WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Силіконові долини у світі і в Україні - Реферат

Силіконові долини у світі і в Україні - Реферат

науковим і технологічним потенціалом, а місцеві фахівці, можливо, недостатньо дисципліновані і ввічливі за західними стандартами, але здатні вирішувати задачі, які непосильні нікому іншому в світі.
Індустрія аутсорсингу програмного забезпечення дає Росії 1,8 млрд доларів щороку, це третій показник у світі після Китаю і Індії. Індустрія IT посідає в Росії те місце, яке раніше належало академічній науці. Програмісти і комп'ютерники нині для країни не менше корисні, ніж фізики і хіміки. Не дивно, що приватний бізнес розцвітає на території колись режимних наукових об'єктів.
Для американських компаній Академмістечко - це справжній Клондайк. Тямущому програмістові середнього рівняде-небудь у Сан-Хосе доведеться платити не менше 100 тисяч доларів у рік, водночас у Росії за ті ж гроші можна найняти цілу команду висококласних професіоналів. І вкладення в організацію скверного бізнесу мінімальні. Наприклад, на представництво компанії Intel в Академмістечку працюють дві сотні інженерів-програмістів, отримуючи зарплату в п'ять разів меншу, ніж у американських колег.
Німецька компанія Novolabs, що займається випуском програмного забезпечення, навіть перевела свій основний офіс з Німеччини до Новосибірська. Оскільки якість роботи російських програмістів виявилася значно вищою, ніж у їх західноєвропейських колег. За підрахунками Йорга Реше, директора компанії Novolabs, 50 із 70 співробітників якої росіяни, витрати на зарплату в Росії приблизно на третину менше, ніж в Германії. Найбільше західних працедавців вражає творчий підхід до роботи, який демонструють російські програмісти.
Аудиторська компанія Arthur Andersen також відкрила в Новосибірську свій філіал. За даними одного співробітника цієї фірми Дона Холлі, нині майже 500 місцевих програмістів працюють на західні фірми, відправляючи виконану роботу електронною поштою.
Проте загальна тенденція "відтоку мізків", яка цілком торкнулася колишнього Радянського Союзу, не оминула і Новосибірськ. Тому сьогодні багато місцевих фахівців працюють у "Силіконовій долині номер один", тобто в Каліфорнії. Інші роз'їхалися по різних країнах світу. Ті, які залишилися вважають за краще працювати, хоч і не виїжджаючи, але на зарубіжних працедавців, тим більше, що індустрія інформаційних технологій дуже цьому сприяє.
Водночас у Європі, де активно розвиваються свої "Силіконові долини", фахівці IT-технологій не поспішають покидати насиджені місця і перебиратися в Каліфорнію. У них на батьківщині умови роботи навіть кращі, ніж заокеанські. Візьмемо, наприклад, селище Ісманінг, що на півночі від Мюнхена. Ще в середні віки його називали "капустяним селом". У наші дні сільське господарство тут почало згортатися. На щастя, у наприкінці 80-х років минулого століття біля Мюнхена побудували новий міжнародний аеропорт. Ісманінг разом із кількома сусідніми селищами опинилися якраз на шляху з міста до аеропорту. У цих селищах побудували нові дороги, тут почали регулярно зупинятися приміські електрички. І новий, зручно розташований район кинулися освоювати великі компанії. Тут один за одним почали відкриватися їх офіси, - як правило, підрозділи дослідницьких відділів або навіть цілі відділи повністю.
Почався справжній бум. Влада пішла назустріч потенційним платникам податків. Як результат, компанії, що облаштувалися в Ісманінзі, сплачують податок на прибуток приблизно на четвертину менший, ніж їм довелося б заплатити у Мюнхені. Тепер тут розташовані європейські штаб-квартири Compaq і Fujitsu, Xerox і Lotus, а також багатьох інших міжнародних компаній. У Ісманінзі відбулася справжнісінька інформаційно-технічна революція. Цим можуть похвалитися ще декілька селищ у передмістях Мюнхена. Кілька років тому сюди приїхав глава корпорації Microsoft Білл Гейтс. Поїздивши по околицях Ісманінга, він із подивом вигукнув: "Та це ж європейська Силіконова долина!"
За рахунок доходів місцевої скарбниці від новостворених підприємств ці селища змогли побудувати дитячі садочки і школи, а також багато недорогого житла, а корінним жителям почали надавати земельні ділянки за цінами нижчими, ніж на вільному ринку.
Лише за кілька кілометрів від Ісманінгу - ще одне схоже село, Унтерферінг. Тут облюбували собі місце страхові компанії, а також ціла низка теле- і радіоканалів - як регіональних, баварських, так і загальнонаціональних. Сьогодні чисельність населення Унтерферінгу - 8 тисяч осіб. Але тут створено 16 тисяч робочих місць. Ось така невідповідність. І тому уже 10 років Ісманінг та Унтерферінг серйозно називають "найбагатшими селищами Німеччини".
В Україні питання розвитку власних "Силіконових долин" піднімалося неодноразово, але й досі проекти не втілено у життя. Так, у лютому минулого року Президент Віктор Ющенко ініціював створення "Української силіконової долини" в п'яти областях. Передбачалося, що в межах цього проекту на базі академічних установ і університетів п'яти регіонів України буде створено міжнародні технологічні центри. Віктор Ющенко планував, що цей проект принесе близько 100 млн дол. інвестицій і забезпечить 1,5 тис. нових робочих місць.
Варто зазначити, що у 2005-2006 роках в Україні не було зареєстровано жодного інноваційного проекту. Нині ми посідаємо четверте місце у світі за кількістю сертифікованих програмістів, проте не використовуємо їх можливості повною мірою. За оцінками експертів, майже 90% продукції, яка випускається в Україні, не має відповідного науково-технологічного забезпечення. Що стосується світового досвіду, то європейська модель розвитку інноваційної інфраструктури заснована на державних інвестиціях і дотаціях, спрямована передусім на створення нових робочих місць. У країнах Азії така інфраструктура розвивається через створення технополісів (Японія), технопарків (Індія), різних типів інноваційних структур за фінансової підтримки держави (Китай). Модель розвитку інноваційної інфраструктури США менш орієнтована на держфінансування і функціонує переважно завдяки інвестуванню зацікавлених фірм. В Україні серед варіантів підтримки інноваційної діяльності буде надання державних субсидій безпосередньо для реалізації інноваційних проектів. На думку експертів, таке стимулювання дасть змогу розвинути інноваційну структуру і створити в Україні аналог американської "Силіконової долини".

 
 

Цікаве

Загрузка...