WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Нікколо Макіавеллі (1469-1527) - Реферат

Нікколо Макіавеллі (1469-1527) - Реферат

здійснив тридцять дипломатичних і військово-дипломатичних поїздок до різноманітних італійських правителів і урядів республік, до Папи, імператора і чотири рази до французького короля. Як секретар комісії Десяти він був організатором і учасником військових кампаній та ініціатором створення республіканського ополчення. Виконуючи усі ці численні обов'язкі, Макіавеллі не петворився на замкненого урядовця. Він був живою, товариською людиною, любив гарно одягатися і не шкодував на це грошей. Особливо дбав про свій одяг, коли доводилось представляти республіку перед іноземцями. Він був сповнений гумору і веселощів, був душею вечірок, які іноді влаштовували члени комісії Десяти.
Нікколо одружився у 33 роки, а у 34 став батьком першої дитини. У нього було п'ятеро дітей: чотири сина (Бернардо, Людовіко, П'єро та Гвідо) і дочка Бартоломія. Макіавеллі піклувавася про сім'ю, з жартівливою ніжністю називаючи її своєю "командою".
За своїм характером Макіавеллі не був жорстокою людиною, і ті трагічні події, якими була сповнена на той час дійсність, викликали у ньому тяжкі переживання. Але не доводиться заперечувати, що він і в теорії, і на практиці визнавав необхідність рішучих дій в політиці для укріплення централізованої державної влади. У цьому виявляється вся суперечливість особистості і мислення Макіавеллі, що формувались в умовах загибелі республіки і перших кроків абсолютизму Медічі.
Сам Нікколо характеризував себе як людину дії і думки, на перше місце ставлячи дію, "... спочатку жити, а потімфілософствувати ", - писав він у 1509 році.
Перша поїздка Макіавеллі відбулася у березні 1499 р., коли він направився до Якопо IV д'Аппіано, володаря Пьомбіно, що на південний захід від Флоренції. 30-річний секретар комісії Десяти зміг запевнити воєначальника не вимагати підвищеня плати за військову службу Флорентійській республіці, яка і так несла шалені витрати на це. У червні того ж року Нікколо був направлений до Катаріни, правительки надзвичайно важливого для республіки пункту Форлі. Не дивлячись на всі хитрощі досвідченої правительки, перший дипломатичний екзамен відмінно вдався флорентійському посланцю: дружба з Катаріною була збережена, що було вкрай важливо в умовах боротьби за Пізу.
Досвід вдач і поразок був викладений Макіавеллі у його першій книзі, написаній у 1499 р., - "Міркування, підготовлене для магістрату Десяти про пізанські події". За формою це була звичайна доповідь, а за змістом - перші нариси "Військового мистецтва", трактату, який він створить через двадцять років.
Між тим над Італією нависали хмари. В жовтні 1499 р. французькі війська ввійшли до Мілану, а на початку наступного року його правитель Людовіко Моро був узятий в полон і перевезений до Франції. Долі італійських держав перейшли до рук Людовіка ХІІ, до якого у червні 1500 р. була направлена делегація від Флорентійської республіки, до складу якої входили Нікколо Макіавеллі і Франческо Каза. Але Каза захворів, і Макіавеллі лишився єдиним представником республіки при дворі. Він не тільки вивчає французьку політику, а й намагається вплинути на неї.
По поверненню з Франції в 1501 р., секретар комісії Десяти мав вирішувати проблеми, пов'язані з підкореною, але вічно неспокійною Пістойєю: він веде листування, складає накази, тричі їздить туди. Усі ці події знову ж таки дають йому поживу для міркувань, результатом яких стало написане ним у квітні 1502 р. "Повідомлення про міри, прийнятих у Флорентійській республіці для замирення партій в Пістойї". В 1502 р. Маккіавелі зустрічається з Цезарем Борджа - герцогом Валентино, який став прообразом "Государя", що був написаний у 1513 р.
Нікколо рано познайомився з тіньовою стороною політики: дев'яти років він бачив повішених за наказом Медічі змовників Пацци; двадцяти трьох - спостерігав вигнання Медічі з Флоренції; двадцяти дев'яти - страту Савонароли. Тричі він був свідком того, як Флоренція знаходилась на краю загибелі. Далі, зі спостерігача він став учасником подій - його думка і енергія були направлені на збереження та зміцнення Флорентійської держави.
В 1502 р. проти Флоренції повстали Ареццо і Ван-ді-К'яна, в зв'язку з чим Макіавеллі визнав за потрібне сформулювати способи замирення міст, які відділилися від своєї метрополії. Він написав нарис "Про способи поводження з бунтівним населенням Ван-ді-К'яна". Автор збирався представити його правителям республіки не як доповідь, а як теоретичний трактат, побудований на прикладах античності, але виходячи з італійського досвіду. Він радив застосовувати рішучі заходи по відношенню до всіх порушників державних інтересів. Зразком рішучості та нещадності могла слугувати розправа герцога Валентино на очах у Макіавеллі 1 січня 1503 р. у Сенігалії зі зрадниками герцога. Його "Опис способу, в який герцог Валентино вбив Вітелоццо Вітеллі" - не що інше, як складова частина майбутнього "Государя", що трактує методи боротьби за владу.
Хоча другий канцлер республіки і був першим радником при голові уряду, він також продовжував виконувати складні дипломатичні доручення, адже ніхто не міг точніше і вірніше оцінити політичну атмосферу іноземної країни і дати характеристику її діячам. Тому у всі відповідальні моменти італійської і європейської історії він відривався від справ у Флоренції і направлявся за кордон.
Багато зробив Макіавеллі і як секретар військової комісії Десяти. В 1505 р. він звернувся до ідеї створення народного ополчення у флорентійських землях.

 
 

Цікаве

Загрузка...