WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Світова література в шпаргалках. - Реферат

Світова література в шпаргалках. - Реферат

творчості як сильні, так і слабкі сторони свідомості свого народу: його революційну енергію та теоретичну безпомічність, його жадобу іншого життя та ілюзії відносно американської демократії, а також ілюзії щодо переваг Америки перед Європою. Це все показане в історико-фантастичному романі "Янкі при дворі короля Артура" (1889)Це роман нібито не має нічого спільного з дійсністю. Герой - майстер-зброяр ХІХ століття в бійці отримує удар по голові, а приходить до тями в Англії 6 століття і потрапляє до двору короля Артура. На відміну від неоромантиків, що ідеалізували середньовіччя, Твен звинувачує феодалізм, 6 століття постає в романі як панування жорстоких феодалів, церковників, епоха жахливої експлуатації. Янкі чесний та безкорисливий, озброєний знаннями людини ХІХ століття, він кидає виклик середньовіччю, віддаючи всі знання технічному та культурному прогресу країни. Видає газети,будує фабрики, проводить телефон, змушує мандрівних рицарів рекламувати мило та велосипеди. Накопичивши сили, згуртувавши молодь, він знищує феодалів, але в боротьбі з церквою зазнає поразки: чарівник Мерлін занурює його у сон на 13 століть. Марк Твен знову висуває проблему позитивного героя, хоч і в фантастичній формі. В романі протягнута нитка від Англії до сучасної Америки, хоча американська дійсність отримує лише побічне відображення.Натяк на те, що американська республіка застаріла, що американська конатитуція вже не є такою демократичною.
46. Жанрова своєрідність роману Марка Твена "Пригоди Геклберрі Фінна". Роман "Пригоди Геклберрі Фінна" (1884) вважається найкращим твором письменника. У ньому Твен повертається в минуле, до 50-х років, себто довоєнного періоду, але довоєнна Америка вже не має ідилічних, як у "Томі Сойєрі", картин, міняється тематика і герої.На зміну дитячим забавам приходить справжнє життя.Героєм стає сирота, хлопчик з вулиці Гек Фінн.Якби він залишався в домі вдови Дуглас, він не став би вуличним волоцюгою, зате не став би і людиною.Він народжений для вільного життя, не витримує міщанського існування.Гек опинився на плоту з втікачем-рабом Джимом.Автор глибоко і правдиво розкриває внутрішню боротьбу, що відбувається в Геку як справжньому мешканцю південних штатів. Релігія та забобони наказують Геку видати Джима, але перемагає внутрішня шляхетність, природна доброта, і він стає захисником раба.Він рятує Джима, ризикуючи втратити свою свободу.Протягом книги відчутна духовна динаміка образу, його зростання.Образ Гека оповитий глибокою людяністю, він добрий, простодушний, безкорисливий.Такі самі якості наявні в негра Джима, домінуючою рисою якого є любов до волі.Сумуючи за родиною, Джим вперто пробираєься до вільних штатів.Рабство не вбило в ньому найкращиз людських почуттів, він зберіг людську гідність і хоче бути для Гека товаришем.Інколи він навіть піднімається над Геком, вчить його. Образи Джима і Гека взаємно доповнюють одне одного, водночас їхня дружба - символ єднання білого і чорного.Ці люди дозріли до такого союзу, бо забули про свої власні інтереси заради спільного.В романі Гек тільки вступає в життя.За жанровими особливостями "Гек Фінн" є романом про подорож.Герої пливуть великою рікою Міссісіпі, і це довзволяє показати всю Америку з її вбогим провінційним життям, жорстокими моральними правилами. Твен створює образ провінційного міста, побачений очима Гека. Світ, що оточує героїв, бідний,грубий, жорстокий, друзі ніде не можуть знайти справедливості, і тільки на своєму плоту вони почуваються вільними і щасливими. На пліт потрапляють двоє авантюристів, "король" і "герцог" - найгірші носії американської моралі, і навіть тут Гек і Джим мусять боротися. Символічними є пошуки Каїра, що уособлює вільне життя - вони так і не знаходять його, він лишається в тумані. Крім глибокого психологізму, майстерності у розкритті характерів слід відзначити чудову композиційну побудову роману.Він написаний від першої особи, що дозволяє глибоко зазирнути в душу підлітка, передати наївність, відвертість дитячої душі.
47. Своєрідність психологізму в романі Г. Джеймса "Дейзі Міллер". Головний герой - американець Уінтерборн, що приїжджає до маленького містечка Веве в Швейцарії з Женеви, де живе багато років, щоб побачити свою тітку. Тут він випадково знайомиться з хлопчиком Рендолфом Міллером та його сестрою, красунею Дейзі.Вона надзвичайно активна і комунікабельна, і це, попри всю симпатію і потяг до неї, змушує Уінтерборна задуматися. Вони зближуються, і він знайомить Дейзі зі своєю тіткою місіс Костелло, яка засуджує дівчину за її манери. Вона знайомить його з матір*ю, вони багато часу проводять разом.Згодом вони зустрічаються знову вже під час поїздки Дейзі до Риму, і Дейзі вже без тями закохана в італійця Джованеллі.Він і його знайома місіс Уокер думають, як би перешкодити цьому зв*язку.Це, а також спостереження за розгортанням роману Дейзі і Джованеллі, займає все його життя.Під час нічної прогулянки вони стикаються всі втрьох коло Колізею, і після того Дейзі занедужує. Невдовзі вона помирає; Джованеллі від початку її хвороби перестає її відвідувати.Тільки після її смерті Уінтерборн дізнається, що вона насправді любила його. Життя повертається в своє річище без особливих змін. В чому психологізм, не уявляю (після прочитання).
48. Своєрідність героя в романі Джека Лондона "Мартін Іден".
49. "Північні оповідання" Джека Лондона. Початок творчого шляху Лондона пов'язаний з романтикою Півночі в його збірках "північних оповідань" - "Син вовка" (1900), "Бог його батьків" (1901), "Діти мороза"(1902) тощо. Життя за полярним колом, де люди цінувалися за мужність, безкорисливість, відданість у дружбі, вірність створювало таких героїв, як Мезон, Мейлм'ют Кід, Сітка Чарлі, Пассук тощо. В оповіданні "Біле безмов'я" сильні духом, шляхетні люди показані на фоні суворої величі Півночі, і в найтрагічніший момент діють як чоловіки: Мейлм'ют Кід добиває свого друга, відчуваючи відповідальність за його дружину, і рятується сам. Лондон виступає як чудовий майстер пейзажу, справжній поет Півночі. Але людина в Лондона - приборкувач Півночі, і любов до людини, гордість за неї - лейтмотив його оповідань "Любов до життя", "Мужність жінки". В оповіданні "ІсторіяДжис-Ук" білий чоловік обирає між американкою та індіянкою, що порятувала йому життя. Повернувшися до Америки, Нійл Боннер стає міщанином, його знову підкорює суспільство, і він відмовляється від благородної жінки, що його врятувала. Є в Лондона і герої, яких жене на Північ жадоба грошей - вони переважно зазнають поразки і загибають. Поетизація сильної і незалежної особистості призводить автора до ідеалізації авантюристів-ділків. В цьому проявляється вплив ніцшеанства.
50. Аналіз оповідання Марка Твена (за власним вибором).
51. Аналіз оповідання Кіплінга (за вибором).
52. Аналіз вірша Кіплінга "Балада про Захід і Схід".
53. Аналіз віршів Верхарна "Старовинні майстри" та "Числа".
54. Аналіз вірша Рембо "П'яний корабель".
55. Аналіз віршів Верлена "Осіння пісня" та "Мистецтво поезії".

 
 

Цікаве

Загрузка...