WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Шарль Перро - Реферат

Шарль Перро - Реферат

Реферат

на тему:

Шарль Перро

Шарль Перро́ (12 січня 1628 — 16 травня 1703) — французький письменник, поет і критик, основоположник жанру літературної казки. Є автором дуже популярних і всесвітньо відомих казок — "Кіт у чоботях", "Попелюшка", "Синя Борода". Більшість його казок друкуються ще й зараз, знайшли відображення у операх, балетах, фільмах та театральних виставах. Найбільш відомим музикальним твором на основі казки Перро стала опера Петра Ілліча Чайковського "Спляча красуня".

Біографія

Шарль Перро народився в Парижі в багатій сім'ї, його батьком був П'єра Перр, а матір'ю Пакетт Ле Клерк. Його брат Клод Перро теж був відомий у Франції як архітектор східної частини замку Лувр, яка була побудована між 1665 і 1680 рр. Шарль навчався у найкращих школах Парижу, вивчав право, пізніше пішов на державну службу. Брав участь у створенні Академії наук, а також відновленні Академії живопису. Коли була заснована Академія словесності у 1663 році, Перро був призначений її секретарем. У 1672році Перро одружився на 19-річній Марі Гішон, яка померла у 1678 році після народження дочки і трьох синів. Коли Жан-Батіст Кольбер, міністр та покровитель Перро помер у 1683році, він втратив свою пенсію письменника при Академії словесності.

У 1695 р. у віці 67 років почав писати твори для дітей. Першим твором були "Оповідання матінки Гусині", що одразу ж стали популярними і започаткували новий літературний жанр — казку. Побоюючись негативної реакції критиків Шарль опублікував її під ім'ям свого наймолодшого сина — Арманкур. Наступні твори, такі як, "Кіт у чоботях", "Попелюшка", "Синя Борода" та інші стали класикою світової літератури. Письменник помер у Парижі у віці 75 років у 1703 р.

Світ Казки Шарля Перро

Світ Казки... Хто ж у ньому мешкає? Якими рисами, що дають право увійти в Казку, наділяє творець цього світу своїх героїв – принцес і принців, дроворубів і людожерів, балакучих котів і вовків?

Шарль Перро ввів у літературу героїв справжніх, яких насправді не буває. Це одне з найвидатніших відкриттів, зроблених ним у світі Казки. Історії про сплячих красунь, малюсіньких та відважних синів, добрих падчериць і злих мачух розповідали не одне століття. Розповідали всі по-своєму. Казки Шарля Перро відкрили справжній "казковий рух" у світовій літературі. У них з'явились продовжувачі й наслідувачі. І не лише книжкові. Спляча красуня танцювала в балеті. Попелюшка співала в опері. А скільки героїв Шарля Перро розмовляли з кіно- та телеекранів?! Щож, виходить, мав рацію старий казкар, коли писав, що "ці дрібнички – зовсім не дрібнички" і "заслуговують на те, щоб їх переповідали". Мабуть тому Перро, що народився в родині адвоката і здобув юридичну освіту, почав писати вірші і вигадувати незвичайні казки. І навіть ставши у 1671 році членом Французької Академії, продовжував творити "нові" казки – в порівнянні з античними сказаннями.

Найзнаменитіша збірка Шарля Перро – "Казки матінки Гусині, або Історії і казки давніх часів з повчаннями". Читаючи їх, ніскілечки не сумніваєшся, що це казки Франції, причому Франції часів Людовіка ХІV. Адже Хлопчик-мізинчик, перемігши Людожера, влаштовується кур'єром при королівському дворі; сестри Попелюшки, збираючись на бал, одягаються точнісінько як манірні придворні дами Людовіка-"сонця", а в "Сплячій красуні" засинають усі, крім короля – бо країну без короля неможливо було уявити навіть у казці.

Бібліографія Шарля Перро

 • "Стіни Трої, або Походження бурлеску" 1653 пародійна поема - перший твір

 • "Століття Людовика Великого", 1687 р. поема

 • "Паралелі між стародавінм і новим у питаннях мистецтва і наук", т. 1-4, 1688 - 97 діалоги

 • "Казки матінки Гусині, або Історії і казки давніх часів з повчаннями" 1697

  • "Феї" (Les Fes)

  • "Попелюшка" (Cendrillon)

  • "Кіт у чоботях" (Le Chat bott)

  • "Червона Шапочка" (Le Petit Chaperon rouge) народна казка

  • "Хлопчик-мізинчик" (Le Petit Poucet) народна казка

  • "Ослина шкура" (Peau d'ne)

  • "Спляча красуня" (La Belle au bois dormant)

"Ріке-чубчик" (Riquet la houppe)

Джерела

Шарль Перро. Вікіпедія — вільна енциклопедія. ttp://uk.wikipedia.org/wiki/Шарль_Перро

Шарль Перро. Король Казки. 375 років від дня народження. http://www.library.kherson.ua/vernisaj/perro/Perro.htm

Шарль Перро і герої його казок. Гравюра


 
 

Цікаве

Загрузка...