WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Правила переказу іноземної валюти за межі України. Українська міжбанківська валютна біржа - Реферат

Правила переказу іноземної валюти за межі України. Українська міжбанківська валютна біржа - Реферат


Реферат на тему:
Правила переказу іноземної валюти за межі України. Українська міжбанківська валютна біржа
З метою забезпечення майнових прав громадян щодо розпорядження власними коштами встановлені правила переказу іноземної валюти за межі України за рахунок особистих коштів фізичних осіб - резидентів та нерезидентів. Переказ іноземної валюти за межі України за рахунок особистих коштів дозволяється в таких випадках:
o допомоги родичам, які проживають за межами України;
o сплати добровільно аліментів на утримання дітей і непрацездатних батьків;
o здійснення платежів, пов'язаних зі смертю;
o здійснення платежів з відшкодування витрат судовим, слідчим, арбітражним, нотаріальним та іншим правоохоронним органам іноземних держав, а також витрат за державне мито за справами, що розглядаються цими органами;
o отримання спадкоємних коштів і коштів від реалізації спадщини та майна, що належить нерезиденту в Україні;
o сплати іноземної валюти на ім'я юридичної особи-нерезидента за лікування, навчання, участь у конференціях та сплати страхових і членських внесків, придбання науково-методичної літератури та передплатних видань;
o сплати іноземної валюти за оформлення документів на працевлаштування за наявності міжурядових угод;
o оплати фізичною особою-резидентом товару іноземній фірмі за імпортним контрактом для власного споживання;
o перерахування власником рахунку коштів в іноземній валюті з цього рахунку при виїзді за кордон на постійне місце проживання;
o перерахування нерезидентом прибутків, одержаних внаслідок здійснення іноземних інвестицій в Україну, коштів, отриманих у вигляді оплати праці, премій, пенсій, гонорарів, нарахованих процентів на залишок коштів на рахунку, відкритому в банку України, а також іноземної валюти, ввезеної в Україну у встановленому чинним законодавством порядку. (Переказ за кордон прибутків, одержаних внаслідок інвестицій в Україну, здійснюється з валютного рахунку після сплати нерезидентом податків та інших платежів.)
Усі наведені нижче обмеження на переказ валюти відображають суму в доларах США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті. Фізичні особи - резиденти можуть здійснювати за межі України перекази на користь фізичних осіб, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, у сумі, що не перевищує 300 дол. США на місяць без підтвердних документів про родинні стосунки.
Переказ фізичною особою-резидентом допомоги родичам-резиден-там, які тимчасово виїхали з України на навчання та в приватних справах або постійно проживають за кордоном, здійснюється у сумі не більше ніж 1000 дол. США на місяць.
Платежі, пов'язані зі смертю за кордоном фізичної особи - резидента (транспортні витрати та витрати на поховання), здійснюються фізичною особою - резидентом у сумі до 5000 дол. США.
Переказ аліментів в іноземній валюті, які сплачуються фізичною особою-резидентом добровільно на утримання дітей та непрацездатних батьків, які перебувають за межами України, здійснюється у сумі до 200 дол. США на місяць і не більше ніж 500 дол. США з валютного рахунку цієї особи.
Платежі фізичної особи-резидента з відшкодування витрат судовим, слідчим, арбітражним, нотаріальним та іншим правоохоронним органам іноземних держав, а також витрат за державне мито за справами, що розглядаються цими органами, здійснюються у сумі, що не перевищує 5000 дол. США, тільки з валютного рахунку цієї особи за наявності підтверджуючих документів.
Переказ іноземної валюти фізичною особою-резидентом на рахунок юридичної особи-нерезидента за лікування, навчання, участь у конференціях та сплату страхових і членських внесків, придбання науково-методичної літератури та передплатних видань здійснюється:
o у сумі не більш як 500 дол. США на місяць, а на лікування - 20 000 дол. США тільки з валютного рахунку цієї особи за наявності підтвердних документів фірм-нерезидентів;
o у сумі, що перевищує 500 дол. США на місяць, а на лікування - 10 000 дол. США чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, на основі індивідуальної ліцензії, отриманої у відповідному управлінні НБУ;
o у сумі, що перевищує 25 тис. дол. США, чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, на основі індивідуальної ліцензії НБУ.
Переказ іноземної валюти фізичною особою-резидентом за оформлення документів на працевлаштування за кордоном здійснюється у сумі, що не перевищує 500 дол. США, за наявності підтвердних документів фірм-нерезидентів, яким перераховуються кошти.
Переказ фізичною особою-резидентом іноземної валюти для оплати товару, який купується за кордоном для власного споживання, здійснюється в розмірі, що не перевищує 1000 дол. США. Загальна сума перерахування на рік не може перевищувати 4000 дол. США. У разі необхідності купівлі товару в сумі, що перевищує встановлені норми, але не більш ніж 10 000 дол. США, купівля і переказ валюти здійснюється через посередника - юридичну особу-резидента.
У деяких випадках переказ фізичними особами-резидентами іноземної валюти у сумі, що перевищує зазначені норми, але не більш як 25 тис. дол. США, здійснюється на основі ліцензії обласних управлінь НБУ, а в сумі, що перевищує 25 тис. дол. США, - на основі індивідуальної ліцензії НБУ.
Використання готівкової валюти на території України
Основним платіжним засобом для здійснення готівкових розрахунків на території України є національна валюта. Однак у визначених випадках для розрахунків між резидентами та нерезидентами, юридичними й фізичними особами може використовуватись готівкова іноземна валюта.
Згідно з Правилами використання готівкової іноземної валюти на території України використання готівкової іноземної валюти з власних поточних рахунків юридичними особами-резидентами та розташованими на території України представництвами юридичних осіб-нерезидентів дозволяється в таких випадках.
1. Для забезпечення витрат працівників на відрядження за кордон у сумі, що не перевищує на одного працівника 300 дол. США на добу, чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті. Видача готівкової іноземної валюти з поточного рахунку або продаж дорожніх чеків у вільно конвертованій валюті на

 
 

Цікаве

Загрузка...