WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо - Реферат

Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо - Реферат


Реферат на тему:
Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо.
Сільськогосподарська сировина
У ряді країн лісове господарство належить до сільського господарства. За станом на 1993 р. обсяг світового виробництва різних лісових товарів був таким:
o круглих лісоматеріалів - 3484,4 млн м ;
o фанери - 48,3 млн м ;
o деревостружкових плит - 51,6 млн м ;
o деревоволокнистих плит - 19 млн м ;
o паперу і картону - 253,3 млн м ;
o пиломатеріалів - 432,4 млн м .
Найбільшими у світі виробниками різних видів товарів з деревини є такі країни:
o круглих лісоматеріалів - США, Китай, Індія, Бразилія, Індонезія, Канада, Росія;
o фанери - США, Індонезія, Японія, Китай, Канада, Росія;
o деревостружкових плит - ФРН, США, Канада, Росія Франція;
o деревоволокнистих плит - США, Китай, Росія, Японія;
o паперу і картону - США, Японія, Китай, Канада, ФРН, Фінляндія, Франція;
o пиломатеріалів - США, Канада, Росія, Японія, Китай.
Понад половина світового обсягу лісозаготівель припадає на дров'яну деревину, що широко застосовується як паливо у країнах Південної півкулі.
Країни Північної півкулі намагаються ширше використовувати широколисту деревину й економити хвойну. Країни, в яких добре розвинена лісопереробна промисловість, забезпечують максимально можливе використання заготовленої деревини за допомогою утилізації її відходів.
Відходи деревини перетворилися на важливу статтю міжнародної торгівлі. Зокрема, протягом 1983-1993 pp. обсяг експорту щепи та деревинної стружки зріс удвічі - з 13,8 до 27,6 млн м .
Бавовник забезпечує (за вагою) майже 50 % світового виробництва волокон. Найбільшими виробниками бавовнику є США, Китай, Індія. На ці країни припадає близько 50 % міжнародної торгівлі текстильними волокнами. Найбільші експортери бавовнику - США, Узбекистан, Австралія, Пакистан, Туркменістан, імпортери - Росія, Японія, Південна Корея, Індонезія, країни ЄС.
Нью-Йоркська біржа і посередницький ринок Асоціації з бавовнику у Ліверпулі вважаються основними центрами світової торгівлі бавовною. Ціни на бавовник досить нестабільні.
Вирощують бавовник коротко-, середньо- і довговолокнистих сортів. Коротковолокнистим вважається бавовник, що має довжину волокон від 1 до 4 см. Середньоволокнисті та довговолокнисті сорти потребують більших затрат для свого вирощування, тому дорожчі. Лише у США бавовник збирають виключно за допомогою техніки, в інших країнах застосовують ручну працю. На світовому ринку реалізуються також відходи бавовнику.
Основні виробники джуту - Індія, Бангладеш, Шрі-Ланка, окремі регіони Африки. Використовується переважно для виготовлення тканинної тари, вважається замінником конопель (hemp).
Частка вовни у споживанні всіх текстильних волокон становить близько 5 %. Основні продуценти - Австралія, Нова Зеландія, Аргентина, Уругвай, ПАР, країни СНД. Найпоширеніша форма торгівлі вовною - аукціон.
Натуральний каучук одержують з латексу (соку) кількох видів каучуконосних рослин, передусім з бразильської гевеї, батьківщиною якої є ліси басейну Амазонки. Каучуконосні дерева вирощують на плантаціях. Пропозиція і попит, а також ціни на цю продукцію у світі порівняно стабільні. Натуральний каучук все ще не можна замінити на синтетичний при виготовленні низки виробів. Виробництво натурального каучуку зосереджено у Південно-Східній Азії.
До 1989 р. світовим виробником-лідер ом була Малайзія, згодом перше місце посів Таїланд, друге - Індонезія. Нині ці три країни забезпечують близько 80 % світового виробництва натурального каучуку. Загалом на Південно-Східну Азію припадає 90 % світового збору каучуку. Основні споживачі каучуку - промислово розвинені країни.
Руди і метали
Цей ринок складається з таких видів:
o ринок чорних металів;
o ринок кольорових металів.
Світові ціни на сировину для одержання кольорових металів практично відсутні, що зумовлено різноманітністю вихідної сировини. Ціни на руди і концентрати залежать від цін відповідного рафінованого металу. Розглянемо докладніше ринок кольорових металів.
Мідні руди є у багатьох місцях планети, але її основні поклади та видобування зосереджені у порівняно невеликому колі країн (США, Канада, Австралія, Чилі, Замбія, Перу, Заїр).
Основні експортери мідних концентратів - США, Чилі, Папуа-Нова Гвінея, Португалія, Філіппіни, великі імпортери - Японія, ФРН, Іспанія, Південна Корея. Торгівля чорновим металом обмежена. Чилі та Перу є його найбільшими постачальниками, основні споживачі - США, країни ЄС, Південна Корея.
Ціни мідних концентратів розраховуються на основі котирування Лондонської біржі металів на мідь сорту А (вміст міді 99,99 %).
Основними виробниками і споживачами рафінованої міді є промислово розвинені країни. Приблизно половину міді у світі споживає електротехнічна промисловість, 25-30 % - машинобудування, 15 % - будівництво. 40-50 % виготовленої рафінованої міді надходить на світовий ринок. Основні центри торгівлі міддю - Лондонська біржа металів і ринок США.
Алюміній. Австралія, Латинська Америка (Ямайка, Гайана, Бразилія, Венесуела, Сурінам і Гвінея) - основні райони видобування бокситів. США, Канада, Австралія та зазначені латиноамериканські країни - провідні видобувачі глинозему. Найбільшими у світі продуцентами первинного алюмінію є США, Канада та Австралія, основні його споживачі - США, країни ЄС, Японія.
Експортерами алюмінію світового значення є Норвегія, Канада, Австралія, Бразилія. Найбільші імпортери - Японія, США, ФРН, Франція, Італія, Південна Корея і Тайвань. Ціни алюмінію, що складаються на Лондонській біржі металів, вважаються показовими.
Свинець. Геологічні запаси свинцевих руд у світі становлять 70 млн т. Основні родовища зосереджені в Австралії, США, Канаді,
Китаї та деяких державах СНД. Австралія, Канада, Перу та Мексика - найбільші видобувані руд і виробники концентратів.
Рафінований свинець виготовляють у деяких країнах ЄС, в Японії, США, Австралії, Канаді та Мексиці. Останні три країни - основні експортери рафінованого свинцю, США та країни ЄС - основні його імпортери.
Близько 60 % загального обсягу споживання свинцю припадає на виробництво кислотних акумуляторів. Показовими цінами вважаються ті, що складаються на Лондонській біржі металів.
Цинк. Геологічні запаси цинкових руд у світі нині оцінюються в 150 млн т. Світові експортери цинкових руд і концентратів - Канада, Швеція, Перу, Мексика, імпортери - ФРН, Франція, Бельгія, Японія.
Ціни цинкових концентратів у пресі не повідомляють, але публікують дані про вартість їх переробки, що дає змогу опосередковано дізнатися про ціни концентратів.
Провідні продуценти і споживачі цинку - країни ЄС, Канада, Японія, США, Південна Корея, Мексика, Бразилія. Показовими цінами вважаються котирування Лондонської біржі металів.
Олово. Основні видобувачі олов'яних руд - Бразилія, Болівія, Індонезія, Малайзія, Таїланд. Провіднимипостачальниками олов'яних концентратів на світовий ринок є Австралія, Перу, Болівія, Канада. Головні країни-продуценти олова - Малайзія, Індонезія, Бразилія, Болівія, Таїланд, основні споживачі - країни ЄС, США, Японія.
Показовими цінами вважаються котирування Лондонської біржі металів і ринку Малайзії. У світі експортується 90 % обсягу виробленого олова.
Нікель. Геологічні запаси нікелевих руд у світі становлять 50 млн т. Найбільші видобувачі нікелевої руди - Канада, Австралія та острів Нова Каледонія в Океанії. Первинну нікелеву продукцію (рафінований нікель,

 
 

Цікаве

Загрузка...