WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → "Повість-притча Е.Хемінгуея ""Старий і море"". Її зв'язок із Біблією (замітка)" - Реферат

"Повість-притча Е.Хемінгуея ""Старий і море"". Її зв'язок із Біблією (замітка)" - Реферат


Повість - притча Е. Хемінгуея "Старий і море".
Її зв'зок із Біблією.
Повість "Старий і море" Е. Хемінгуея набуває рис притчі, алегорії. Звідси її зв'язок із Біблією. Проте на цей зв'язок вказує і неодноразове звертання головного героя повісті Сантьяго до Господа, і роздуми над сенсом буття, над вічним питаннями добра і зла ("Що ж таке гріх?", - запитує сам себе моряк).
Схожість "Старого і моря" із притчами очевидна. Так, у одній із біблійних притч ("Ходіння по водах") апостол Петро за прикладом Учителя ходив по морю. Та лишень на мить засумнівався в можливості існування того, що відбувалося з ним, одразу почав тонути. Щось схоже бачимо і в "Старому і морі". Чим міцніша віра Сантьяго, тим ближче підпливає риба до човна. Пригасає віра моряка - рибавіддаляється.
Сама боротьба Сантьяго і риби нагадує поєдинок Давида і Голіафа - героїв біблійної легенди. І в одному, і в іншому випадку перемога (для Сантьяго і Давида) видавалась нереальною, проте була досягнута завдяки віри в неї.
Отже, ідея повісті "Старий і море" та біблійних притч збігається: "Істинно кажу вам, хто матиме віру як гірчичне зерня, той скаже цій горі: "зійди з місця" - і вона зійде…" (ідея притч); "Людина створена не для поразок. Людину можна знищити, але не можна перемогти" (ідея повісті).
Учениці 7 класу
Чорної Христини
Коломийська гімназія ім. Грушевського
2001 рік

 
 

Цікаве

Загрузка...