WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Ринок парфумерно-косметичних товарів - Реферат

Ринок парфумерно-косметичних товарів - Реферат

виробником (була заснована у 1864 році). Підприємствовипускає всі види парфумерії, деякі з них були відзначені на міжнародних виставках і не поступаються за якістю та зовнішнім оформленням продукції найбільш відомих у світі фірм. Друге московське підприємство - фабрика "Рассвет" виготовляє у широкому асортименті різноманітні косметичні вироби: креми, зубні пасти, засоби для гоління, засоби з догляду за волоссям та ін.
Значним виробником парфумерно-косметичної продукції є АТ "Северное сияние" (м. Санкт-Петербург). Українським споживачам відома парфумерія з характерним для цього підприємства запахом фантазійного напрямку, який має холодні відтінки запаху снігу, моря, північного сяйва, лісу, трави, а також аромати весни. В оформленні парфумерних товарів переважають урочистість, суворість, величність. Це стосується і форми флаконів, і назви виробів, і декоративного оформлення: одеколони "Айсберг", "Бард", "Балтийский", парфуми "Легенда", "Серебристый ландыш" та ін. Крім парфумерії, АТ "Север-ное сияние" виробляє всі види косметичних засобів.
Менш значними російськими виробниками, продукція яких також надходить на ринок України, є парфумерно-косметична фабрика "Уральские самоцветы" (м. Екатеринбург), АО "Клео" (м. Краснодар).
Серед виробників парфумерно-косметичних товарів країн колишнього СРСР на особливому місці фабрика "Дзінтарс" (м. Рига, Латвія), її продукція користувалася стійким попитом споживачів як така, що має високу якість і вишуканий зовнішній вигляд. Марка "Дзінтарс" була відома на внутрішньому та зовнішньому ринках.
В Україну в широкому асортименті імпортується парфумерія і косметика багатьох західних країн: Swarzkopf, Nivеа, Wella, Florena (Німеччина), Oriflame (Швеція), Lumene (Фінляндія), Роllena (Польща), Alen Мак (Болгарія), Неnkel Соsmetiks (Австрія), Lander, Waruer Cosmetiks, Johnsons, Mary Kay, Artmadic Cosmetiks (США), а також продукція країн Близького Сходу.
Парфюмерію і косметику закордонного виробництва умовно можна поділити на дві групи: елітну і продукцію так званого мас-маркетингу (масового споживання). Остання, у свою чергу, поділяється на дешеву, середнього рівня і більш дорогу.
До елітної продукції належить так звана продукція "від кутюр". Багато що залежить від того, хто був розробником, дизайнером парфуму. Наприклад, флакон однієї з останніх новинок фірми Csivenchy парфуми Organzsa розробив відомий французький скульптор Серж Монсо, а видатний художник сучасності Сальвадор Далі став розробником флаконів лінії парфумів, що мають його ім'я.
Основними факторами формування асортименту та якості парфумерно-косметичних товарів є вихідна сировина, кількісний і якісний склад засобу, а також особливості його виробництва (консистенція, характер упаковки, вид споживчої тари, ємкість одиниці виробу, інше).
Для парфумерії основну групу сировини складають запашні речовини, які бувають натуральні - рослинного (ефірні масла, смоли, бальзами) і тваринного походження (продукти виділення залоз деяких тварин - мускус, амбра, цибет), а також синтетичні запашні речовини. Багатокомпонентна суміш запашних речовин (до 100 і більше) складає парфумерну композицію - основу парфумерного виробу, від якого залежить і характер запаху, і його стійкість, тобто головні споживчі властивості парфуму. Використання сировини тва-ринного походження надає парфумерному засобу особливого відтінку запаху, .ніжності, єдності, збільшує тривалість (стійкість) запаху. Синтетичні запашні речовини дають можливість створювати парфуми і одеколони з різними фантазійними запахами, які не зустрічаються у природі. Чим більше запашних речовин у складі парфумерної композиції виробу, тим вище його якість. У парфумах екстра-класу їх повинно бути не менше трьохсот. А рецепт такої композиції є тайною і відомий лише її розробникові. До складу рідких парфумерних виробів входять спирт (як розчинник запашних речовин), вода, іноді барвники. їх кількість і якість також визначають якість виробу і створюють асортимент.
Для виробництва косметичних засобів використовується широкий спектр сировинних речовин: рослинні масла, тваринні жири, продукти переробки жирів, воски (як структуроутворювальний компонент), продукти переробки нафти, вітаміни, поверхньо-активні речовини, білкові речовини, спирти, кислоти, різні лікарські препарати, спеціальні домішки, інше. Склад косметичного виробу залежить від його призначення, виду, характеру дії, інших характеристик косметичного засобу. Усі споживчі властивості косметичного засобу насамперед залежать від його складу, якості сировини.
Краща якість косметики досягається за рахунок постійного впро-вадження у виробництво сучасних технологій, якісної прогресивної сировини. Встановлено тісний зв'язок між схильністю фірм до нововведень і їх успіхами у міжнародній торгівлі. У теперішній час споживачі більше турбуються про своє здоров'я, їм небайдуже походження і функціональний напрямок інгредієнтів косметичної продукції, що інколи і визначає попит на ринку.
Основними напрямками розвитку сучасного асортименту косметичних товарів є використання натуральної сировини, поширення продукції з лікувальним ефектом. Це характерно як для закордонних виробників, так і для вітчизняних. Французька фірма L'Oreal пропонує серію кремів і емульсій на основі фруктових кислот з вітамінами. Фірма Сhristian Dіог почала використовувати в кремах для шкіри ефективні липосомні домішки з лікувальним впливом. Українсько-російсько-французська фірма "Біозон" (м. Донецьк) виробляє серію кремів за доглядом шкіри на основі речовин, які виділені з медичної піявки.
Велике значення для парфумерії і косметики має упаковка і зовнішнє оформлення виробів. Упаковка не тільки повинна сприяти зберіганню якості товару, а, як і зовнішнє оформлення, є одночасно рекламою товару, маркою виробника і показником якості, конкурентоспроможності товару, від яких залежить споживчий попит і ціна товару. Тому передові фірми приділяють велику увагу не тільки пошуку нового аромату парфуму, а і створенню флакону, найменування, упаковки. Над цим працюють не один рік фахівці по запахах, дизайнери, модельєрі?, навіть скульптори. Існують цілі школи пар-фумерного мистецтва.
На споживчому ринку за обсягами продажу парфумерія і косметика посідають четверте місце. Спеціалісти підрахували, що тільки на гігієнічну косметику (мило, шампунь, зубну пасту, засоби догляду за шкірою) населення України щомісячно витрачає близько 400 - 500 млн. грн., або 5 млрд. грн. на рік. Середньостатистична родина витрачати на парфумерію і косметику менше 3 - 5 грн. на місяць практично не може. Багато парфумерно-косметичних виробів є предметами повсякденного користування, і тому вони мають стійкий попит.
У структурі продажу і споживання переважають косметичні товари (близько 65 - 70 % загального обсягу), в основному засоби догляду за волоссям і шкірою. Це стосується і українського ринку, що помітно з реклами на телебаченні та у пресі. Найбільшим попитом се ред споживачів

 
 

Цікаве

Загрузка...