WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Патрік Зюськінд – біографія та творчий шлях - Реферат

Патрік Зюськінд – біографія та творчий шлях - Реферат

Реферат

на тему:

Патрік Зюськінд – біографія та творчий шлях

(26.03.1949)

Біографія

Патрік Зюськінд (Patrick Sueskind) народився 26.03.1949 в Амбахе у Штарнбергського озера. Скритно живе він поперемінно то в Мюнхені, то у Франції, переважно в Мансардане.

Із-за свого скритного життєвого стилю і завзятості при відхиленні пропозицій інтерв'ю і офіційних заяв до його творів преса називає його "Фантом німецької розважальної літератури".

Другий син публіциста Вільгельма Еммануеля Зюськінда виріс в баварському містечку Холцхаузен, де спочатку він відвідував сільську школу, а потім гімназію. Після закінчення школи і альтернативної служби в армії, Зюськінд почав вивчати історію в Мюнхені і заробляти гроші на будь-яких роботах, що потрапляли під руки.

Один рік Зюськінд відвідував лекції "Aix-En-Provonce" і удосконалював свої знання французької мови і французької культури і в 1974 році закінчив навчання.

Після цього він заробляв гроші написанням сценаріїв.

З режисером Гельмутом Дітлем Зюськінд написав сценарії до двох успішних телевізійних фільмів "Кир Рояль і Монако Франц" і "Россіні або питання хто з ким спав".

Перший успіх на театральній сцені Зюськінду прийшов з написанням "Контрабаса". 5 років опісля (1985) з "Парфюмером" до Зюськінду приходить світовий успіх.

Для цього твору Зюськінд об'їхав місця дії романа, вникнув в секрети парфюмерії у фірмі "Фрагонард", а, перш за все, вивчив велику кількість літературних і культурологічних джерел, які він надалі удосталь використовував в романі.

"Парфюмер" побачив світло вперше завдяки видавництву "Діоген".

Далі послідували новели "Голуб" (1987) і "Історія пана Зоммера" (1991).

Патрік Зюськінд стає однаково успішним як драматург, прозаїк і автор сценаріїв. Його (анти-) герої мають одне загальне, а саме, складність знайти своє місце в світі і в спілкуванні з іншими людьми. Вони "особливі", які від небезпечно сприйманого світу вважають за краще ховатися в маленьких кімнатах.

Зюськінд був схильний до літератури. Його отець був знайомий з сім'єю Томаса Манна. Він писав літературні тексти і працював в різних газетах, останньою була "Sueddeutsche Zeitung". Батько Патріка Зюськінда вів доброчесний спосіб життя і був відомий за свою гостинність і за свої "чайні вечори", на яких молодий Зюськінд повинен був представляти своє мистецтво гри на піаніно.

Взагалі, музична освіта грала, мабуть, важливу роль в розвитку хлопчика і залишило травматичні спогади. Не тільки твір-монолог "Контрабас", а також і автобіографічна "Історія пана Зоммера" дають уявлення про подібний неприємний досвід в його житті. Якщо Патрік Зюськінд в своїх творах знову і знову повертається до тем мистецтва, становлення генія і його краху, то виникає припущення, що також як і його ранній досвід невдач в мистецтві, так і протест проти отця знайшли своє віддзеркалення в його книгах. Його роман "Парфюмер" остаточно зробив Зюськінда в 1985 році одним з найвідоміших і успішніших письменників сучасної німецької літератури.

Коли Зюськінд в "Історії пана Зоммера" дає право голосу головному героєві, що вимовляє знамените "Та залиште ж ви мене, нарешті, у спокої!", стає ясно, що це мовиться настільки ж щиро і самим автором. Зюськінд охарактеризував одного разу своє писання як відмову від "нещадного примушення до глибини", яке вимагає літературна критика. Також до свого найуспішнішого романа "Парфюмер" Зюськінд продемонстрував своє відношення. "Написати такий роман жахливо. Я не думаю, що я зроблю це ще раз" – признався він в 1985 році. Його скромність і скритність мають свої принципи. Вони здаються глибокою недовірою до прилічення художника до лиця святих.

Твори

Контрабас (1981)

Парфюмер (1985)

Літературна амнезія / Amnesieinlitteris (1986)

Голубка (1987)

Історія пана Зоммера (1991)

Три історії (1995)

Тяга до глибини

Битва

Заповіт метра Мюссара

Россіні, кіносценарій (1997)

Фільмографія

Парфюмер: Історія одного вбивці (2006)

Театральні постановки

Контрабас (постановка в Росії в 2000 році)


 
 

Цікаве

Загрузка...