WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Ринок парфумерно-косметичних товарів - Реферат

Ринок парфумерно-косметичних товарів - Реферат

косметики користуються шампуні, фарби, лікувальні препарати для волосся, зубніпасти, креми для обличчя і шкіри рук. Щорічний обсяг продажу окремих груп косметичних виробів є таким:
- засобів для догляду за шкірою - на загальну суму близько
100 млн. грн. Структура продажу: засоби для догляду за шкірою обличчя - 79 %, креми для шкіри рук - 17 %, засоби для догляду за
шкірою тіла - 4 %;
- засобів для фарбування волосся - 65 млн. упаковок на загальну
суму 360 млн. грн. за роздрібними цінами. Структура продажу: фарби
для волосся - 45 %, освітлювачі - 37 %, відтінювальні шампуні,
бальзами та пінки - 10 %, натуральні фарби - 7 % . Частка вітчизняної продукції в обсягах продажу складає 25 - 35 %;
- декоративної косметики - на загальну суму 40 млн. грн. Структура продажу: ЗО % - губна помада; 20 % - туш для вій; 20 % - лак для нігтів; 20 % - косметичні олівці; 8 % - пудра та основа під макіяж; 2 % - рум'яна, тіні для вій. Частка вітчизняної продукції у продажу - близько 5 %.
У теперішній час український парфумерно-косметичний ринок пе-реживає стадію розвитку, про що свідчать прагнення фірм, що працюють на ньому, завойовувати нові ніші. Дешева продукція, що наситила ринок, повільно витискується більш дорогими товарами. Особливого успіху на українському ринку досягають закордонні фірми. Той факт, що великі імпортери збільшили за рік обсяги продажу своєї продукції в середньому у 1,5 раза, говорить про значну ємність вітчизняного ринку - місця на ньому поки що вистачає всім. Однак сучасне становище на ринку - не на користь українських виробників. Господарями почувають себе оператори, що реалізують імпортну парфумерію і косметику, яка вигідно відрізняється від вітчизняної продукції широтою асортименту, ефективним зовнішнім оформленням, розвинутою рекламою. За більшістю товарних груп продукція іноземного виробництва складає 60 - 90 від загальної кількості пропонованого товару, а в середньому по
ринку 70 - 75 %. За такими товарними групами і видами товарів, як
зубна паста, дезодоранти, креми для гоління, лак для волосся, декоративна косметика, туалетна вода, ринок України майже на 95-100 %
заповнений імпортною продукцією.
За даними незалежних експертів, тільки у Києві нараховується понад сто фірм, які займаються імпортом парфумерно-косметичних товарів. Із них п'ять фірм імпортують елітну продукцію - "Тенде-Україна", Real Distribution, Hexagone, "В.В.", "Роксолана", причому три перших, крім цього, ввозять і товари групи "мас-маркетингу'. У цілому по Україні понад шістсот фірм спеціалізуються на дрібнооптовій та роздрібній торгівлі парфумами і косметикою.
Кожна фірма застосовує власну тактику розповсюдження товару. Деякі імпортери постачають продукцію відразу до магазинів, тобто доводять їх до кінцевого споживача. Ця методика ефективна при просуванні елітної продукції, бо дозволяє "виховувати" свого покупця, прививаючи йому певний смак. Інші імпортери утворюють широку дилерську мережу і просувають продукцію, незважаючи на умови роздрібної реалізації. Такий підхід розумний при розповсюдженні "мас-маркетингової" продукції. Між великими постачальниками і кінцевими споживачами є, як правило, один-два посередники, які можуть виконувати умови з обсягів закупівель, що висуваються великими оптовиками. Помітне збільшення таких підприємств відбулося восени 1996 року після набуття чинності Постановою Кабінету Міністрів України № 893 від 02.08.96 р. "Про розмір державного збору за видачу імпортних ліцензій". Фірми, що виступали раніше як імпортери, стали акумулювати в собі великий асортимент товарів різноманітних офіційних дистриб'юторів, переходячи в категорію оптовиків.
У складних умовах становлення ринкових відносин українські виробники також намагаються змінити стару тактику продажу. Практично всі виробники перетворилися на виробничо-торговельні підприємства, мають свої торговельні підприємства, здійснюють як оптову, так і роздрібну торгівлю своєї продукції.
Кожне підприємство-виробник намагається знайти свою нішу, обійняти певний сегмент ринку. Так, західні регіони України в сегменті вітчизняної продукції фактично контролюються Львівською парфумерно-косметичною фабрикою. У центрі та на півночі України широко представлена продукція АТ "Золотоніська ПКФ". ТОВ "Авалон" утримує свої позиції на півдні країни, позиціонуючись на сегменті порівняно недорогої парфумерії. Лідери вітчизняних виробників намагаються розповсюджувати свою продукцію по всій території України. Так, ЗАТ "Ефект", маючи дилерів у східному регіоні країни, шукає їх тепер на півдні і заході. Косметичними засобами і одеколо-нами цього виробника, які виготовляються виключно на натуральній основі, цікавляться і за кордоном. Відповідно до укладених договорів підприємство постачає свою продукцію німецькій фірмі Neufeld CjmbH і грецькій Nova.
АТ "Золотоніська ПКФ" також не обмежується боротьбою за вітчизняний ринок. Це підприємство, незважаючи на труднощі, змогло утри мати з багатьох позицій найнижчі ціни на свою продукцію серед українських виробників. У сучасних умовах підприємство веде активну експансію на досить перспективні ринки Росії та інших країн СНД.
Важливим показником, що характеризує кон'юнктуру ринку пар-фумерно-косметичних товарів, є рівень поточних ринкових цін. Ціни на парфумерію і косметику є значним фактором збуту товарів, тому що вони насамперед визначають реальний попит споживачів. За ціновими характеристиками ринок парфумерно-косметичних товарів дуже різно-манітний. Так, ціна флакону французьких елітних парфумів складає декілька сотень гривень, а парфуми вітчизняних виробників коштують 10 - 20 грн. Ціна на парфумерію і косметику коливається в широкому діапазоні і залежить від якості товару, його складу, витрат на виробництво і продаж, а також від наявності конкурентів, насиченості ринку, багатьох інших факторів. Але вартість елітної продукції складається не тільки і не стільки з витрат на утворення парфума і забезпечення його якості. У значному ступені вона визначається престижем фірми-виробника, шармом, напрямком моди. Ціни на елітну продукцію не підлягають змінам. За випадку їх зниження в погоні за збутом продукція може потрапити до розряду мас-маркетингу, з якого повернення вже немає. Тому провідні світові фірми так ревниво ставляться до всього, що пов'язане з престижем і якістю їх продукції.
Товари повсякденного попиту призначаються для широкого кола споживачів з невисоким рівнем доходу. Тож, ціни на них значно менші, але підлягають змінам залежно від соціально-економічних і виробничих факторів.
У цілому український ринок парфумерно-косметичних товарів є одним з найбільш містких і перспективних серед інших непродовольчих товарів. На сучасному етапі для вітчизняних виробників головні завдання складаються з покращення якості і розширення асортименту продукції, підвищення її конкурентоспроможності.

 
 

Цікаве

Загрузка...