WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Ринок металогосподарчих товарів - Реферат

Ринок металогосподарчих товарів - Реферат

фізико-хімічної взаємодії з середовищем, що оточує. Для захисту виробів від корозії, яка може виникнути при транспортуванні, зберіганні та при експлуатації, використовують різні методи - зміну складу металу, зміну складу середовища, що оточує, використання електрохімічних процесів, раціональне конструювання виробів та нанесення захисного покриття. Ефективним способом захисту від корозії є захисні та захисно-декоративні покриття, які наносять здебільшого на готові вироби. Для цього використовують як металеві, так і неметалеві покриття. Найбільш поширеними з неметалевих покриттів є лакофарбові, полімерні, різні оксидні та фосфатні плівки, а також покриття силікатними емалями і згущеними мінеральними маслами. Металеві покриття представлені цинковим, нікелевим, хромовим, олов'яним, кадмієвим та срібним покриттям. їх наносять гальванічним і гарячим способами. Належний захист металогосподарчих товарів від корозії зменшує витрати у процесі їх реалізації, підвищує конкурентоспроможність товарів за рахунок збереження їх якісних показників у процесі продажу та на стадії експлуатації.
На ринку України представлено такі групи металогосподарчих то-варів: металевий посуд, ножові вироби та столові прибори, прилади, що полегшують домашню працю, приладдя для вікон та дверей, приладдя для кріплення, нагрівальні та освітлювальні прилади та інструментальні товари. Металевий посуд є найбільш поширеною групою металогосподарчих товарів, яка за кількістю видів виробів посідає друге місце після інструментальних товарів. Він представлений кількома підгрупами: залежно від цільового призначення - кухонний посуд, столовий посуд, посуд для зберігання та перенесення харчових продуктів, посуд для зберігання та перенесення нехарчових продуктів, побутові вироби санітарно-гігієнічного призначення; за основним матеріалом - із чавуну, сталі (вуглецевої та легованої), алюмінію (деформовуваних та ливарних сплавів), сплавів на основі міді (латуні, мельхіору, нейзильберу); за способом виготовлення - штампований, зшивний, зварний, паяний, виготовлений литтям; за способом обробки - крацований, шліфований, полірований та травлений (вироби з алюмінію); за наявністю захисного покриття - без покриття (чорний), фарбований, з покриттям оловом, цинком, хромом, нікелем, сріблом та силікатними емалями; за конструкцією - з ручками або без них, із вкладною, накладною та бортовою кришкою та ін.; за видом, розміром (діаметр, ширина, довжина, об'єм) та комплектністю (штучний та в наборах); за наявністю та видом декору - без декору та декорований. Декорований, у основному, сталевий та алюмінієвий, фарбований та емальований посуд (трафарет, деколь, живопис), а також посуд з мідних сплавів (чеканка, філігрань та ін.
Найбільшим асортиментом представлено кухонний посуд. До нього входять казани, горщики, каструлі (звичайні та спеціалізовані - кашоварки, молоковарки, із потовщеним дном та бортом, який має окантовку з легованої сталі та ін.), сковороди, друшляки, чайники, кав'ярники, кавоварки, самовари, різні каструлі-скороварки, форми для випічки та різні вкладиші до каструль. Столовий посуд, який використовується для сервірування столу та подання їжі до столу, менш поширений. Тарілки, полумиски, миски, блюда, сухарниці, хлібниці, маслянки, креманки, вази для цукру та цукерок, келихи та чарки, глечики та жбани, ікорниці, підстаканники, а також сервізи до чаю та кави не дуже зручні у повсякденному вживанні, тому частка їх дуже мала і, в основному, вони представлені виробами закордонного виробництва.. Посуд для зберігання та перенесення харчових продуктів, а також посуд для зберігання та перенесення нехарчових продуктів дуже обмежений у видовому плані і поступово витискається з ринку аналогічними виробами з пластмас.
Найбільші виробники металевого посуду в Україні - це Запорізький завод металовиробів, Керченський металургійний комбінат, Новомосковський трубний комбінат. Окрім цих підприємств, виробництво посуду налагоджено в багатьох містах Донбасу, Херсоні, Харкові, Вінниці, Чернівцях, Дніпропетровську, Миколаєві та ін.
Група ножових виробів та столових приборів подана ножами, но-жицями та столовими приборами. Виготовляють їх, у основному, з легованої (нержавіючої) сталі, інколи з алюмінію та титану. Найбільш поширеними видами є ножі столові, буфетні, господарські та гастрономічні. Група ремісничо-промислових ножів представлена невеликою кількістю виробів, у основному - шевськими, кушнірськими, шорними, палітурними та ін.
Ножиці представлені господарськими та спеціальними (кишенькові, задиркові, закрійницькі, конторські, перукарські).
Столові прибори представлені ложками, виделками, щипцями для горіхів та цукру, кондитерськими лопатками, штопорами, кільцями для серветок і т. ін.
Прилади, які полегшують домашню працю, - дуже різноманітна група металогосподарчих товарів. Вони представлені на ринку приладами та пристосуваннями для переробки харчових продуктів та домашнього консервування, прибирання приміщень, прання та прасування. Але більшість виробів, які традиційні виготовлялися раніше з металів, сьогодні замінюються виробами з пластмас. Вони дешевші, ніж металеві, більш привабливі за оздобленням та кольоровою гаммою, але мають суттєвий недолік - недовговічні, швидко виходять з ладу, або навіть руйнуються. На ринку вони представлені, в основному, виробами закордонного виробництва.
Трупа приладдя для вікон та дверей представлена виробами для обладнання вікон та дверей оселі та різних будівель. Залежно від призначення їх поділяють на установочні (ручки до дверей та вікон, завіси, вічка для дверей та ін.), для замикання ( засувки, засуви, шпінгалети, крючки, закрутки, пристрої для зачинення дверей, дверні ланцюжки та ін.) та замки. За видовим складом та кількістю виробів, як вітчизняного так і закордонного виробництва, установочні вироби та прилади для замикання ширше представлені на ринку України, ніж замки. Це пояснюється тим, що попит на ці вироби завжди більший ніж на замки і в ньому зовсім відсутній консерватизм. Замки представлені як з'ємними (висячими), так і нез'ємними (накладними, врізними та прирізними), з різними типами механізмів секретності (безсувальдні, сувальдні, цифрові, циліндрові, магнітні та ін.), різних конструкцій Більшість замків представлені врізними та прирізними. У зв'язку з тим, що секретність циліндрових замків набагато вище, ніж сувальдних, тому вони більш поширені. Кодовані замки (цифрові, літерні, магнітні та ін.), а також рейкові мають велику секретність і за більшості випадків зручніші в експлуатації, ніж сувальдні та циліндрові. Але у зв'язку із складністю конструкції, потребою в обслуговуванні приексплуатації та залежністю від джерела, струму вони менш поширені.
Вироби для кріплення на ринку України представлені, в основному, вітчизняною продукцією. Ця група представлена цвяхами (будівельними, даховими, толевими, шиферними, штукатурними, оббивними, оздоблювальними, декоративними, тарними і шевськими), костилями, скобами, заклепками, болтами, шпильками, гвинтами, шурупами, шайбами й ін.
Група нагрівальних та освітлювальних приладів, до якої входять побутові нагрівальні прилади та апарати, а також прилади для

 
 

Цікаве

Загрузка...