за традиційними правилами: гроші - товар.
2. Торгівля продукцією у рамках кооперації - це спосіб реалізації продукції між суб"єктами міжнародної виробничої кооперації, яка здійснюється, як правило, за трансфертними цінами у пільговому режимі.
3. Зустрічна торгівля - це сукупністьміжнародних торговельних угод, при укладанні яких закупівля продукції супроводжується зворотнім постачанням товарів, з метою досягнення балансу експортно-імпортних операцій:
а) бартер - це оцінені і збалансовані товарообмінні операції за єдиним договором-контрактом без грошового еквівалента.
б) зустрічна закупівля.
в) компенсаційні угоди - це довгострокові угоди(10-20 років), при яких покупець оплачує вартість товарів постачаннямінших товарів або наданням послуг, а при необхідності різницю доплачує грошима.
г) кліринг - це система безготівкових розрахунків за товари, цінні папери та послуги, яка базується на зарахуванні взаємних вимог і зобов"язань.
д) угода "світч" - передача зобов"язань, угоди з багаторазовим перепродажем товарів.
е) угода "оффсет" - це поєднання обміну товарів та послуг з вкладанням капіталу, який використовується головним чином для підтримки реалізації товарів на світовому ринку: для реклами, для поеращення упаковки.
4. Біржова торгівля - це оптова торгівля масовими товарами, що мають стійкі та чіткі якісні параметри, при посередництві бірж. Коньюнктура біржової торгівлі та ситуація на фондовій біржі є одним з найважливіших і достатньо достовірних показників динаміки світових товарних та валютних ринків.
Товарні біржі бувають:
Спеціалізовані:
Лондон, Нью-Йорк - кольорові метали.
Чікаго, Лондон, Вініпег, Мілан - зерно.
Нью-Йорк, Чікаго, Ліверпуль, Бомбей - бавовна.
Нью-Йорк, Лондон, Гамбург, Париж - кофе, какао.
Універсальні:
Чікаго - зерно, соя, бройлери, срібло, золото.
Лондон - кофе, какао, цукор, каучук.
5. Міжнародний аукціон - це спосіб міжнардного продажу окремих партій товару або окремих предметів, що по черзі виставляються для огляду, і які переходять у власність покупця, що запропонував найвищу ціну.
Види аукціонної торгівлі:
а) публічний "гласний" аукціон;
б) негласний аукціон;
в) голландський аукціон.
Аукціони бувають: спеціалізовані, універсальні, примусові(реалізується майно різного роду боржників, або конфіскованого майна).
Найвідоміші у світі міжнародні аукціони знаходяться в Лондоні, Нью-Йорку, Калькутті, Монреалі, Амстердамі, Колоьбо, Санкт-Петербурзі(хутро), Москві(коні).
6. Міжнародні торги(тендери) - це змагальна форма закупівлі, при якій покупець оголошує конкурс для продавців з різних країн на товір чи послугу, які би відповідали певним техніко-економічним даним. Існують відкриті, закриті та одиничні тендери. Найбільше тендери розповсюджені на світовому ринку машин і устаткування.
7. Міжнародний ярмарок - це великий, періодично діючий і відкритий ринок, що проводиться у визначеному місці і пору року(час), і в установлений термін. Метою ярмарку є: укладання угод, демонстрація зразків товарів, обмін науково-технічною інформацією, ділові переговори.
8. Міжнародна виставка - це демонстрація досягнень в області науки та техніки однієї або декількох країн на території іншої країни з метою зацікавити суб"єктів МЕВ для підписання протоколів про наміри торгувати, обміном науково-технічною інформацією, проведенням ділових зустрічей.
9. Консигнаційна торгівля - це продаж товарів за кордон, коли власник товару передає їх продавцю для продажу з його складу.
Види міжнародної торгівлі:
а) торгівля сировиною.
б) торгівля напівфабрикатами.
в) торгівля готовою продукцією:
широкого вжитку(машини, обладнання).
виробничого призначення(у розібраному виді, комплектуючими, в закінченому вигляді).
4.Аграрна політика у сфері міжнародної торгівлі.
Кожна країна проводить свою власну політику по відношенню до аграрного сектору, так як сільське господарство є особливим сектором, котрий у значній мірі залежить від природно-кліматичних умов, які в різних крахнах різні. ГАТТСОТ виключила сільськогосподарські продукти з числа стандартних об"єктів міжнародної торгівлі, так як у торгівлі сг продукцією демпінг, експортні субсидії, імпортні квоти, дискримінація та міжнародні картелі не заборонені, тоді як такі ж заходи ГАТТ/СОТ рішуче забороняє у торгівлі іншими товарами.
Життя показує, що чим багатша нація, тим сильніші у неї тенденції до протекціоністського захисту аграрних виробників. Розвинені країни використовують різноманітні форми політики підтримки фермерів. Для країн, що розвиваються також характерна різноманітність в аграрній політиці, але перевага експорту саме аграрної продукції позначилося на тому, що відбувається тенденція накладати податки на національне сільське господарство і зовнішню торгівлю.

 
 

Цікаве

Загрузка...