WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту. Суть міжнародного бізнесу - Реферат

Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту. Суть міжнародного бізнесу - Реферат

відповідальності за рішення
3. Неформальні організаційні структури 3. Формальні бюрократичні організаційні структури
4. Добре відома загальна організаційна культура і філософія; відчуття конкуренції з іншими компаніями 4. Брак загальної організаційної культури, ідентифікація більше професії, ніж компанії
Укомплектування штатів
1. Нові працівники комплектуються переважно з навчальних закладів або ж перебувають усередині компанії для заміщення вакантних посад 1. Працівники набираються як із навчальних закладів, так і інших компаній, досить часто переходячи з однієї компанії до іншої
2. Повільне просування по категоріях посад 2. Прагнення швидкого успіху
3. Лояльність компанії 3. Лояльність професії
4. Надзвичайно рідкі оцінки виконання для нових співробітників 4. Часті оцінки виконання для нових співробітників
5. Оцінка довгострокового виконання 5. Оцінка короткострокових результатів
6. Просування грунтується на багатьох критеріях 6. Просування ґрунтується переважно на індивідуальному виконанні
7. Тренінг і розвиток персоналу вважається довгостроковою інвестицією 7. Тренінг і розвиток персоналу сприймаються із сумнівом (як загроза плинності кадрів)
8. Пожиттєвий найм для більшості великих компаній 8. Поширена службова невпевненість
Керівництво
1. Лідер діє як соціальний полегшувач і член групи 1. Лідер діє як голова групи, що приймає рішення
2. Патерналістський стиль 2. Директивний стиль (сильний, фірмовий, визначений)
3. Загальні цінності, що полегшують співробітництво 3. Часто різні цінності, індивідуалізм, заважає інколи співпраці
4. Уникнення конфронтації, двозначність керівництва, наголос на гармонії 4. Загальна міжособова конфронтація, наголос на чіткості
5. Висхідні комунікації 5. Переважно спадні комунікації
Контроль
1. Контроль парний 1. Контроль начальника
2. Фокус контролю на груповому виконанні 2. Фокус контролю на індивідуальному виконанні
3. Спасіння обличчя 3. Встановлення провини
4. Широке використання гуртків контролю якості 4. Обмежене використання гуртків контролю якості
Слід мати на увазі, що поняття "американський менеджмент" притаманне, з одного боку, не всім міжнародним корпораціям, а з іншого - не лише американським корпораціям. Скажімо, відома японська компанія "Тойота" є прикладом американського менеджменту і, навпаки, американські компанії "IBM", "Ксерокс" є прикладом японського менеджменту.
Поряд із поняттям національних шкіл менеджменту використовується більш широка категорія - національні школи бізнесу.
Національна школа бізнесу означає сукупність особливостей, які відрізняють систему організації ділових операцій у даній країні від інших країн.
Поряд з власне особливостями управлінської діяльності компанії національна модель бізнесу характеризується: відмінностями місцевих ринків, що породжують специфіку маркетингової діяльності; особливостями національного законодавства і структури влади, які визначають політичні ризики; надійністю національної валюти і динамікою обмінних курсів, що безпосередньо впливають на валютні курси; природним середовищем країни, яке є підставою для визначення форс-мажорних обставин при укладенні міжнародних контрактів купівлі-продажу і т. д.
7. Особливості середовища міжнародного менеджменту. Політико-правове, економічне, соціально-культурне, технологічне середовище міжнародного менеджменту.
Особливості середовища міжнародного менеджменту. Пристосування міжнародних корпорацій до національних умов бізнесу. Географічні особливості міжнародного середовища. Порівняльна характеристика середовища міжнародних і національних корпорацій. Складові міжнародного середовища.
Політична складова міжнародного середовища. Урядові позиції щодо міжнародних операцій. Ефективність державного управління. Політична стабільність. Політичний аналіз міжнародного середовища. Національне та міжнародне право. Основні правові системи. Звичайне (прецендентне) право. Цивільне право. Теократичне право. Соціалістичне право.
Визначення економічного середовища. Аналіз складових міжнародного економічного середовища. Ключові характеристики національних економік. Класифікація національних економік з позицій міжнародного бізнесу. Інструменти порівняння національних економік.
Визначення соціально-культурного середовища. Поняття культури та її основні характеристики. Вплив культури на міжнародний менеджмент. Основні національні культурні стереотипи США, Великобританії, Франції, країн Близького й Середнього Сходу, Японії. Культурна диверсифікація.
Поняття технологічного середовища. Основні показники технологічного середовища. Сучасні тенденції розвитку міжнародного технологічного середовища.
Середовище міжнародного менеджменту (середовище діяльності міжнародних корпорацій) - це сукупність різноманітних відносин і інтересів різних груп і організацій, які складаються у всіх країнах, де корпорація здійснює свої ділові операції.
Головною особливістю поняття "середовище" пов'язане з об'єктивністю зазначених відносин і інтересів, які складаються у країнах незалежно від міжнародної корпорації. До міжнародного середовища корпорація має пристосуватись, витрачаючи на це відповідні ресурси. Урахування вимог місцевого законодавства до організації бізнесу, сплата податків до приймаючої країни, обмеження щодо тривалості робочого дня тощо вимагають певних витрат. Якщо витрати на пристосування до середовища даної країни є надто високими і перевищують певний рівень, міжнародна корпорація не започатковує в цій країні свій бізнес.
Важливо підкреслити, що особливість міжнародного середовища пов'язана зі складністю його географічного й галузевого аспектів.
Географічна складність середовища діяльності міжнародних корпорацій полягає у тому, що воно включає три елементи:
1) середовище материнської країни (країни походження корпорації);
2) середовища приймаючих країн (країн-господарів);
3) нейтральне середовище (нейтральні водні і повітряні простори, території міжнародних організацій, нейтральний материк Антарктида та ін.).
У подальшому слід конкретизувати зазначені елементи.
Середовище материнської країни є добре відомим для міжнародної корпорації і не створює особливих складностей для її діяльності.
Середовище приймаючих країн більшою мірою відрізняється від материнського середовища і створює додаткові ризики в організації зарубіжного бізнесу. Середовища приймаючих країн можуть докорінним чином відрізнятись одне від одного. Наприклад, японська корпорація "Тойота" в процесі продажу своїх автомобілів у США, Китаї та Україні має справу із середовищами ринкової розвинутої країни, адміністративно-командної економіки та перехідної системи.
Нейтральне середовище має значення для багатонаціональних корпорацій (БНК) насамперед через вплив міжнародних

 
 

Цікаве

Загрузка...