WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Шпаргалка з предмету світовий ринок (шпаргалка) - Реферат

Шпаргалка з предмету світовий ринок (шпаргалка) - Реферат

плинністю кадрів, керівництвом, професійною підготовкою.
В різних країнах відрізняється сила профспілок та адміністрації, спільне прийняття рішень та гуртки якості - дві форми участі робітників у управлінні компанією, що спрямовані на подолання протистояння та на співробітництво.
ТНК звинувачують у послабленні впливу профспілок при укладенні колективного договору бо 1.ТНК міжнародно диверсифіковані 2. Є загроза вивезення робочих місць 3. Складні труктури та механізми підпорядкування.
Ступінь співробітництва між робтниками в різних країнах невелика, але в певних випадках таке співробітництво було використане для боротьби з ТНК. Стратегії профспілок включають обмін інформацією, одночасне ведення переговорів чи страйків, відмова від понаднормових робіт, спрямованих на протидії падінню виробництва, що могла б зашкодити страйкарям в іншій країні.
ТНК здійснюють значний влив на соціальні процеси в країнах. Так навіть країна базування може зіткнутись з проблемою зростання безробіття через перенесення ТНК робочих місць у країни з дешевшою робочою силою. Прийнятий у багатьох ТНК прийом глобального мислення, тобто врахування в діяльності не національних інтересів окремої країни, а інтересів виключно компанії, часто призводить до того, що країна базування (на перших стадіях розвитку всіляко стимулюючи) може вдатися до певних обмежень ТНК.
110. ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ ТНК І НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІК. МІЖДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТНК.
Діяльність ТНК, особливо в молодих державах, веде до величезних фінансових збитків, поглиблює диспропорції в розвитку їх економіки, руйнує її, погіршує становище населення та є причиною інших негативних явищ. Так, у Пуерто-Ріко шкода, заподіяна американськими ТНК цукровій промисловості і рибальству у зв'язку з викидами відходів нафтохімічного виробництва, набагато перевищує доходи від розвитку в цій країні нафтохімії
1980 р. Генеральною Асамблеєю ООН були схвалені Принципи щодо контролю за обмеженням ділової практики монополій і корпорацій. Розробляється Кодекс поведінки ТНК, за більшістю положень якого між розвинутими капіталістичними країнами і молодими державами вже досягнуто згоди.
Щодо регіонального рівня - 21 червня 1976 р. Декларацію про міжнародні інвестиції і багатонаціональні підприємства Керівні принципи для багатонаціональних підприємств. Норми цього документа не мають імперативного обов'язкового характеру.
Андський пакт укладено у 1969 р. Болівією, Колумбією, Перу, Чилі (до 1976 р.) і Еквадором. Основними цілями групи цих країн є використання інтеграції для прискорення економічного розвитку країн-учасниць; сприяння поступовому перетворенню іноземних компаній в національні і змішані; врівноваження впливу Аргентини, Мексики і Бразилії в цій Асоціації. Країни - члени Андської групи виступають за розвиток торгово-економічного співробітництва, проти засилля іноземного капіталу в країнах регіону - Кодекс іноземних інвестицій, який містить уніфіковані правила щодо здійснення діяльності іноземних інвесторів, зокрема і ТНК.
Таким чином, міжнародно-правове регулювання діяльності ТНК на регіональному рівні відіграє певну роль, але воно ще не спроможне захистити країни, особливо ті, які стали на шлях самостійного розвитку. Тому саме ці країни і висунули вимоги про встановлення новогоміжнародного економічного порядку, в межах якого здійснювалося б правове регулювання діяльності ТНК. Уданому випадку йдеться про міжнародно-правове регулювання діяльності ТНК універсального характеру.
У проекті Кодексу сформульовані принципи діяльності ТНК, які мають прогресивний характер. До них, зокрема, належать такі: повага суверенітету країн, в яких вони здійснюють свою діяльність; підпорядкування законам цих країн; врахування економічних цілей і завдань політики, що проводиться в цих країнах; повага до соціально-культурних цілей, цінностей і традицій країн, в яких вони здійснюють свою діяльність; невтручання у внутрішні справи; відмова займатися діяльністю політичного характеру; утримання від практики корупції; дотримання законів і постанов, що стосуються обмеженої ділової практики, утримання від її застосування; дотримання положень, що стосуються передачі технологій та охорони навколишнього середовища.
111. СУТНІСТЬ, ЦІЛІ Й ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ МІЖНАРОДНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСВІДУ ОРГАНІЗАЦІЇ МЕНДЖМЕНТУ В РІЗНИХ КРАЇНАХ.
ММ - 1). це діяльність пов"язана з рухом, розподілом та контролем ресурсів, необхідних для ведення бізнесу в багатонаціональному середовищі. 2). ММ - процес застосування управлінських концепцій у багатонаціональному середовищі, і отримання завдяки цьому додаткових вигід і заощадження часу.
Предмет курсу ММ - теорія і практика управління міжнародним бізнесом.
Функції - це загальні адміністративні обов"язки, що виконуються в кожній організації, в кожному підрозділі, на кожному рівні управління.
Планування: 1.середовище у МБ - міжн., потреба у міжн. маркетингу; процедура розробки річних планів - 9-10 міс. 2.конфлікти з урядами; конфлікти з планами підрозділів.
Організація: 1.віртуальний процес - вгадувати реакцію партнерів. 2. різні погляди на владу.
Укомплектація штатів: 1.багато ринків праці 2.різні цінності менеджерів.
Керівництво: 1.різні типи лідерства. 2.далекі комунікації.
Контроль: 1.різні вимоги до контролю, різні нац. стандарти бухобліку.
АМЕРИКА: 1. жорсткий та агресивний м/т 2.велика к/ть навчальних та наукових видань.
НІМЕЧЧИНА: 1.довіра до влади. 2.авторитаризм. 3.турбота про підлеглих.
ЯПОНІЯ: 1.гарантія зайнятості і створення обстановки довіри 2.гласність і цінності корпорації. 3.керівництво, яке базується на інформації. 4.керування, орієнтоване на якість. 5.постійна присутність керівництва на в/ві. 6.підтримка чистоти на в/ві.
112. СТРАТЕГІЯ, ПЛАНУВАННЯ ТА СПЕЦИФІКА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ У МІЖНАРОДНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ.
Стратегічне планування - процес визначення основної лінії організації, довгостроквих цілей і виконання планів діяльності щодо досягнення зазначених цілей.
Необхідність і значення стратегічного планування у ММ:
" Утримання напрямку розвитку компанії в умовах диверсифікації міжнародних операцій
" Потреба в координації і інтеграції різноманітних операцій в масштабах всієї корпорації
" Належна підготовка до виникаючих нових викликів і проривів
Переваги стратегічного планування:
" Координація і моніторинг довготривалих міжнародних операцій
" Детальне опрацювання проблем, пов"язаних з політичними ризиками, конкурентами, стабільністю валютних курсів і ін.
Основні підходи до формулювання та реалізації міжнародних стратегій:
" Економічний імператив
" Політичний імператив
" Адміністративна координація
Стратегічні орієнтири міжнародних корпорацій:
" Етноцентризм - Цінності та інтереси материнської компанії є головними в стратегічних рішеннях
" Поліцентризм - стратегічні рішення змінюються від країни до країни, в яких діє компанія
" Регіоцентризм - поєднання власних інтересів фірми з

 
 

Цікаве

Загрузка...