WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Світова література в шпаргалках. - Реферат

Світова література в шпаргалках. - Реферат

надій на пробудження немає. Символисил у п'єсі - сама качка, що символізує духовний розпад героїв, багато їхніх вчинків.
38. Специфіка психологізму Гамсуна в романі "Пан". Головний герой - лейтенант Глан.Динаміка сюжету приблизно така: 1)Герой розповідає про своє відлюддя 2 роки тому з собакою Езопом на північному норвезькому узбережжі; 2)До оселі героя потрапляють комерсант пан Мак та його дочка Едварда; головну роль в описі грають психологічні деталі переживань і сприйняття героя.3)Опис полювання, романтичної стихії моря, символ - дівчина,дочка коваля, в білій хустці; 4)Знову опис полювання, природи, екзистенційності часу, мимоходом герой знову зустрічає Едварду разом з доктором під час полювання; 5)В один ранок Едварда з доктором приходять додому до героя, в самій зустрічі немає нічого особливого, але вона залишає в герої довгий слід роздумів, спогадів і вражень; 6)Після триденної перерви герой знову іде на полювання, знову суб*єктивний опис лісу та природи, в результаті вражень від якої та роздумів він вирушає до Сірілунни до пана Мака; 7)Герой проводить вечір за вістом у Мака; психологічний опис присутніх; 8)До героя додому приходить дівчина-пастушка Генрієтта, він обіймає її, хоча до кінця нічого не ясно - все виражається в напівтонах і переживаннях; 9)Розмова з Едвардою, в якій зміст важить набагато менше, ніж ремарки, опис; в такому дусі і темпі твір продовжується і далі.У Глана зав*язується роман з Едвардою, автор малює романтичні картини нічних побачень.Але поступово почуття Едварди холоне, вона веде з Гланом якусь гру, а в нього раптово починається зв*язок з дочкою коваля Євою,від якої він не приховує свого захоплення Едвардою.Через ревнощі Глан прострілює собі ногу. Будучи хворим, він відкриває нові, гірші сторони особистості Едварди.В описах прогулянок по лісу реальність переплітається з казковим світом, де діють герої Дідерік та Ізеліна. Глан намагається порвати з Едвардою, до якої залицяється фінський барон.Розлучаючись з нею, дізнається, що Єва не дочка, а дружина коваля. Багато уваги присвячено опису складних взаємин Глана і Єви після цього.Мак і його дочка намагаються розлучити їх, зрештою Мак підпалює його сторожку.Глан влаштовує вибух на скелі, і каменем випадково вбиває Єву.Її смерть викликає в героя глибоку депресію.Нарешті він вирішує їхати; під час прощання Едварда просить в Глана лишити їй Езопа - найдорожче, що в нього є, і він вбиває його і передає їй труп.Символічна сцена від*їзду.У своєрідній післямові "Смерть Глана" повідомляється, що Томас Глан помер від випадкової кулі на полюванні в Індії.
39. Своєрідність героїв та конфлікту в драмі Гауптмана "Ткачі". При підготовці матеріалу для драми Гауптман, що виріс в місцях, де відбувалося повстання, ретельно вивчив історичні передумови, документальний матеріал, що стосувався повстання. У драмі вражає надзвичайна а зображальності. З безлічі подробиць складається картина нелюдської експлуатації ткачів. Фабрикант грубий з ними, їх постійно обманюють, знижують розцінки. Повстання можна назвати стихійним, але не є випадковим. Ткачі бачать реальну дійсність, де церква і поліція перебувають на службі у багатіїв. Серед ткачів знаходяться свідомі люди, що здатні висловити відповідні ідеї і закликати товаришів до дії: ткач Беккер та Єгер, що повернувся до села з солдаччини. "ліпше вмерти, ніж жити по-старому". Ткачі мають агітаційну пісню "Кривава розправа", що викриває фабрикантів, які бісяться, чуючи в ній свої імена. Ткачі, попри всі намагання заспокоїти їх, звільняють Єгера, руйнують будинок фабриканта Дрейсигера і вирушають збурювати інші села. Симпатії Гауптмана повністю на боці робітників, він показує їхню боротьбу як справедливу. Художна тенденція драми особливо відбивається в епізоді зі старим Гільке, який хоче лишитися осторонь боротьби, проповідує покору та християнське терпіння. Тим часом з вулиці випадкова куля вбиває цього проповідника, а ткачі проганяють солдатів. Це кінець драми. Вона написана на силезькому діалекті, далекому від літературної мови, а затим перероблена. Ткачі неодноразово були заборонені німецькою цензурою.
40. Жанрова своєрідність драми Гауптмана "Потоплений дзвін". Драматична казка в віршах "Потоплений дзвін", написана в 1896 році, вдало використовує образи народної поезії: тут діють гноми та ельфи, лісовики та водяники, стара чаклунка Віттиха та юна прекрасна фея Раутенделейн. Це світ природи, в якому все природно і вільно. В гори, де немає законів християнського аскетизму, люди тягнуть важкий дзвін, який має закликати до покори. Але гірські дузи скидують дзвін вниз, в озеро, а майстер-ливар Генріх зірвався у прірву. Раутенделейн, що побачила і полюбила його, повертає майстрові сили та потяг до творчості. Він розуміє, що дзвони, що він робив раніше, звучали тільки в долинах, і мріє побудувати храм у горах, створити дивну гру дзвонів, що уславлювали б народження дня і сонце. Але Генріх не зміг до кінця дотриматися високих прагнень, йому бракує міцності духу: він проклинає фею, кидається назад у долину. Його дружина топиться в озері, діти лишаються сиротами, а звук дзвону, що потонув в озері, вражає його сумління. Генріх помирає. П'єса відзначається високими поетичними якостями, її композиція чітка, засновується на антитезах. В центрі її - суперечка Генріха з пастором з питань світогляду. Вірш винятково мелодійний. В сценах, що змальовують казковий світ природи, автором вдало винайдені характерні звуконаслідування. Це символістський твір , його зміст алегоричний, автор прагне до широких філософських узагальнень, ставить проблему відносин між художником та суспільством. В образі Генриха звучить осуд ніцшеанської "надлюдини". Генріх - людина декадансу, він позбавлений душевної ясності, не здатний служити людству, але й світ людей, протиставлений Генріхові, відштовхує своєю вузькістю, міщанським застоєм.
41. Творчий метод Т. Гарді в романі "Тесс з роду д'Ербервілів". В цьому романі Гарді досяг виняткових висот критичної думки.У якості позитивної героїні він обирає просту селянку, що згрішила до одруження, мала позашлюбну дитину, відновила позашлюбні стосунки, вбила свого коханця і була страчена за це. При цьому він називає її "чистою жінкою".Це був виклик усім основам вікторіанської моралі. Гарді скрупульозно досліджує всі обставини долі Тесс, зважує всіпричини,об*єктивні і суб*єктивні, мотиви її вчинків,розкриває душу героїні, і стає ясно, що вона, попри осуд з боку суспільства, є чистою і високоморальною людиною,що є доказом не на користь суспільства.Тесс по батькові належить до колись могутнього роду,але родина її живе в жахливих злиднях.Тому вона мусить служити в багатій родині, що купила ім*я її роду, віддатися хазяїну Алеку. Будучи звабленою, вона йдек з дому Алека і знову працює на фермі, проте ганьба псує життя її сім*ї.Любов до джентльмена - сина священника Енджела Клера стає для неї джерелом страждань.Вважаючи своїм обов*язком бути чесною з Енджелом, вона зізнається йому, і він, хоч і пишається своїм "вольнодумством", не може побороти забобони і кидає Тесс.Голодна, всіма

 
 

Цікаве

Загрузка...