WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Артур Конан Дойл - Реферат

Артур Конан Дойл - Реферат

займається спортом, приступає до написання оповідань про бригадира Жерара, створених за книгою "Спогади генерала Марбо". У 1894році Конан Дойл здійснив подорож до Америки і в 30 містах Сполучених Штатів виступав з читанням уривків з своїх творів. Ці лекції мали успіх, хоча Дойл дуже стомився від них, саме американській публіці він уперше прочитав своє оповідання про бригадира Жерара - "Медаль бригадира Жерара".
Через тривалу хворобу дружини сім'я Дойлів переїздить до Єгипту. Наприкінці 1896 року він узявся до написання "Трагедії в Короско", котра створювалась на основі вражень, отриманих в Єгипті.
Коли в грудні 1899 року почалась англо-бурська війна, Конан Дойл йде добровольцем. Він вирушає до Африки як лікар і відпливає 28 лютого 1900 року. На місці у шпиталі виникають проблеми з Питною водою, що спричинило епідемію кишкових захворювань, це тривало 4 тижні. Потім послідували переможні бої і 11 липня Дойл відплив назад до Англії. Цей період дав світові книгу "Велика бурська війна".
У 1902 році Дойл закінчив роботу над ще одним великим твором про пригоди Шерлока Холмса - "Собака Баскервілів", хоча й досі точаться суперечки, що він запозичив ідею роману у свого друга журналіста Флетчера Робінсона.
У 1902 році король Едвард VII нагороджує Конан Дойла рицарським титулом за заслуги у англо-бурській війні. Дойл продовжує писати оповідання про Шерлока Холмса та бригадира Жерара. Після смерті дружини він займається благочинністю, допомагає Джорджу Едалджі, котрий був засуджений незаконно.
18 вересня 1907 року Конан Дойл одружується з Джеан Лекі. Вони перебираються в новий будинок. Дойл живе щасливо з новою дружиною й активно починає працювати, що приносить йому достаток. На сцені з'являються його п'єси: "Пістрява стрічка", "Окуляри долі", "Бригадир Жерар". Після успіху Конан Дойл хоче "відійти від літературної праці, але народження двох його синів, Дениса у 1909 та Адріана в 1910, змушує до продовження. Остання дитина, дочка Джеанг народилася в 1912 році. У 1919 році Дойл опублікував книгу "Злочини в Конго" про звірства в Конго, котрі творили бельгійці. Написані ним фантастичні твори про професора Челемджера "Загублений світ" та "Отруєний пояс" мали успіх не менший, ніж серія про Шерлока Холмса.
Конан Дойл з родиною відвідує у 1914 році Канаду, читає там лекції. Згодом сімейство повертається додому, бо Конай Дойл був упевнений у майбутній війні з Німеччиною. Вів пише статтю "Англія і наступна війна", попереджаючи про можливу війну. Письменник пропонує побудувати тунель під Ла-Маншем, щоб забезпечити Англію провізією на випадок блокади. Перед початком війни (4 серпня 1914 року) Дойл вступає в загін цивільних добровольців, що був утворений на випадок вторгнення ворога на територію Англії. Після війни Конан Дойл гаряче захопився окультизмом, що викликало глузування з боку преса. Витративши чималу суму грошей на своє захоплення, Конай Дойл, щоб поправити своє фінансове становище у 1926 році пише твори "Коли земля скрикнула", "Країна туманів", "Дезінтеграційиа машина". Восени 1929 року вів від'їздить у подорож до Голландії, Данії, Швеції й Норвегії. На той час вів був уже хворим.
У 1930 році, уже прикутий до ліжка недугою, він із зусиллям встав зі свого ложа й пішов до саду. Коли його знайшли, він лежав на землі із проліском у руці. Артур Конан Дойл помер 7 липня 1930 року в оточені своєї родини. Його останні слова перед смертю були адресовані його дружині. Він прошепотів: "Ви чудові". Артур Конан Дойл похований на кладовищі Мінстед Хемпшір.
"Пістрява стрічка"
Твір А. Конан Дойла "Пістрява стрічка" входить до циклу оповідань про Шерлока Холмса, надзвичайно талановитого й розумного детектива. Оповідь ведеться від імені доктора Ватсона, друга Шерлока Холмса. Одного квітневого ранку у дім Шерлока Холмса завітала незнайома молода дівчина. Це була Еллєн Стонер, головна героїня змальованих подій. Міс Стопер розповіла Холмсу, що живе в маєтку свого вітчима, містера Ройлотта. У дівчини була сестра, але вона померла два роки тому при дуже загадковий обставинах. Перед тією трагічною подією дівчина часто чула вночі якийсь свист, а в ніч своєї смерті вибігла з кімнати з криком: "Пістрява стрічка" і упала замертво. Причину її смерті з'ясувати так і не вдалось. Між тим мати дівчат заповіла їм невеликий спадок, з тією умовою, що грошима може користуватися й чоловік, містер Ройлотт, але тільки доти, доки дівчата не вийдуть заміж. Незадовго до смерті сестра Еллен збиралася вийти заміж. Міс Стонер підозрює вітчима, але ніяких доказів проти нього немає. До Шерлока Холмса її привело те, що якось уночі, коли вона ночувала в кімнаті своєї загиблої сестри, вона почула дивний свист, котрий колись уже був провісником однієї смерті.
ІІІерлок Холмс та доктор Ватсон попрямували до маєтку містера Ройлотта, і поки він був у місті, обстежили всі кімнати. У кімнаті загиблої сестри, де через ремонт тепер жила міс Стонер, було виявлено багато дивовижного. Ліжко чомусь було пригвинчене до долівки, щоб його неможливо було пересунути. Над ліжком висів шнур для дзвінка - викликати служницю, але дзвоник не працював. Поряд зі шнуром був отвір вентилятора, котрий виходив чомусь не на вулицю, а в сусідню кімнату, де жив містер Ройлотт. З оповіді Еллен Стоиер було відомо, що містер Ройллот колись жив у Індії і привіз звідти павіана, пітонів і пантеру. Багатьом видалося дивним, що він пристрасно захоплювався екзотичними тваринами Індії. У кімнаті самого містера Ройлотта був знайдений батіг, залізний шкаф-сейф для паперів і блюдце з молоком. Котів у домівці ніхто не тримав.
Шерлок Холмс умовив молоду леді провести цю ніч таким чином, щоб у її Спальні залишились Шерлок Холмс та доктор Ватсон. Ждати довелось недовго. Раптом почувся дивний свист, а потім Холмс підскочив, став бити своєю палицею по шнурові для дзвоника й кричати, чи бачить Ватсон щось? Раптом з сусідньої кімнати пролунав моторошний зойк, котрий, здавалось, чула вся округа. Потім усе Замовкло. Коли Шерлок Холмс та доктор Ватсон зайшли до кімнати Ройлотта, вони побачили страшну картину. Коло столу сидів містер Ройлотт. На колінах у нього лежав батіг, а сам він сидів, задерши підборіддя. У погляді мертвого чоловіка застиг божевільний страх, а навкруги його голови обвивалась якась картата стрічка. Це й була та сама "пістрява стрічка", про яку кричала загибла дівчина, за стрічку вона сприйняла болотну гадюку, найсмертоноснішу індійську змію. Смерть від укусу подібної змії настає черезкілька секунд, а крихітний слід її зубів виявити майже неможливо. Таким чином, Шерлок Холмс запобіг черговому вбивству - містер Ройлотт намагався убити й Еллен, адже вона невдовзі збиралася вийти заміж. Оскільки Шерлок Холмс вдарив своєю палицею змію, вона відповзла в протилежному напрямку й вкусила Ройлотта. Саме дедуктивний Метод допоміг Шерлоку Холмсу дуже швидко зорієнтуватися на місці, зіставити з подіями оповідь молодої дівчини й спрогнозувати майбутні дії вбивці. Миттєві дій детектива характеризують його як людину мужню, безстрашну і зосереджену, котра вміє керувати екстремальною ситуацією.
ОСНОВНІ ТВОРИ:
"Таємниця Сасакської долини", "Повідомлення Хебекука Джексона", "Довге небуття Джона Хаксфорда", "Каблучка Тога", "Білий загін","Ангели пітьми", "Етюд у багряних тонах", "Знак чотирьох", "Медаль бригадира Жерара", "Собака Баскервілів", "Пістрява стрічка" "Коли земля скрикнула", "Країна туманів", "Дезінтеграційна машина".
ЛІТЕРАТУРА:
1. Карр Дж. Жизнь сєра Артура Конан Дойла. - М, ,1989.

 
 

Цікаве

Загрузка...