WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Ринок металогосподарчих товарів - Реферат

Ринок металогосподарчих товарів - Реферат

освітлювання приміщень, поступово розширюється за рахунок сучасних виробів, розроблених на основі новітніх технологій отримання тепла. Ця група представлена приладами для виготовлення їжі, для опалення, для нагрівання води та комбінованими приладами. Залежно від виду палива, що використовується, розрізняють прилади, які працюють на газі (скрапленому та природному), рідкому палеві (гасі, дизельному паливі та бензині), твердому палеві (вугілля, торф, дрова, різні брикети). За системою підтримання робочої температури та безпекою вони представлені неавтоматичними (температура не підтримується, експлуатуються тільки під постійним наглядом), напівавтоматичними (температура не підтримується, за критичних ситуацій перегрів, припинення подачі палива, відсутність тяги - вимикаються автоматично) та автоматичними (температура підтримується, є захист від критичних ситуацій). Прилади для приготовлення їжі представлені плитами газовими (стаціонарними та переносними; на стільними та підлоговими; одно-, дво-, три-, чотирипальниковими; під скраплений та природний газ), різного ступеня комфортності. Прилади для опалення приміщень представлені двома різновидами конвекційними (встроювані або автономно розташовані газові та рідинні пальники різної конструкції) та з використанням теплоносія
(газові, рідинно- та твердопаливні котли з водяним теплоносієм).
Водогрійні прилади представлені двома різновидами: проточними та акумулювального типу. До проточних зараховують нагрівачі типу ВПГ (водонагрівач проточний газовий). До водонагрівачів акумулювального типу належать котли різної потужності, які працюють повністю автономно або разом з опалювальними приладами. Відмічено різке зростання асортименту виробів цього типу. Це пояснюється тім, що водонагрівачі акумулювального типу більш економічні, ніж водонагрівачі проточні, і дозволяють дуже економно витрачати паливо. Вони також можуть працювати разом з апаратурою опалення й утилізувати невикористане нею тепло , що робить їх експлуатацію ще більш економічною. Комбіновані прилади представлені стаціонарними та переносними печами і плитами універсального призначення, в яких використовується тверде, рідке та газове паливо. Основними постачальниками цих товарів на ринок України є вітчизняні підприємства (ВАТ "Норд", м. Донецьк; Дружковський та Львівський заводи газової апаратури) фірми Німеччини (Воsh) та Чехії. Частка цих товарів у загальному товарообігу постійно збільшується і це пояснюється тим, що незважаючи на високу ціну, вони в експлуатації більш економічні, ніж централізована система опалення, яка функціонує в Україні ще з радянських часів. А можливість роботи такого типу обладнання в автоматичному режими дозволяє користувачам підтримувати комфортну температуру в приміщенні протягом усього року залежно від особистих вимог і температури зовні.
Інструментальні товари є найбільш поширеною групою металогос-подарчих товарів, яка за кількістю видів та різновидів посідає перше місце серед інших груп. Вони представлені деревообробним, металообробним, монтажним, вимірювально-розмічувальним інструментом, інвентарем для саду і городу та різним фаховим інструментом.
Деревообробний інструмент призначено для виготовлення різних деталей та виробів з деревини. До нього входить інструмент для розпилювання - пилки поздовжні та поперечні, ножівки, пилки лучкові та лобзики; інструмент для рубки та розколювання - сокири (теслярські, господарські, туристські та ін.) та колуни; інструмент для стругання - для чорнової обробки (струги, шерхебелі), для чистової обробки та проф-ілювання, для отримання різних фігурних профілів (зензубелі, фальц-гебелі та різні калівки); інструмент для свердління - коловороти, свердла (центрові, виті), бурава та свердлики; інструмент для довбання - долота та стамески (столярні та токарні).
Металообробний інструмент, призначений для обробки деталей та виробів з металу, поділяється на інструмент для обпилювання - рашпілі, напилки (драчові, лицеві, бархатні), надфілі; інструмент для рубання та пробивання отворів - зубила, крейцмейселі, борідки та кернери; інструмент для свердлення - свердла, дрелі; інструмент для нарізання різьби - мітчики (для внутрішньої різьби), плашки (для зовнішньої різьби), воротки та клупи; інструмент для різання - ножівки для металу та ножиці; інструмент слюсарний - молоти, молотки, лещата, та слюсарні обтискачі.
Монтажний інструмент використовується для складання та роз-бирання різних деталей та виробів. До нього зараховують інструмент для складання та розбирання різьбових з'єднань - викрутки, ключі гайкові (розвідні та нерозвідні - однобічні та двобічні, відкриті, кільцеві, торцеві та комбіновані); інструмент для скручування та перекусювання дроту - плоскогубці (комбіновані та паралельні), круглогубці, овалогубці, пасатижі, гострогубці, кусачки бокові; інструмент для висмикування та забивання цвяхів - обценьки, молотки теслярські з розщепом, лапа для висмикування цвяхів. До вимірювально-розмічувального інструменту входять метри складані, металеві, дерев'яні та пластмасові, лінійки вимірювальні металеві, рулетки, штангенциркулі (ІПЦ-1, ІПЦ-2), мікрометри, циркулі, кронциркулі, нутроміри, щупи і т. ін.
Інвентар для саду і городу включає інструмент для догляду за дере-вами - секатори, ножі, сучкорізи; для боротьби зі шкідниками - обпилювачі, обприскувачі (ранцеві, гідропультові, штангові); інструменти та механізми для обробки ґрунту - лопати, граблі, сапи, полільники та ін.; інструмент для збирання врожаю - серпи, коси, вили та ін.
Практично всі види інструменту, що присутні на ринку України, випускаються вітчизняними підприємствами та підприємствами Росії . Але на ринку також присутні вироби закордонного виробництва, які можна умовно поділити на вироби світової якості та вироби дешеві й низької якості, вироби високої якості, що представлені відомими європейськими виробниками інструменту (в основному, з Німеччини), мають високу ціну, але незважаючи на це користуються постійним попитом споживачів. Вироби низької якості присутні на ринку завдяки невисокій ціні і тимчасово. Імпорт таких виробів відбувається з Туреччини, Польщі, Індії та інших країн. (ч Таким чином, ринок металогосподарчих товарів в Україні на сьогоднішній день повністю відновлено, і він насичений товарами як вітчизняного, так і закордонного виробництва. За такими групами товарів, як вироби для кріплення, його потреби задовольняються за рахунок вітчизняного виробника. Незважаючи на те, що оптовіпідприємства, які існували в Україні в минулому, зруйновано, на зміну прийшли поки нові, що не дуже великі, але з чітко сформованою орієнтацією на металогосподарчі товари. Особливістю таких оптових підприємств є те, що вони мають вузьку товарну спеціалізацію, не є монополістами, як у минулому Укроптгоспторг, намагаються проводити гнучку політику у формуванні як асортименту, так і цін на металогосподарчі товари, а головне - підтримують вітчизняного виробника.
У перспективі ринок металогосподарчих товарів зазнає певних змін на краще. По перше, він буде майже повністю орієнтований на вітчизняного виробника, по друге, з нього майже повністю будуть виведені низькоякісні товари.

 
 

Цікаве

Загрузка...