WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Легенда про короля Артура. Хронологія Артуріани - Курсова робота

Легенда про короля Артура. Хронологія Артуріани - Курсова робота

половині V ст. експансія саксів в Британії протягом 50 років очолював певний великий вождь,якому вдалося вибити з сил завойовників. Цей правитель, можливо Амросий Авреман, вождем дружини якого міг бути валієць Артур, який наніс саксам ряд відчутних ударів, особливо при горі Гадон. Міжусобиці, які потім почалися в країні, призвели до загибелі Артура.
Абатство Гластонбері в Сомерсеті унікальний історичний об'єкт. В свій час тут проводили обряди друїди, їх змінили римляни, але найбільший слід залишили християни.
Церковні руїни, які збереглись до наших днів, відносяться до ХІІІ ст.., вони залишились від храму, щоб був зруйнований за наказом короля Генріха VІІІ пд. Час його боротьби з католицизмом.
Давно ходили чутки, що саму в Гластонбері похований король Артур, і коли в 1184 р. величезна пожежа знищила абатство, під час реконструкції монахи одночасно зайнялися пошуками могили легендарного короля.
В 1190 р. їх зусилля увінчались успіхом! Простукуючи кам'яні плити підлоги, на триметровій глибині бенедиктинці виявили стародавню, древню кладку з камерою, де знаходилась дубова колода у формі гробу, яка була пропитана смолами і звідки витягли два скелети.
В архівах абатства берігся детальний звіт про огляд тіл померлих. Скелет чоловіка вражав своїм ростом - 2,25 м.
У нього був пошкоджений череп (слід від пораження). На голові жінки добре збереглись пасма білого волосся.
Над новою могилою королівської пари виріс великий свинцевий хрест з латинським написам: "Тут, на острові Авалон, похований славний король Артур". Цей хрест не то був знайдений на початковій могилі, чи то при повторному захороненні (джерела тут розбігаються).
В 1278 р. залишки "Артура" були Пересеві в саркофаг, чорного мармуру перед головним вівтарем монастирської церкви. Там вони залишались аж до зруйнування в 1539 р.
В 1934 р. на місці головного вівтаря були знайдені залишки гробниці, і тепер там стоїть меморіальна дошка. Кістки, якої збереглись, були направлені на медичну експертизу, яка визначила, що залишки відносились до V-VІ ст.
Розкопки в 1962 р. Виявили місце початкового захоронення і підтвердили, що колись там існувала заглибина. А що до хреста, то він зник ще 200 років назад.
Але чи справді були знайдені останки тіл Артура та його дружини? Це могли бути хто завгодно (з таким самим успіхом).
Але в літ-рі Артур продовжував жити - від хроністів та істориків естафету, перейняли письменники. Ще в другій половині VI валійській бард Аневрин склав поему "Гододній" один з героїв який - Артур, сміливий воїн, мудрий правитель, керівник (командир) кінного загону. Якщо цей текст не пізніша вставка ( а до нас поема дійшла з рукопису ХІІІ ст.) то перед нами саме давня згадка про Артура в художньому творі.
В 1120-х роках Уїльям з Маглебери пише працю "Діяння англійських королів", де переписує старі легенди про мужнього Артура.
Біля 1139 р. брат Джері (пізніше - Гальфрид Монмудський) завершив свою монументальну "Історію королів Британії" в дванадцяти томах, два з яких були присвячені Артуру. У них вперше Артур був названий королем, з'являється чарівних Мерлін, меч Калібури, одруження Артура на Гвіневері і її зваблення королівським племінником Медраугом, остання битва із зрадником і поховання тіла Артура на Авалоні.
А коли в 1155 р. англо-норманський трувер Кейс перевів книгу Джеффрі вченої латини на французький (вірші "Роман про Брита"), вона стала улюбленим чтивом аристократів. Лао мон, створивши переклад праці Уейса на повсякденний англ. - і повість про Артура вийшла в народ).
Кінцево перетворення Артура у зразок лицарства відбувся завдяки труер Кретьєну де труа, який писав між 1160 і 1180 рр. Він написав п'ять романтичних поем, вводячи ва обіходь "артурівни", тему лицарського кохання і культу прекрасної дами, а також придумав назву "Калелот".
В популярних творах про лицарів Круглого столу Роберта до Борона. Гармана фон Аус, Вольфрама фон Ешенбаха, Готорріда - фон Штрассбурга, Томаса Гестера, Бернардо Тиссо Жака де Лоньйона. Артур і його двір прсутні лише як декорація. Сюжет роману, як правило, такий: до Артура з'їжджаються лицарі і розповідають про свої подвиги або в Камлот прибуває якийсь відвідувач, чстим за все діва, яка вимагає скоїти квест - вбити дракона, гародія і т.п. Лицарі роз'їжджаються в пошуках пригод або прагнення знайти Трааль, дальше розповідається проїхні діяння Артур в цих романах - старець-король. Який не бере участь в пригодах, але являється гарантом спокою і порядку. А його королівство дає не легендарна Британія, а видумана ідеальна Лонгрия.
Існувало також "християнський" напрям артурівських легенд, особливо чітко виражений в колективному "Циклі Вуль гаті". Написану монахами-цистерціанцями (1215-1236 рр.).
І на кінець. В кінці ХV ст.. - з'явився твір. Який став канонічним.
В 1485 р. Вестмінстерська типографія Кекстона випустила книгу англійського лицаря сера, Томаса Мелорі "Смерть Артура": обробку ряду романів артурівського циклу і його подібних.
Пропонуючи обширний матеріал на англійській мові, Мелорі комбінував, скорочував і змінював текст, роблячи власну вставки, в результаті виник достатньо великий художній твір, в якому представлені всі ключові фігури і події артурівської міфології.
Книга розбивається на велику кількість епізодів, пригод, часто без особливої мотивації. Хоробрі лицарі заковані в броню, б'ються один з одним, прекрасні дами знаходять собі притулок в дрімучих лісах; провидець Мерлін розкриває таємні зв'язки між героями і передбачає нещастя, які неможливо запобігти.
При цьому Мелорі нерідко вдається до моралізації, розсудливості і практицизму, Світ куртуазної середньовічної поезії йому чужий: Мсюрі осуджує кохання заради кохання, вважаючи ідеальним кохання тільки в шлюбі. Тому образ Ланселота у нього значно інший і відрізняється від тієї інтергритації, який він мав у французькій поезії.
"Сметь Артура" послуговувала джерелом для багатьох інших творів, став ідеальною версією акртурівського міфу для всіх наступних поколінь. Звідси черпали натхнення Спенсер, Мільтон, Вордсворт Кольридж, Теннісон, Суінберн, Голейк, Твен, Ариосто, Петрарка, Данте, Брантом, Сервантес, Гете, шлягер..
В цій роботі ми спробуємо детальніше прослідкувати в хронологічній послідовності, як формувалась Артуріана.
?
РОЗДІЛ 2
Кельтський елемент в артуріаських легендах - найдавніший і найбільш знайний. Кельтська цивілізація уже на початку нашої ери розпалась на декілька автономних гілок, між якими існував постійний обмін, яких були спільні першоджерела, але шляхи різні, так само як і вклад у формування артурівськоих легенд. Зганену роль відіграло те, що у багатьох кельтських племен існувала заборона на запис сакральних і літературних текстів.
Коли заборона була знята, а точніше забута, записаними виявились тільки самі пізні версії кельтських легенд і

 
 

Цікаве

Загрузка...