WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Правила переказу іноземної валюти за межі України. Українська міжбанківська валютна біржа - Реферат

Правила переказу іноземної валюти за межі України. Українська міжбанківська валютна біржа - Реферат

відрядження за кордон здійснюється уповноваженим банком.
Для забезпечення під час відрядження за кордон транспортних витрат працівника видача готівки здійснюється у сумі до 1000 дол. США на одного працівника. Виплата коштів на представницькі витрати відбувається відповідно до чинного законодавства України.
Якщо сума витрат на відрядження за кордон перевищує встановлені норми, для здійснення розрахунків за кордоном використовується корпоративна пластикова картка однієї з міжнародних платіжних систем.
2. Для оплати праці працівників-нерезидентів, які працюють в Україні за контрактом в офіційних представництвах та представництвах юридичних осіб-нерезидентів, які не здійснюють підприємницької діяльності, а також у юридичних осіб - резидентів, постійних представництвах юридичних осіб -нерезидентів.
3. Для відшкодування фізичним особам втрат у разі виникнення рекламацій або форс-мажорних обставин, що призвели до невиконання юридичною особою - резидентом або постійним представництвом юридичної особи - нерезидента, яка надає послуги з оплатою в іноземній валюті, зобов'язань перед фізичною особою, яка сплатила в іноземній валюті вартість послуги.
Готівкова іноземна валюта, отримана юридичними особами - резидентами або представництвами юридичних осіб - нерезидентів в уповноважених банках, використовується винятково на цілі, обумовлені у відповідних документах. На власників рахунків згідно з чинним законодавством України покладено відповідальність за цільове використання цих коштів.
Використання на території України готівкової іноземної валюти як засобу платежу або як застави фізичними особами - резидентами та нерезидентами дозволяється у разі відсутності у них коштів у гривнях і неможливості здійснити валютно-обмінну операцію через пункт обміну іноземної валюти тільки на територіях митниць, вокзалів, аеропортів, портів та в деяких інших випадках.
На територіях митниць використання готівкової валюти дозволяється для сплати мита, митних платежів та зборів, платежів за охорону та супроводження митними органами підакцизних і транзитних товарів. При цьому нерезиденти можуть здійснювати оплату у готівковій валюті дорожних та консульських зборів, зборів при оформленні перевезень негабаритних, великовагових та небезпечних вантажів, послуг з обов'язкового медичного страхування, а також послуг, наданих прикордонними санітарно-карантинними, ветеринарними та іншими службами контролю.
Суб'єкти підприємницької діяльності можуть за наявності відповідного дозволу Державної митної служби України реалізовувати на території митниць товари та надавати послуги з оплатою в готівковій іноземній валюті.
На територіях вокзалів, аеропортів та портів готівкова іноземна валюта може використовуватись у разі реалізації нерезидентам суб'єктами підприємницької діяльності горючо-мастильних матеріалів, продуктів харчування, медикаментів, надання послуг з обслуговування іноземних транспортних засобів, їх пасажирів та членів екіпажу, а також надання послуг із застосуванням дорожніх чеків у вільно конвертованій валюті.
В інших випадках на території України готівкова валюта може використовуватись у разі надання суб'єктами підприємницької діяльності готельних послуг нерезидентам, у разі виплати іноземної валюти готівкою за пластиковими картками міжнародних платіжних систем, а також для здійснення розрахунків між юридичними особами-резидентами та нерезидентами (фізичними чи юридичними особами) за наявності індивідуальної ліцензії НБУ.
Використання готівкової іноземної валюти як засобу платежу дозволяється також у разі здійснення суб'єктами підприємницької діяльності торгівлі та надання послуг за межами України на транспортних засобах, що їм належать або зафрахтовані і формуються в Україні. У готівковій валюті може здійснюватись оплата за реалізовані товари та надані послуги на повітряних, морських, річкових суднах, у поїздах та автобусах, а також оплата за надані послуги з міжнародних пасажирських перевезень та поромних переправлень у прикордонних з Україною зонах.
Уповноваженим банкам дозволяється зараховувати готівкову іноземну валюту на рахунок в іноземній валюті юридичної особи - резидента у разі отримання її як благодійного внеску від нерезидента, а також у разі сплати юридичними та фізичними особами державного мита за позовами, що подаються до суду та арбітражного суду згідно з чинним законодавством України.
Каси уповноважених банків можуть приймати (за наявності відповідних документів) готівкову вільно конвертовану валюту як платіж за товари від повноважного представника юридичної особи - нерезидента у сумі до 10 000 дол. США.
Для підкріплення власної каси уповноважені банки мають право надавати один одному міжбанківські кредити у готівковій іноземній валюті і здійснювати купівлю-продаж готівкової іноземної валюти за безготівкову грошову одиницю України або за безготівкову іноземну валюту відповідно до чинного законодавства України.
Українська міжбанківська валютна біржа
Валютна біржа була організована в 1992 р. як госпрозрахунковий підрозділ НБУ з метою упорядкування операцій купівлі-продажу іноземної валюти. В 1993 р. після прийняття постанови Правління НБУ "Про Українську міжбанківську валютну біржу" вона була реорганізована в Українську міжбанківську валютну біржу (УМВБ).
Основними функціями валютної біржі є організація торгів і укладання угод з купівлі-продажу іноземної валюти з членами біржі, здійснення котирування поточного ринкового курсу гривні, визначення поточних курсів іноземних валют по відношенню до гривні, організація операцій НБУ щодо регулювання курсу національної валюти, проведення розрахунків в іноземній валюті згідно з укладеними на біржі угодами.
Членами біржі можуть бути тільки банки, фінансові установи та спеціалізовані брокерські контори, що мають ліцензію НБУ на ведення валютних операцій. Національний банк України та засновники, що мають ліцензії НБУ на ведення валютних операцій, вважаються членами біржі за статусом.
Члени біржі сплачують вступні, щорічні членські внески та внески до страхового фонду біржі. Для прийому в члени біржі потрібно мати рекомендацію двох засновників та

 
 

Цікаве

Загрузка...