WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСвітовий ринок і торгівля → Переміщення валюти через митний кордон України - Реферат

Переміщення валюти через митний кордон України - Реферат

повертається власнику фізичній особі-нерезиденту при виїзді його з України.
Дозволяється ввезення в Україну фізичними особами - резидентами і нерезидентами за наявності повноважень юридичної особи-нерезидента готівкової вільно конвертованої валюти в сумі до 10 000 доларів США для оплати експортованих з України продукції, виконаних робіт, отриманих послуг з додержанням вимог законодавства України. Зазначена іноземна валюта, що ввозиться в Україну, підлягає декларуванню відповідному митному органу уповноваженою фізичною особою, яка має повноваження юридичної особи-нерезидента на ввезення в Україну іноземної валюти. Увезення фізичними особами - резидентами та нерезидентами чеків у сумі, що перевищує 50 000 доларів США, та банківських металів у вигляді зливків, вага яких перевищує 100 г, здійснюється за спеціальним дозволом НБУ.
Дозволяється вивезення за межі України за умови усного декларування митному органу:
o фізичними особами - резидентами і нерезидентами - платіжних карток, емітованих банками України (у тому числі міжнародних платіжних систем);
o фізичними особами - нерезидентами - платіжних карток, емітованих іноземними банками (у тому числі міжнародних платіжних систем) та небанківськими установами, що були ввезені в Україну з дотриманням вимог чинного законодавства України;
o фізичними особами - резидентами, які працюють в іноземних представництвах юридичних осіб - нерезидентів, що зареєстровані в Україні, - корпоративнихплатіжних карток, емітованих іноземними банками, на підставі документів, що підтверджують факт роботи цих фізичних осіб у зазначених представництвах і організаціях;
o фізичними особами - резидентами - платіжних карток, емітованих небанківською установою "American Express", що уклала угоду з уповноваженим банком, на підставі довідки цього банку про наявність у ньому картрахунку фізичних осіб;
o фізичними особами-резидентами - іменних ощадних книжок та інших вкладних документів, що засвідчують наявність вкладів у гривнях в уповноважених банках, за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка виїжджає за межі України;
o фізичними особами - резидентами і нерезидентами - іменних вкладних книжок та інших вкладних документів, що засвідчують наявність вкладів в іноземній валюті в уповноважених банках, за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка виїжджає за межі України.
Дозволяється вивезення за межі України з обов'язковим зазначенням у митній декларації фізичними особами - резидентами - платіжних карток, емітованих іноземними банками, на підставі індивідуальної ліцензії НБУ.
Дозволяється увезення в Україну за умови усного декларування митному органу:
o фізичними особами - резидентами і нерезидентами - платіжних карток, емітованих банками України та платіжних карток, емітованих іноземними банками та небанківськими установами, а також карток Visa Travel Money;
o фізичними особами-резидентами - іменних ощадних книжок та інших вкладних документів, що засвідчують наявність вкладів у гривнях у банках України, за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка в'їжджає в Україну;
o фізичними особами - резидентами і нерезидентами - іменних вкладних книжок та інших вкладних документів, що засвідчують наявність вкладів в іноземній валюті в уповноважених банках, за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка в'їжджає в Україну.
Юридичним особам - нерезидентам дозволяється через уповноважену фізичну особу вивезення за межі України валюти України, іноземної валюти, чеків на підставі індивідуальної ліцензії НБУ та ввезення в Україну іноземної валюти, іменних чеків на підставі спеціального дозволу Національного банку.
Рекомендована література
1. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті. Закон України від 23 вересня 1994 р. № 185/94-ВР.
2. Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про валютне регулювання. Закон України від 28 січня 1994 р. № 3890-ХІІ.
3. Про систему валютного регулювання і валютного контролю. Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 р. № 15-93.
4. Інструкція про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України. Затверджено постановою Правління НБУ від 12 липня 2000 р. №283.
5. Правила здійснення переказів іноземої валюти за межі України за дорученням фізичних осіб та одержання фізичними особами в Україні переказаної їм із-за кордону іноземної валюти. Затверджено постановою Правління НБУ від 17 січня 2001 р. № 18.
6. Правила використання готівкової іноземної валюти на території України. Затверджено постановою Правління НБУ від 26 березня 1998 р. № 119.
7. Про введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів - юридичних осіб. Постанова Правління НБУ від 4 вересня 1998 р. № 349.
8. Правила здійснення операцій на міжбанківському валютному рику України. Затверджено постановою Правління НБУ від 18 березня 1999 р. № 127.
9. Правила прийому в члени Української Міжбанківської Валютної Біржі. Затверджено Біржовим комітетом УМВБ 13 вересня 1993 p., протокол № 3.
10. Балабанов И.Т. Валютные операции. - М., 1993.
11. Пискулов Д.Ю. Теория и практика валютного дилинга. - М., 1995. 12. Платонова ИЛ. Валютный рынок и валютное регулирование. - М., 1996.

 
 

Цікаве

Загрузка...