WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Ринок парфумерно-косметичних товарів - Реферат

Ринок парфумерно-косметичних товарів - Реферат

порожниною (зубні пасти,порошки, елексири, дезодоранти); засоби для гоління і після гоління (креми для гоління; креми після гоління; лосьйони; інші засоби); декоративна косметика (фарби для бров, вій, вік; пудра; рум'яна; лак для нігтів); різні інші засоби (гліцерин; вазелін; засоби від комах; інше).
Усередині груп асортимент підрозділяється за цільовим призначенням, видам, особливостями застосування (крем нічний, денний), складом (крем на жировій основі, водоемульсійний), характером дії (крем зволожувальний, відбілювальний), консистенцією, найменуванням, типом упаковки, матеріалом споживчої тари, масою упаковки. Деякі види косметики класифікують за кольором - лаки для нігтів, фарби для волосся, пудра та ін.
Різні ароматичні речовини, бальзами, настої, креми були відомі понад двадцять століть тому. До Європи парфумерія і косметика прийшли з Єгипту та країн Близького Сходу і одержали найбільше поширення у Франції, Греції, Італії. Потім вони розповсюдилися в інших країнах. У Росії перші підприємства з виробництва парфумерних і косметичних засобів з'явились у середині XVIII століття.
В Україні, яка має сьогодні досить багату сировинну базу для парфумерії і косметики та розвинену промисловість, значне промислове виробництво розпочалося в двадцятих роках минулого століття. У 1927 р. розпочав свою діяльність парфумерно-косметичний комбінат у м. Миколаєві. Зараз нараховується близько 10 великих і відомих протягом багатьох років підприємств, які спеціалізуються на випуску парфумерно-косметичної продукції. Серед них найбільш значні: "Алые паруса" (м. Миколаїв), "Ефект" (м. Харків), "Червона гвоздика" (м. Львів), "Крымская роза" (м. Сімферополь), Золотоніський комбінат (м. Золотоноша) та ін. Продукція цих підприємств складає основу вітчизняної парфумерії і косметики на внутрішньому ринку. У радянський період ці виробники мали досить широкий асортимент. Так, лідер української парфумерно-косметичної галузі "Алые паруса" постачав на споживчий ринок близько двохсот найменувань товарів, харківський "Ефект" - 134 найменування, з яких 40 % складала парфумерія і 60 % - косметичні вироби. Але протягом останніх років позиції відомих підприємств значно змінились.")
Так, ВАТ "Алые паруса" внаслідок вирішування складних організа-ційних і юридично-правових питань значно зменшило обсяги випуску продукції, скоротило асортимент. Але це підприємство, як і раніше, залишається фактично єдиним виробником, що пропонує споживачам майже весь асортимент парфумерно-косметичних товарів, хоча і в дуже скороченому варіанті. Українським споживачам відомі парфуми з Миколаєва, які мають теплі, соковиті аромати квітково-фантазійного напрямку, найкращими серед них є "Ніка", "Бригантина", "Цветок солнца", "Единственной" та ін. За власними рецептами виготовляються одеколони "Лунный камень", "Злегантный", у співпраці з французькими парфумерами - "Консул", "Командор". Незважаючи на труднощі фахівці Торговельного будинку "Алые паруса" з успіхом працюють над створенням нових ароматів, покращенням зовнішнього вигляду виробів. Упаковка продукції стала елегантніше, традиційні кольори художників - червоний, жовтий, білий, зелений.
Друге місце за обсягом випуску і широтою асортименту серед вітчизняних виробників посідає Харківське ЗАТ "Ефект'. Воно також виробляє багато видів парфумерної і косметичної продукції: парфуми, одеколони, креми, зубні пасти, мило тощо. Велика увага приділяється покращенню художньо-декоративного оформлення продукції, рекламі, випуску продукції екстра-класу, серій різноманітних виробів.
Львівський парфумерно-косметичний комбінат "Росо" менше відомий в Україні, але його продукція - парфуми і одеколони - за відгуками фахівців за якістю виходить на перше місце серед вітчизняних підприємств.
ВАТ "Золотоніська парфумерно-косметична фабрика" спеціалізується на виробництві масових сортів одеколонів і запашної води. Асортимент продукції нараховує близько двох десятків найменувань і запахів одеколонів, які користуються попитом у малозабезпеченого споживача. Серед інших відомих підприємств України слід відзначити комбінат "Кримська роза", що виробляє парфуми, парфумерні набори, натуральні ефірні масла (трояндове, лавандове). Продукція підприємства має, як правило, квіткові аромати, пов'язані з Кримом найменування, сувенірне оформлення.
Останніми роками в Україні з'явилося чимало молодих фірм, ви-робничих підприємств з випуску парфумерно-косметичних товарів. Але більшість з них спеціалізуються на одній групі або одному виді товарів. Найчастіше це засоби з догляду за волоссям - шампуні і фарби. Випуск товарів, які користуються досить великим попитом споживачів, вже освоїли АТ ВНДІ Хімпроект, СП "Супермаш", виробничо-торговельна фірма "Екмі", ЗАТ фабрика "Колбі", підприємство "Альта-Колор", виробнича фірма "Перлина", фірма "Вельта-Кос-метика", СП ТОВ "Пірана" (м. Харків ), ТОВ "Авалон" (м. Сімферополь), ТОВ "Парфум-холдинг" (м. Київ), фірми "Злата", "Росо" та ін. Серед них розгорнулась конкурентна боротьба на українському споживчому ринку. Тому деякі з перелічених фірм розширюють свій асортимент. Так, українсько-болгарське СП "Пірана" випускає не тільки різні фітошампуні декількох розфасовок, але і шампуні-бальзами. Фірма "Екмі", крім своєї традиційної продукції (фарби для волосся Асте-соІог), розробила освітлювач і новий засіб для хімічної завивки волосся, почала випускати нову серію крем фарби. Фабрика "Комбі" (м. Київ), крім фарби "Елітан", виробляє освітлювач "Блонд-Вікторія" і тонізуючі бальзами. Новинками цього підприємства є тонізуючі бальзами "Нотатон-Си" і "Нотатон-Ре" у ламінантній упаковці-подушці для одноразового використання. У ВНДІ Хімпроект новинкою стали дезодоранти серії Агсов. Адаптована до сучасних вимог, які ставляться до дезодорантів, серія не є озоноруйнувальною, що посилює її позиції в конкурентній боротьбі не тільки на внутрішньому ринку, але і на зовнішньому. Українсько-американське СП "Супермаш" (м. Київ) пропонує лак для волосся, рідке мило, гель для укладання волосся, фарби, шампуні, освітлювач.
Фахівці вітчизняних підприємств працюють над вивченням ринку, споживчого попиту, використовують нові технології, досягнення науки.
У 1998 р. в Україні було вироблено близько 65 млн. одиниць парфу-мерних виробів на загальну суму 50 млрд. грн. (у оптових цінах), але в 1999 році виробництво скоротилося до 48 млн. одиниць. Більша частка готової продукції йде на експорт у Росію, Молдавію, Білорусь.
Виробництво окремих груп косметичних виробів у 1998 році було таким:
- косметичних засобів для догляду за шкірою - 16,657 млн. од. на понад 23 млн. грн. за роздрібними цінами;
- засобів для фарбування волосся - близько 28 млн. одиниць, а в 1999 році - 31 млн. на загальну суму 52 млн. грн.
На ринок України надходить також парфумерно-косметична продукція виробництва країн СНД, передусім Росії. Добре зарекомендували себе парфуми московської фабрики "Новая зоря", яка є найстарішим і високопрофесійним

 
 

Цікаве

Загрузка...