WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Етапи вступу України до COT - Реферат

Етапи вступу України до COT - Реферат

суміжних прав;
Строк - лютий 2002 року
у сфері санітарії та фітосанітарії:
щодо внесення змін до переліку харчових добавок, дозволених для використання у харчових продуктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року № 12, з метою приведення його у відповідність із міжнародними вимогами та стандартами, директивами ЄС у сфері регулювання якості та безпеки харчових продуктів і продовольчої сировини.
Строк - травень 2002 року
У рамках Робочої групи має бути протягом IV кварталу 2002 року узгоджено обсяг зобов'язань, виконання яких передбачатиметься проектом Протоколу про вступ до СОТ і які становитимуть невід'ємну частину Протоколу.
Для відслідковування невідповідностей законодавства України нормам та вимогам угод СОТ і запобігання виникненню нових невідповідностей є доцільним проведення постійного аналізу законодавства, що прийматиметься. Такий постійний моніторинг відповідності законодавства України нормам та вимогам угод СОТ потрібно здійснювати і після вступу України до СОТ.
Виконання завдань цього розділу Програми надасть змогу усунути невідповідність національного законодавства нормам та вимогам угод COT, завершити підготовку Протоколу про вступ України до СОТ у частині обсягів зобов'язань з гармонізації законодавства.
4. Забезпечення збалансованого доступу до ринкутоварів
Основним питанням завершення переговорів з доступу до ринку товарів є узгодження тарифних знижок з державами - членами Робочої групи. 24 із 42 держав - членів Робочої групи подали свої запити стосовно зниження тарифів більш як на 5 тисяч товарних позицій. На цей час у ході переговорів досягнуто згоди стосовно 80 відсотків зазначеної кількості товарних позицій.
У червні 2001 року членам Робочої групи Україною було подано інформацію про результати переговорів за станом на 1 червня 2001 року. В наступному планується подання Україною членам COT оновленої консолідованої тарифної пропозиції, яка ґрунтуватиметься на первісній пропозиції та результатах переговорів на момент подачі пропозиції.
Тарифні поступки на продукцію, в якій заінтересовані держави - члени COT, надаються згідно з Концепцією трансформації митного тарифу України на 1996-2005 роки відповідно до системи ГАТТ/COT, затвердженою Указом Президента України від 6 квітня 1996 року № 255. На сьогодні близько 80 відсотків ставок ввізного мита не перевищують граничних рівнів, визначених Концепцією, з них близько 64 відсотків є меншими за граничні рівні, а близько 15,5 відсотка відповідають їм.
З метою прискорення переговорного процесу про доступ імпортних товарів до національного ринку Україна заявила про приєднання до шістнадцяти з дев'ятнадцяти запропонованих США, Канадою, ЄС, Японією секторальних угод та ініціатив щодо промислової продукції.
Планується приєднання України до секторальних угод та ініціатив стосовно:
хімічної гармонізації, сталі, іграшок, деревини, текстилю та одягу, кольорових металів, фармацевтичних препаратів, інформаційних технологій - у 2004 році;
паперу, сільськогосподарської техніки, меблів - у 2005 році;
наукового обладнання, будівельної техніки, медичного обладнання - у 2006 році;
цивільної авіації - у 2010 році.
Також планується приєднання України до секторальної угоди стосовно дистильованих спиртів (через 3 роки після вступу до COT), пива, насіння олійних, риби.
Для завершення двосторонніх переговорів з доступу до ринку товарів з державами - членами Робочої групи Кабінету Міністрів України необхідно забезпечити:
затвердження протягом 2002 року плану заходів з підготовки та проведення чергового раунду переговорів за підсумками кожного раунду двосторонніх переговорів з доступу до ринків товарів та послуг України з державами - членами Робочої групи;
внесення за підсумками двосторонніх переговорів з доступу до ринку товарів з державами - членами Робочої групи в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проекту закону про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" та забезпечення його супроводження під час опрацювання у парламенті.
Виконання завдань, передбачених цим розділом Програми, дозволить завершити двосторонні переговори і підписати двосторонні протоколи з доступу до ринку товарів з державами - членами Робочої групи.
5. Забезпечення збалансованого доступу до ринку послуг
Переговори про гарантований доступ держав - членів СОТ до ринку послуг України ведуться відповідно до графіка зобов'язань з лібералізації в секторі послуг і переліку вилучень із режиму найбільшого сприяння. Проект такого графіка містить зобов'язання за 139 підсекторами (з 155 можливих).
На цей час узгоджено зобов'язання з лібералізації в таких секторах ринку послуг, як юридичні, комп'ютерні, дослідницькі послуги, послуги з ренти та лізингу, будівельні, дистриб'юторські, освітні послуги, послуги з охорони довкілля, туристичні послуги та послуги, пов'язані з організацією відпочинку, культури та спорту. Законодавче регулювання діяльності у цих секторах послуг забезпечує надходження інвестицій та надання послуг іноземними постачальниками на території України.
Секторами ринку послуг, які потребують узгодження, є страхування, банківські, телекомунікаційні, поштові, транспортні та медичні послуги.
У процесі двосторонніх переговорів з доступу до ринку послуг із державами - членами Робочої групи має бути узгоджено умови лібе-
ралізації доступу іноземних постачальників послуг до національного ринку, зокрема до ринку фінансових послуг, послуг зв'язку та телеко-мунікацій, транспортних послуг, послуг з переміщення фізичних осіб.
З цією метою Кабінету Міністрів України необхідно забезпечити:
сформування протягом IV кварталу 2002 року остаточної редакції зобов'язань України з доступу до ринку послуг України;
поступову лібералізацію доступу до ринку послуг з урахуванням зобов'язань України із вступу до COT.
Виконання заходів, передбачених цим розділом Програми, дозволить підписати двосторонні протоколи з доступу до ринку послуг з державами - членами Робочої групи; забезпечення зваженого підходу до лібералізації доступу до ринку послуг створить умови для збільшення обсягу надходження іноземних інвестицій у 2,5-3 рази.
6. Трансформація державної підтримки

 
 

Цікаве

Загрузка...