WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Ринок металогосподарчих товарів - Реферат

Ринок металогосподарчих товарів - Реферат

стійкість.
Леговані сталі - це сталі, до складу яких вводять легувальні компоненти, що помітно змінюють їх властивості. У якості легувальних компонентів використовують хром, нікель, титан, вольфрам, кобальт, алюміній та інші метали. Леговані сталі залежно від їх хімічного складу можуть мати підвищену корозійну стійкість, зносостійкість, жаротривкість, пружність та інші специфічні властивості.
Для виготовлення металогосподарчих товарів беруть, у основному, конструкційні та інструментальні леговані сталі. Найбільш широко використовують інструментальні леговані сталі для виготовлення різних видів інструменту, металевого посуду, столових приборів, металевої галантереї та інших виробів.
До кольорових металів, вживаних у виготовленні металогосподарчих товарів, належать алюміній, титан, мідь, цинк, олово, нікель, хром та срібло.
Алюміній - це пластичний метал сріблясто-білого кольору, який має високу теплопровідність та корозостійкість. Для виготовлення ме-талогосподарчих товарів використовують деформовувані та ливарні сплави алюмінію. Деформовувані сплави алюмінію виробляють як зміцнені, так і незміцнені. Незміцнені сплави алюмінію застосовують для виготовлення, .господарчого посуду різного призначення. Зміцнені сплави алюмінію (дюралюміній, авіаль та ін.) - для виготовлення виробів, які не контактують з харчовими продуктами.
Ливарні алюмінієві сплави мають рідинну плинність, невелику усадку, добрі механічні властивості та опір корозії. Ливарні алюмінієві сплави бувають первинні та вторинні. їх використовують у виготовленні кухонного посуду, приладів, що полегшують домашню господарську працю, двигунів автомобілів, мотоциклів та інших виробів.
У зв'язку з тим, що мідь є дуже дорогим металом, для виготовлення металогосподарчих товарів використовують сплави міді - латунь, бронзу, мельхіор та нейзильбер. Ці сплави застосовують у виготовленні предметів сервіровки столу, посуду та ювелірних виробів. Титан використовується для виготовлення ножів та столових приборів. Цинк, олово, нікель, хром та срібло - у виготовленні металогосподарчих товарів як захисно-декоративні покриття. Завдяки використанню цих металів (їх високій хімічній стійкості, твердості та гарному зовнішньому вигляду) вироби краще зберігаються в процесі експлуатації.
Допоміжні матеріали представлені неметалічними матеріалами, які використовують для виготовлення ручок, прокладок, ущільнювачів та інших невідповідальних деталей. Це деревина, полімерні та лако-фарбові матеріали, кераміка, скло, гума та деякі інші органічні та неорганічні матеріали.
Процес виготовлення металогосподарчих товарів є важливим фак-тором, що забезпечує формування як споживчих властивостей виробів, так і їхнього асортименту. У зв'язку з цим доцільно стисло розглянути основні операції виготовлення металогосподарчих товарів.
Виробництво металогосподарчих товарів складається з таких опе-рацій: формування деталей та виробів, термічна та хіміко-термічна обробка, обробка та складання виробів.
Формування деталей та виробів здійснюється наступними способами: лиття, обробка тиском, методами металокераміки та обробка різанням. При виготовленні металогосподарчих товарів широко використовують лиття в земляні та оболонкові форми, вакуумне лиття, лиття в кокілі, лиття під тиском, відцентроване лиття. Традиційні види литва - це посуд, пічне литво, праски, корпуси м'ясорубок, приладдя для вікон і дверей, багато санітарно-технічних виробів. Для виготовлення відливок використовують сірий чавун, вуглецеві та леговані сталі, латунь, бронзу, ливарні алюмінієві, магнієві та цинкові сплави. Обробку тиском використовують при виготовленні виробів з металів, які схильні до пластичної деформації (сталь, сплави міді, деформовувані алюмінієві та інші сплави). Обробка металу тиском проводиться в гарячому та холодному станах. Найбільш розповсюдженими способами обробки металів тиском є прокатка, ковка, витискання, волочіння, штампування, обробка на давильних верстатах (ротаційне витягування), згинання та скручування. Прокаткою отримують дахову сталь, металічні смуги, стрічки та профільний прокат. Волочінням отримують дріт різноманітних діаметрів. Штампуванням виробляють пласкі та порожнисті вироби з листової сталі, алюмінію (деякі види посуду, приладдя для вікон та дверей, деталі приладів для нагрівання, кузови автомобілів, мотоциклів та деякі види сантехніки). Обробкою на давильних верстатах отримують порожнисті вироби, в яких верхній діаметр завжди менший за нижчій або проміжний.
Якими б досконалими не були методи лиття або обробки тиском, у більшості випадків ними не вдається отримати готові до складання вироби. Тому більшість деталей оброблюють методами різання для доведення їх до стану складання. Обробку різанням виконують механічним, ручним та електрофізичними способами.
Деякі деталі, окремі частини або вироби в цілому піддаються термічній або хіміко-термічній обробці, завдяки чому їх експлуатаційні властивості покращуються. Термічну обробку проводять для вуглецевих та легованих сталей, чавунів та деяких кольорових металів. Хіміко-термічна обробка використовується для підвищення твердості та стійкості до стирання поверхневих шарів виробів та деталей зі сталі. Ці види обробки, крім покращення експлуатаційних властивостей виробів, зменшують їх матеріалоємність, підвищують надійність та довговічність.
Складання деталей у вироби проводиться за допомогою роз'ємних та нероз'ємних з'єднань. Роз'ємні з'єднання використовують тоді, коли вироби складаються з великої кількості деталей, які періодично потребують огляду, регулювання, змащення та ремонту (замки, коловороти, дрелі, м'ясорубки та ін.). Для цього застосовують болти, шпильки, гвинти та гайки. З'єднання, які отримуються за допомогою зварювання (дугового та контактного), пайки, запресування, клепання та зшивання - нероз'ємні з'єднання.
Обробка та декорування є кінцевим етапом виготовлення металогос-подарчих товарів. Функціональна придатність, антикорозійна стійкість та довговічність визначаються в значному ступені характером обробки поверхні виробів з металу. При виготовленні металогосподарчих виробів застосовуються такі способи обробки поверхні - крацування (обробка металевими щітками), піско- та дробоструменна обробка (обробка струменем піску або дробу), галтування (обробка в барабанах абразивним матеріалом), шліфування (обробка на шліфувальних кругах), полірування - механічне (обробка полірувальними порошками та пастами), хімічне (суміш кислот), електролітичне (суміш кислот у електролітичних ваннах). Декоруються металеві вироби кольоровими фарбами, лаками та силікатними емалями. Малюнок на пофарбовані вироби та вироби з покриттям силікатними емалями наносять за допомогою трафарету та різних видів декору. Інколи використовують для цього пензлі. Останнім часом декоруваннюметалогосподарчих товарів, а особливо металевого посуду, приділяється багато уваги. А вироби, які мають покриття із силікатних емалей, за зовнішнім виглядом та декором конкурують з керамічними та ситаловими.
Особлива увага приділяться захисту металогосподарчих товарів від корозії. Корозія - це процес руйнування металів та сплавів у результаті їх

 
 

Цікаве

Загрузка...