WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Рональд Рейган. Політичний портрет до обрання президентом США - Реферат

Рональд Рейган. Політичний портрет до обрання президентом США - Реферат

Зм'якшуючи в міру необхідності свою позицію по деяких проблемах внутршньополітичного і соціально-економічного характеру, щоб остаточно не віджахнути поміркованих республіканців і не позбавитися їхньої підтримки на виборах, Рейган залишався, однак, войовничим антикомуністом і активним пропагандистом твердого підходу до рішення міжнародних проблем. "Ми повинні оголосити війну Північному В'єтнаму, - призивав він до рішучих дій. - Ми можемо до полудня зрівняти з землею всю країну і до обіду повернутися додому"."Ворог не повинний знати, що ми не застосуємо ядерної бомби. Він повинний лягати спати, щоночі боячись, що ми можемо її застосувати" - це він говорив уже не тільки про Північний В'єтнам.

8 листопада 1966 р. Рейган здобув переконливу перемогу над Едмундом Брауном, отримавши перевагу майже в 1 млн. голосів (3742913 проти 2794174 голосів, поданих за Брауна). За Рейгана проголосувало чимало каліфорнійських виборців, що належали навіть до тих шарів населення (робітники, національно-етнічні групи), що до цього традиційно підтримували демократів. 3 січня 1967 р. Рональд Рейган у залі каліфорнійського Капитолія приніс урочисту присягу на посаду губернатора штату.

Рональд Рейган - губернатор штату Каліфорнія

У перші ж тижні свого губернаторства Рейган викликав на допомогу "загін особливого призначення" - більш 200 ведучих бізнесменів штату, яким був офіційно доданий статус консультантів з питань розробки майбутніх соціально-економічних і адміністративних реформ у штаті. Але головними радниками Рейгана, особливо спочатку, і в тому числі в період формування майбутньої адміністрації штату, продовжували залишатися члени колишньої "рейгановської команди", що утворили "кухонний кабінет" губернатора. "Друзі Рональда Рейгана" збиралися для рішення проблем, що виникали, і вироблення єдиної, що відповідала їхнім загальним інтересам лінії або в заміському клубі, або ж у вітальні чи робочому кабінеті губернаторського особняка.

Дуже швидко став ясний підхід Рейгана до заповнення адміністративних вакансій в адміністрації штату, що утворилися з приходом до влади республіканців. Новим керівником управління соціального забезпечення був призначений каліфорнійський адвокат, який користувався репутацією переконаного супротивника державних програм в області соціального забезпечення; на посаду глави управління охорони рік і лісів штату був призначений великий каліфорнійський лісопромисловець; колишній президент Асоціації власників нерухомої власності, що незмінно виступав проти встановлення державного контролю над виплачуваними домовласникам сумами за оренду житлових приміщень.

Колишній член товариства Джона Берча, украй правої організації, що проповідувала расизм і соціальна нерівність, був призначений директором Управління економічних можливостей, відомства, що займалося проблемами нужденного населення штату. Навіть на посаду відповідального за підтримку контактів адміністрації штату з каліфорнійськими промисловцями, що традиційно належала профспілковим діячам, був призначений бізнесмен.

Чи ледве не наступного дня після завершення свят з нагоди вступу на посаду Рейган оголосила, що адміністрація, що пішла у відставку, Брауна "розкрала і спустошила" скарбницю штату, залишивши в спадщину адміністрації республіканців дефіцит бюджету штату, що досягає майже 200 млн. дол. (насправді дефіцит складав 158,5 млн дол.). "Більш похмурої картини Каліфорнія не видивала із суворих часів Великої депресії, коли наш штат був змушений прийняти настільки запеклі міри, що наш кредит випробував на собі їхній вплив протягом декількох десятиліть, - обвинувачував Рейган свого попередника. - Торік Каліфорнія витрачала щодня на 1 млн дол. більше, ніж могла собі дозволити". У числі мір, покликаних сприяти "відновленню" економіки Каліфорнії і ліквідувати "катастрофічне положення" Рейган назвав 10-процентне скорочення бюджетів всіх адміністративних відомств штату, заморожування чисельності персоналу установ, скорочення засобів, виділених з бюджету штату університету Берклі й окремим коледжам, ліквідацію створених після великих расових хвилювань у "чорному" пригороді Лос-Анджелеса Уоттсе центрів по реалізації програм соціальної допомоги чорному населенню штату, закриття психіатричних лікарень і ряду інших медичних установ, що оказували безкоштовну медичну допомогу нужденним і старим жителям Каліфорнії.

Розмови про економію припинилися з внесенням на затвердження бюджету штату на черговий фінансовий рік: цим бюджетом були передбачені витрати в розмірі 5,06 млрд. дол. - на 440 млн. дол. більше, ніж передбачалося останнім бюджетом губернатора Брауна. (Бюджет, внесений на твердження в останній рік губернаторства Рейгана, перевищив 10 млрд. дол.) Пославшись на необхідність пошуку засобів для погашення бюджетного дефіциту, отриманого в спадщину від минулої адміністрації штату, і покриття витрат по істотно увеличились бюдже-ту, Рейган оголосив про підвищення податків на жителів Каліфорнії - самому великому по-вишении податків за всю її історію. Це підвищення стало першим із трьох значних і декількох невеликих підвищень податків за вісім років перебування Рейгана на губернаторскій посаді, у результаті чого з 1967 по 1974 р. практично всі категорії податкових зборів у штаті змінилися убік підвищення і склали в середньому 7,6 % особистого доходу (у порівнянні з 6,6 % при Е. Брауне).

У середньому податки штату на душу населення виросли з 426 дол. до 768 дол. За ці вісім років загальна сума податкових надходжень у казну Каліфорнії зросла з 3,4 млрд дол. до 9,6 млрд дол., тобто в 2,8 рази, удвічі перевищивши темпи росту податків у будь-якому іншому штаті країни. За цей же період в умовах росту населення штату на 10,5% число адміністративних відомств збільшилося на 28,5%. Рейган продовжував призивати до скорочення адміністративного апарата і зменшенню непродуктивних витрат на його зміст, але вже до кінця свого першого чотирирічного терміну перебування на посаді губернатора значно підвищив ставки заробітної плати служащим адміністративних відомств штату, включаючи співробітникам свого апарата і самому собі. (Платня губернатора вирослася з 44100 дол. у рік до 49100 дол.) Значно збільшився штат апарата губернатора, у тому числі і за рахунок помітного росту кількості співробітників губернаторської охорони. Незмірно виросли витрати на меблювання губернаторського особняка й установку в ньому всіляких електронних і інших засобів охорони. Одночасно губернатор прийняв рішення про скорочення в 10 разів (з 5 млн до 500 тис. дол.) асигнувань на програму видачі шкільних сніданків нужденним дітям.


 
 

Цікаве

Загрузка...