WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → "П.Маріме ""Таманго"" - Заняття

"П.Маріме ""Таманго"" - Заняття

Щодо Таманго, то думаю, що саме з якогось одного вчинку і почав він продажу одноплемінців. Цей вчинок переріс у звичку, яка згодом стала характером.

Зупинитися вождь не міг і, зрештою, не хотів. Тільки випадок, який стався з ним, змінив усе його життя.

Як для капітана Леду, так і для Таманго, усе починалось з якогось маленького вчинку, який став звичкою, характером, долею...

3-ій учень

А мені найбільше сподобалась наша українська мудрість: "Голова без розуму – ліхтар без свічки."

Її можна віднести до образу Таманго. Саме він був неосвіченою, егоїстичною людиною, у якої голова, можна сказати, була без розуму. Таманго бракувало далекоглядності, бо продавати своїх одноплемінців, вважати їх хламом може людина жорстока і недалека...

Я розумію, що він зіпсований європейською цивілізацією, але щоб там не говорили, кожна людина має на плечах голову і за свої поступки несе відповідальність.

Таманго жорстоко покараний, але що поробиш, коли голова без розуму, як ліхтар без свічки...

Висновки учителя та учнів

Таманго робив жахливе. Він продавав за безцінь людей свого племені. Діти, старі, хворі – це для нього хлам, який можна продати за стару рушницю, якийсь мотлох чи пляшку горілки.

Автор звинувачує свого героя і насторожує читача, що Таманго буде жорстоко покараний.

Меріме засуджує работоргівлю, капітана Леду і його однобічників, котрі по-своєму зруйнували стійкий моральний світ "нецивілізованих" народів.

Хоча Таманго егоїстичний, жорстокий неосвічений у нього більше в характері людського, що підносить його вище над поневолювачами. Таманго прагне волі, має могутні почуття, він гордий і витривалий.

Меріме нічого не прикрашає, показує події буденними, такими, якими вони були насправді. Письменник бачить своїх героїв у той момент, коли вони вирішують для себе питання великої ваги: чи зберегти життя, особисте благополуччя, втративши совість і особисті моральні принципи, а чи залишитись вірним цим принципам, але загинути.

Цей твір вчить нас бути людяними, бо всі наші вчинки, дії, як у дзеркалі, відбиваються у нашій поведінці.

Французька письменниця Ж. Санд сказала, що чесність помирає тоді, коли продається. Отже, сійте добрі вчинки, щоб вони стали доброю звичкою і добрим характером, бо від цього залежатиме і ваша доля.

Домашнє завдання:

Написати міні-твір на тему:

"Яке враження справила на мене новела Меріме "Таманго" і чого навчила?"

(Можна використати висловлювання видатних людей, народну мудрість).

Висловлювання видатних людей, афоризми, народна мудрість.

1. Якщо бажаєш дізнатися про ціну людини, підведи її до чужої біди або до чужої радості – наколи не помилишся.

Народна мудрість

2. Ненавидь дурне в людині, а людину люби.

Л. Толстой, російський письменник.

3. Ти багато для "вічності зробив, але ти про людяність забув

Д. Байрон, англійський поет.

4. Нікуди не годиться той, що годиться тільки для себе.

Вольтер, французький письменник, філософ.

5. Людина – це те, ким вона хоче бути.

Ш. Алейхем, єврейський письменник

6. Мудрій людині вся земля відкрита

Демокріт, давньогрецький філософ.

7. Я людина і ніщо людське мені не чуже

Теренцій, римський комедіограф.

8. Достоїнство людини вимірюється тільки її вчинками

Французька народна мудрість

9. Виноград приносить три плоди: перший задоволення, другий – оп'яніння, третій – неприємність.

Анахарсіс, давньоскіфський мудрець.

10. Поведінка – дзеркало, в якому кожен показує свій облік.

Гете, німецький поет.

11. Доброта – це єдина одіж, яка ніколи не старіє.

Г. Торо, американський милитель.

12. Голова без розуму – ліхтар без свічки

Українська народна мудрість.

13. Все прекрасне на землі від сонця і все хороше від людини.

М. Пришвін, російський письменник.

14. Що людина робить, такою вона і є.

Гегель, німецький філософ

15. В світі є чимало сил великих, але сильнішого від людини у природі немає нічого.

Софокл, давньогрецький драматург.

Позакласне читання – багата скарбниця для саморозвитку школярів.

Позакласне читання в школі є одним із важливих шляхів літературного розвитку і морально-естетичного виховання учнів. Книга, як кажуть, продовжує пам'ять та уяву людини.

Програма для позакласного читання тепер передбачає свободу вибору, варіантність уроків, це, дійсно багата скарбниця для саморозвитку школярів

Готуючись до позакласного читання, учні самостійно читають рекомендовані програмою і вчителем твори, отже, перше знайомство дітей із твором уже відбулося. Завдання ж учителя – поглибити, уточнити те, про що довідалися учні із прочитаного.

Учитель повинен пам'ятати, що від простого читання учнями твору він повинен перейти на уроці до читання свідомого, вдумливого вивчення і аналізу твору, але без втрати тієї насолоди, яку дає людині мистецтво.

Завжди рекомендую дітям читати художній твір з олівцем у руках і робити записи у читацьких щоденниках і виписувати найцікавіші думки, епізоди...

Заздалегідь до позакласного читання даю завдання: вибрати 2-3 найцікавіші епізоди і навчитися переказувати їх, дібрати матеріал про автора, намалювати ілюстрації, дати характеристику головному героєві і т. ін.

Залежно від начитаності, літературної ерудиції учнів форми і методи позакласного читання будуть різними: лекція, бесіда, конференція...

Учнів треба вчити, читати художній твір свідомо і розумно, задуматись над змістом книги, намагатись самостійно оцінити її.

Звичайно, учитель повинен пам'ятати, що в центрі уваги на уроці позакласного читання – художній твір, його герої і проблеми, бо про начитаність людини судять не за кількістю прочитаних книжок, а по тому, як вона зуміла розібратися в них і що вона взяла із них для себе.

Пастушенко Г.В.

учитель-методист

зарубіжної літератури

ЗОШ І-ІІІ ступенів №5

ім. Т.Г. Шевченка

м. Коломиї

2000 р.

Факультативні заняття в школі.

Антична література – праматір усіх європейських літератур, вона живе у віках, стає виразником найсокровенніших ідей кожного нового покоління.

Ця література вражає змістовністю своїх творів, багатогранністю зображення людини, вона відкриває нам широке коло ідей та прагнень незнаної сили та величини.

Саме антична література та мистецтво справили величезний вплив на відповідні сфери життя інших народів, серед них і українського.

Тому, вибираючи тему для факультативу із зарубіжної літератури, зупинилась на античній літературі. Вважаю, що, поринаючи в цей бурхливий дивний світ, діти відчують не тільки подих епохи, її славне минуле, але і актуальність тих питань і проблем, які антична література перед собою ставила, їх значимість для сучасності.

Факультатив проводжу за власно складеною програмою. Форми і методи найрізноманітніші: семінарські заняття, конференції, бесіди "за круглим" столом, літературні ігри...

Після завершення роботи, скажемо, над якоюсь об'єднаною темою, проводимо літературні вечори, конкурси читців художнього слова.

Відкрите заняття факультативу на тему: "Античний театр та його вплив на розвиток світового театру" принесло задоволення не тільки глядачам, але і самим учням. Вони готували ролі із творів античних драматургів Есхіла, Софокла, Еврипіда, відтворювали міні-античний театр, вчилися читати речитативом.

Не дивно, що діти дуже часто вибирають свого улюбленого поета саме з античної літератури.

Готуючи факультативне заняття про Геродота – "батька історії" та коментуючи його твори, зокрема про походження скіфів, учні довідалися багато цікавого про етнографічно-географічний опис Скіфії, південних теренів України. Вони переконалися, що Україна споконвіків багата країна, а Дніпро – Борисфен Геродот за величиною ставить на друге місце після Дунаю, а за багатством – після єгипетського Нілу.

Факультативні заняття збагатили учнів знаннями про скіфів, їхній спосіб життя, характер, звички, обряди, виховання молоді, військову тактику.

Члени факультативу брали активну участь у різних літературних вікторинах, самі їх готували. А найголовніше – школярі багато читали, використовували додаткову літературу, писали реферати, вчилися їх захищати.

Учні переконані, що кожна людина, яка вважає себе освіченою мусить знати античну літературу.

Пастушенко Г.В.

учитель-методист

зарубіжної літератури

ЗОШ І-ІІІ ступенів №5

ім. Т.Г. Шевченка

м. Коломиї

2000 р.


 
 

Цікаве

Загрузка...