WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Жанна Д'арк — символ національного духу французького народу (1412-1431) - Реферат

Жанна Д'арк — символ національного духу французького народу (1412-1431) - Реферат

перемоги французької зброї чаклунським чарам Жанни д'Арк, стверджували, що вона пов'язана з сатаною й діє за його підтримкою і по його намові. Вони загрожували пастушці з Домремі, що перетворилася на, героїню Франції, жорстокою розправою.
Звичайно ж, Жанна не наодинці командувала армією. З нею завжди були поряд видатні полководці Франції: Ла Гир, де Буссак, де Гранвіль, а також маршал де Ре, згодом теж спалений інквізицією, який став прототипом казкового персонажа Синя Борода.
До французького війська приходили все нові добровольці, що бажали битися в одних лавах із незвичайною дівчиною з народу. Але дворяни цього не хотіли, вони боялися участі народних мас у війні. Озброєні селяни могли прогнати не тільки англійських загарбників, але й своїх панів. Дворяни серйозно побоювалися другої "Жакерії".
Надзвичайний успіх і слава селянської дівчини викликали заздрість у знатних феодалів. Вони вирішили погубити народну героїню. Жанна була їм вже непотрібна. А Карл VII, що отримав
свою корону, подальшим звільненням своєї держави цікавився мало. Його стало навіть дратувати зайве завзяття Орлеанської Діви. Жанна продовжувала мужньо битися в дрібних сутичках і битвах триступеневого значення, проте їй незмінне забороняли виконувати більш-менш важливі дії. Рішення узяти Париж було прийняте надто пізно. Жанна говорила: "Я не боюся нічого, окрім зради". А вона була зраджена і продана.
Коли Жанна д'Арк билася з бургундцями у фортеці Комп'єнь, їй довелося з нечисленним загоном вірних їй воїнів відбивати натиск ворога, щоб прикрити свої війська, відступаючи до міста. Сама ж вона при цьому опинилася оточена з усіх боків ворогами. Вона спробувала повернутися у фортецю, але, за наказом капітана Флаві, міст через рів виявився піднятий, а ворота зачинені. Зрада і змова проти неї були очевидні. Звичайно, за бажанням, згідно з існуючими на той час звичаями Карл VII міг викупити свою рятівницю у ворога. І бургундці пропонували йому це. Проте король, якому Жанна надала таку велику допомогу, не зробив нічого, щоб викупити юну героїню з полону. Тоді бургундці продали Жанну англійцям, які не поскупилися дати за неї 10 тисяч ліврів.
Англійці вирішили звести наклеп на французьку героїню, їй було пред'явлено страшне у той час звинувачення в чаклунстві. Керувати ж процесом було доручено членові англійської Королівської ради - єпископу міста Бове, що носив прізвище Кошон (однозвучне з французьким словом "свиня"). Кошон був вельми авторитетним церковним чином. У свій час він викладав у Паризькому університеті і навіть значився його ректором. Він брав участь у Констанцському соборі і володів почесним титулом папського референдарія. Англійці високо цінували його заслуги, він був членом Королівської ради Англії, довіреною особою опікуна малолітнього Генріха VI - його дядька герцога Бедфорда. Жадібний до грошей і всякого роду почесті, підступний і нещадний, Кошон вирішив використати в цілях кар'єри справу Жанни д'Арк, тим більше що англійці обіцяли йому в нагороду митру архієпископа Руанського.
Довгі місяці провела дівчина у в'язниці, її тримали в залізній клітці, з ланцюгом на шиї і на ногах. Судили Жанну французькі єпископи, що продалися загарбникам. Інквізитори звинувачували Орлеанську Діву у всіх смертних гріхах. Вона чула "голоси" - значить, це були голоси дияволів. Вона намагалася втекти з темниці - значить, визнавала свою провину. Вона носила чоловічий одяг - чи не за велінням диявола вона це робила? Вчені судді всіляко прагнули збити з пантелику і залякати безграмотну дівчину. Але на всі запитання Жанна відповідала розумно і з гідністю. Жанна парирувала провокаційні запитання інквізиторів із мистецтвом, яке викликало здивування її мучителів. Ось деякі їх запитання і її відповіді:
- Чи вважаєш ти, що на тобі є Божа благодать?
- Якщо на мені немає благодаті, нехай пошле мені її Бог; якщо ж є, нехай не позбавить він мене цієї благодаті!
- Як виглядав архангел Михайло, коли він з'явився перед тобою?
- Я не бачила у нього німба і не знаю, як він був одягнений.
- Він був голий?
- Що ж ви думаєте, нашому Господу немає в що його одягнути?
- Чи було у нього волосся?
- А чому ж, скажіть на милість, його обстригли б?
- Чому на коронації ? Реймсі несли твій прапор, а не прапори інших полководців?
- Цей прапор розділяв злигодні боротьби, він мав право розділити і славу!
Героїню засудили до страшної страти, і 30 травня 1431 р. Жанна д'Арк була спалена на багатті в місті Руані.
Після загибелі Жанни народна війна розгорнулася з новою силою. У Нормандії проти загарбників успішно діяв загін із 12 тисяч чоловік. Озброєні колами й вилами, партизани завдавали ворогові несподіваних ударів. У Парижі почалося повстання проти загарбників. Незабаром столиця Франції була звільнена. Французька армія успішно виганяла англійців із країни.
У 1453 р. англійський король попрохав миру. За умовами договору, за англійцями на французькій землі залишився лише порт Кале. На цьому сторічна війна була закінчена. Але залишилася пам'ять про народну героїню Жанну д'Арк, яка завжди житиме в серцях тих, хто б'ється за честь і свободу своєї батьківщини.
У 1920 р. Папа Бенедикт XV причислив Жанну до лику святих, хоча плями ганьби з католицької церкви він, звичайно ж, цим не змив. А 30 травня тепер у французів національне свято - день святої Жанни д'Арк.
РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Левандовский А. П. Жанна д'Арк. - М., 1962.
2. Марк Твен. Личные воспоминания о Жанне д'Арк Сьера Луи де Конта, ее пажа и секретаря. - М., 1960. - Т. 8
3. Ж. Мишле. Жанна д'Арк. - СПб., 1920.
4. Розенталь Н. Н. Жанна д'Арк - народная героиня Франции. - М" 1958.
5. Райцас В. И. Жанна д'Арк. - М., 1982.
6 Запорожец ?.И. Жанна д'Арк - героиня французского народа// Детская энциклопедия - ? , 1961, - Т 7 - с. 158-169
7 Гурьян О. Свидетели - М., 1974.
8. Перну Р., Клэн ?.В. Жанна д'Арк - ? , 1992.
9 Басовская ?. Столетняя война: леопард против лилии. -М, 2002

 
 

Цікаве

Загрузка...