WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Втілення різних пошуків сенсу буття в образах Андрія Болконського і П’єра Безухова - Урок

Втілення різних пошуків сенсу буття в образах Андрія Болконського і П’єра Безухова - Урок

по-справжньому щасливий.
Завдання для самостійної роботи.
Дати відповідь на запитання: "Чи вирішив проблему пошуку сенсу буття П'єр Безухов? Увигляді сітки Елвермана.
7. Вчитель. Звертаємось до наших "Експертів".
Будь ласка, висловіть ваші думки про те, що и почули про цих двох героїв, зробіть висновки з почутого.
Учні відповідають по черзі:
1 учень: Центральні дійові особи роману - Андрій Болконський і П'єр Безухов - за характером і зовні схожі. Герої Л.Толстого відчули на собі вплив Наполеона. На початку твору герої захоплюються Наполеоном, він їх кумир. І в той же час завдяки цьому вони ніби знаходяться в опозиції до суспільства.
2 учень: У романі ми бачимо героїв у постійному пошуку мети, ідеалів. Навіть коли в житті все здається зруйнованим, а герой зневірюється, згодом пошуки починаються знову.
3 учень. І Андрій, і П'єр віч-на-віч зустрічаються зі смертю. Саме в такі хвилини в людині проявляються її дійсні якості. Під час битви при Аустерліці Андрій зрозумів ефемерність слави, усвідомив, що в житті є дещо набагато цінніше - сім'я.
П'єр після дуелі з До лоховим зрозумів, що головна проблема - не Долохов, а його власне подружнє життя, побудоване далеко не на коханні.
4 учень: Блискучий офіцер Андрій Болконський і незграбний П'єр знаходять спільну мову, бо є щось таке, що поєднує їх духовно. Вони цінують одне в одному душу та розум. А т, що вони закохані в одну і ту саму жінку, свідчить про схожість їх розуміння жіночого ідеалу.
Завдання для самостійної роботи. Порівняльна характеристика П'єра та Андрія у вигляді кіл Вена. Також ви мусите оцінити те, як упорались із завданням інші групи (з допомогою методу ПРЕС).
ІІІ. Рефлексія.
1.Вчитель. Повернемось до І групи "Літературознавці". Представте нам ваше асоціативне гроно.
Учениця 1. Про такого великого письменника, як Лев Толстой, за такий короткий час неможливо розказати все, тому ми зафіксували у гроні основні момент з його життя і творчої діяльності.
Учениця 2. Гроно "Лев Толстой"
Учениця 3. На закінчення хочемо сказати, що Толстой був не тільки великим письменником, а й Людиною з великою букви.
2.Вчитель. Отже, "Прихильники Андрія Болконського", до яких висновків ви прийшли результаті своєї пошукової роботи?
Учні читають сітку Елвермана, в кінці висновок - так.
Сітка Елвермана № 1
Так Чи зумів знайти князь Андрія відповіді на всі запитання Ні
1.Кнізь Андрій прагне знайти себе, своє призначення в житті. А людна, яка шукає, неодмінно знаходить. 1.На життєвому шляху Андрія - багато гірких розчарувань: смерть дружини, зневіра у своєму кумирові (Наполеоні) біль від зрад коханої.
2.Хоча Андрій зазнав розчарувань, вони не зламали його, а зробили міцнішим 2.Кнізь Андрій довго шукає сенс буття, не може знайти себе, то з іншу, але потім розуміє, що це йому не підходить.
3.Бо це були справи, спрямовані на задоволення егоїстичного "я" князя Андрія. Коли французи напали на Росію, князь Андрій відкинув свої дріб'язкові, особисті переживання. 3.Після поранення на Бородінському полі князь Андрій в запалі вже не думає про те, що його хвилювало раніше. Він зрозумів, що вони зайві перед лицем всенародної біди.
4.Якраз після другого поранення князю Андрію явилася істина, яку він так довго шукав: він зрозумів, що треба любити "ближнього", любити всіх людей, і цим бути ближче до Бога. Тому коли князь Андрій бачив Анатолія Курагіна у польовому госпіталі, він не відчуває до нього ненависті, а тільки жалість і любов. Так, Андрій Болконський знайшов відповідь на всі свої запитання
3.Вчитель. Надаємо слово "Прихильникам П'єра Безухова. Цікаво, як ви впоралися зі своїм завданням?
Учні читають сітку Елвермана, в кінці висновок - так.
Сітка Елвермана № 2
Так Чи знайшов П'єр Безухов сенс буття? Ні
1. П'єр Безухов більш щирий і безпосередній, ніж князь Андрій. Він не такий принциповий, м'якіший характером. Тому легше сприймає свої невдачі і поразки. 1. П'єр безпринципний і неорганізований. Він не може проконтролювати те багатство, яке він успадкував. Він довірливий, його легко обдурити
2.П'єр дуже добра людина. Там, де він з'являється, його зустрічають усмішками навіть незна-йомі люди. Наприклад, солдати на Бородінському полі. 2.Пера обдурює навіть власна дружина. Хіба може він знайти сенс буття?
З.Так, перший шлюб його був невдалим. Про те Наташа Ростова завжди добре ставилася до нього, серцем своїм відчуваючи за його зовнішньою незграбністю щиру душу. Так само і князь Андрій. 3. Коли П'єр почав відкривати у своїх маєтках школи, лікарні, то не досяг успіху.
Чи знайшов П'єр Безухов сенс буття?
4.Так, П'єр пройшов важкий шлях, однак, одружившись з Наташею, він все-таки знайшов сенс буття. Він був щасливий у шлюбі і знайшов шляхи, як стати корисним іншим людям. Саме щасливе сімейне життя і боротьба за покращення життя в суспільстві зробила П'єра щасливим.
4.Вчитель. "Експерти", чекаємо ваших підсумків.
Учень (метод ПРЕС).
Я вважаю, всі групи працювали злагоджено, дружно.
Оскільки було помітно, що всі займалися своєю справою, старалися виконати своє завдання.
Наприклад, "Літературознавці" колективно складали гроно, а учасники ІІ і ІІІ груп вміло доповнювали одне одного, добре працювали в карах.
Отже, ми виконали своє завдання і відповіли на проблемне запитання.
5.Кола Вена.
Спільні риси:
1) Захоплення Наполеоном.
2) Невдале переш одруження.
3) Кохання до Наташі Ростової.
4) Розчарування в особистості Наполеона.
5) Прагнення приносити користь.
6) Злети. Падіння, невдачі, розчарування.
Відмінні риси:
П'єр Андрій
1) Щирий, безпосередній. 1) Строгий, принциповий.
2) Прагне щастя. 2) Прагне слави.
3) Не вміє користуватися 3) Хороший господар.
своїм багатством.
4) Кохання перероджує його, 4) Кохання оживило його,
він стає іншою людиною. повернуло оптимізм.
5) Цивільний. 5) Офіцер.
6) "Пливе за течією" 6) Намагається будувати свою долю.
ІV. Підсумки. Слово вчителя.
У полоні П'єр Безухов доходить висновку: "Людна створена для щастя", Життєва доля П'єра дійсно складається щасливо, хоч, здається, не Безухов, а князь Андрій заслуговував такої долі. Проте саме граф Безухов повністю реалізує себе як громадянин і сім'янин. П'єр почувається щасливим, бо досяг тієї гармонії, якої так жадав князь Андрій. Але чи є це власною заслугою П'єра? Складається враження, що саме князь Андрій намагався будувати свою долю, а П'єр плив за течією. Однак обставини, "життєвий потік" все поставили на свої місця. Так є і так буд.
V. Аналіз роботи класу. Виставлення балів.
VІ. Домашнє завдання. Характеристика образ Наталі Ростової.

 
 

Цікаве

Загрузка...