WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Пушкін Олександр Сергійович. Його Сім’я - Реферат

Пушкін Олександр Сергійович. Його Сім’я - Реферат

перепліталася з героїчним минулим держави Російського. В одному з віршів Пушкін написав:
"Не торгував мій дід млинцями,
Не ваксував царських сапогов,
Не пік із придворними дячками,
У князі не стрибав з чубів..."
Тут автор натякає на минуле багатьох царських фаворитів. В одному з листів 1831 року поет визнається: "... я надзвичайно дорожу ім'ям моїх предків, цією єдиною спадщиною, що дісталася мені від них." Також з повагою і любов'ю Пушкін відносилася до своїх батьків, бабусі, дядьку, сестрі і брату, людям своєрідної індивідуальності. Він також глибоко і ніжно любив дружину і дітей.
Герб Пушкін (подивитися родовід)
Щит розділений горизонталлю на двох частин, з яких у верхній у горностаєвому полі на Пурпурній подушці з золоченими кистями покладена Князівська Шапка. У нижній частині в правому блакитному полі зображена в срібних латах права Рука зметаємо, нагору з левом золотом поле голубий Орел з розпростертими Крилами, що має в пазурах Меч і Державу блакитного кольору. Щит увінчаний звичайним Дворянським Шоломом із дворянської на ньому Короною і трьома Страусовимиперами.
Дружина, Наталя Миколаївна Пушкіна (1812-1863р.)
Уроджена Гончарова, вийшла заміж за А.С. Пушкіна в 1831р. Між чоловіками із самого початку склалися серцеві і дружні відносини. До кінця 1831р. Наталя Миколаївна знайомиться з Дантесом. При всій стриманості в її поводженні з Дантесом, у світських колах стала поширюватися плітка об неї, нібито, невірності чоловіку. Це послужило приводом до дуелі і смерті поета.
Батько, Сергій Львович Пушкін (1770-1838р.)
У 1796р. капітан-поручик лейб-гвардійського Єгерського полку, з 1800р. - у Комісаріатському штаті в Москві, у 1811р. - військовий радник, у 1824р. - начальник Комісаріатської комісії резервної армії у Варшаві, з 1817р. у відставці, статський радник. Сергій Львович був тісно зв'язаний з літературними колами, знаком з Д.И. Фонвізін, К.Н. Батюшковим, П.А. В'яземськ, В.А. Жуковськ, Н.М. Карамзіним і багатьма іншими літераторами. Пушкін - батько писав вірші і навіть цілі поеми, залишив короткі спогади про сина.
Мати, Надія Осипівна Пушкіна (1775-1836р.)
Уроджена Ганнібал, у 1796р. вийшла заміж за С.Л. Пушкіна, у 1814р. разом з дітьми, Ольгою і Левом, переїжджає з Москви в Петербург, постійно відвідує сина Олександра в Ліцеї. Бере участь у долі засланого поета, зі схвалення В.А. Жуковського і Н.М. Карамзіна, але без відома сина.
?
Старша дочка, Марія Олександрівна Пушкіна
(1832-1919р.)
Одержала домашнє утворення. З 1852р. - фрейліна. З 1860р. замужем за генерал-майором Л.Н.Гартунгом. Л.Н. Толстой, що знав її, відбив деякі риси її зовнішнього вигляду в Ганні Карєніной.
Старший син, Олександр Олександрович Пушкін
(1833-1914р.)
Вихованець 2-ий Петербурзької гімназії і Пажеського корпуса. Нагороджений золотою Георгіївською зброєю з написом "За хоробрість" і орденом Святого Володимира IV ступеня з мечами і бантом. За 35 років військової служби став кавалером багатьох росіян і трьох іноземних орденів. У 1890р. А.А. Пушкін "за відмінність по службі" був зроблений у генерал-лейтенанти.
Молодший син, Григорій Олександрович Пушкін
(1835-1913р.)
Вихованець Пажеського корпуса. Корнет, ротмістр лейб-гвардійського Кінного полку, переведений у міністерство внутрішніх справ, де дослужився до старшого радника. З 1866 по 1899 роки жив у селі Михайлівськім.
Молодша дочка, Наталя Олександрівна Пушкіна
(1836-1913р.)
Одержала домашнє утворення. Вийшла заміж за М.Л. Дубельта. В другому шлюбі - Меренберг. Сучасники називали її "прекрасною дочкою прекрасної матері". У 1876р. Наталя Олександрівна надала И.С. Тургенєву для публікації листа батька до її матері. Це викликало невдоволення її братів.
Сестра, Ольга Сергіївна Павліщева (1797-1868р.)
Уроджена Пушкіна, була завжди дружна з братом Олександром. У 1824р. у сварці Пушкіна з батьком прийняла сторону брата. Поет знав про таємний шлюб сестри й у 1828р., з доручення матері, зустрічав і благословляв молодей.
Брат, Лев Сергійович Пушкін (1805-1852р.)
Вихованець Шляхетного пансіону при Царскосельском Ліцеї і Шляхетному пансіоні при Головному Педагогічному інституті, курсу якого не закінчив. Учасник персидсько - турецької кампанії 1827-1829 р.м., потім перейшов у Фінляндський драгунський полк у чині штаб-капітана. У 1832 р. вийшов у відставку в чині капітана. Пушкін ніжно любив брата, з домішкою батьківської строгості.
Дядько, Василь Львович Пушкін (1766-1830р.)
Поет, автор поеми "Небезпечний сусід" і збірника "Віршів", член літературного суспільства "Арзамас", з 1797р. відставної гвардії поручик. А.С. Пушкін назвав дядька "Парнасскій мій батько". У 1811р. В.Л. Пушкін приїхав у Петербург зі своїм племінником для пристрою його в Царсько-сільський Ліцей.
Бабуся, Марія Олексіївна Ганнібал (1745-1818р.)
Уроджена Пушкіна, мати Н.О. Пушкіною. За словами П.І. Бартенєва, "...любила згадувати старовину, і від її А.С.Пушкін наслухався сімейних переказів, якими так дорожив згодом".
Двоюрідний брат бабусі,
Артемій Іванович Воронцов
Двоюрідний брат бабусі, М.А. Ганнібал, восприємник Пушкіна, що хрестив поета в Елоховской церкви в Москві. Приходився двоюрідним дядьком знаменитому Михайлові Семеновичу Воронцову, під початком якого Пушкін служив в Одесі. Володів маєтком "Воронцовка" Тамбовського повіту, що знаходиться по сусідству з Кариан-Загряжским (Знаменкой), де в 1812 р. народилася майбутня дружина великого поета - красуня Наталя Гончарова.
Прадід, Абрам Петрович Ганнибал
"Арап Петра Великого", абиссинский князек. Він вмер у 1781р. генерал-аншефом і александровским кавалером, залишивши 7 чоловік дітей і більш 1400 душ. Це була "м'яка, боягузлива, але запальна абиссинская натура", похила "до неуявної, необдуманої рішучості".

 
 

Цікаве

Загрузка...