WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Джон Леннон – життєвий і творчій шлях - Реферат

Джон Леннон – життєвий і творчій шлях - Реферат


Реферат на тему:
Джон Леннон - життєвий і творчій шлях
"І твій птах може співати..."
Із слів, що в заголовку, варто починати розмову про Джона Леннона, бо саме птах є для цієї людини символом творчости. Птах ширяє над морем і бачить всю панораму світу. Водночас завдяки своїй природі він може пірнути в море, зловити рибу, витягнути її нутрощі і ґрунтовно дослідити їх. Джон Леннон торкався у своїй творчості як важливих соціяльних проблем, так і занурювався у глибини людської душі, її найтонших переживань. Саме тому молодь 60-их років ХХ століття так обожнювала "Бітлз" (The Beatles) - ансамбль, неофіційним лідером якого був Леннон. Адже молоді люди могли знайти у піснях цієї неперевершеної групи базу. Базу для істинної любови. Базу для відкритости і подолання рамок. Звісно, 60-ті - це час сексуальної революції, яка, як і инші подібні речі, що прийшли в той час, викликають навіть тепер у багатьох людей відразу. Але якщо Леннон, як вічний двигун, торкався б лише таких зовнішніх речей, то, звісно, пішов би в забуття. Леннон говорив про набагато глибші речі. Для нього абсолютно принциповими були всі проблеми, які він намагався віришити. Він був філософом, а не лише кумиром мільйонів. Хоч був і ним. Урешті, залишається і досі. Він живе у серцях тих, хто його пам'ятає. Він народжується у серцях тих, хто його не застав живим.
Темпи зросту популярности "Бітлз" не давали можливости глибоко задуматись над формою і змістом їхніх творів. А що там вже говорити про підтексти! Одним із найважливіших питань людства у 60-их роках ХХ століття було: "Чому "Бітлз" популярні?" Британський уряд використовував "бітломанію" для збагачення казни, випускаючи одяг із їхніми портретами і таке инше. Відомий індійський релігійний діяч Махаріші використовував зацікавлення "Бітлз" індійською філософією і релігією для того, аби зробити на цьому собі ім'я та гроші. А консервативні кола суспільства (особливо британського) влаштовували демострації і лекції, де говорили про шкідливість музики "Бітлз" для молоди. Однак, промовистий факт: та музика, яку уважали у 60-ті роки популярною (поп-музикою), тепер стає незмінним репертуаром симфонічних і камерних оркестрів. Класичні музиканти, які виконують музику "Бітлз", стають Колумбами на шляху до відкриття Америки. Згадаймо відому сентенцію, що усе геніяльне - просте. Про що співали легендарні "бітли"? Про любовні пригоди, про новий стиль життя, пов'язаний із "експортом" рок-н-рольної музики із Сполучених Штатів Америки (Алан Фрід, Білл Гейлі, Елвіс Преслі, Рей Чарлз, Чак Беррі, Літтл Річард). "Бітли" не закінчували жодних консерваторій, ба, навіть будь-яких музичних навчальних закладів. Вони вийшли із низів суспільства і пройшли важку школу життя. Вони працювали над собою. Це - найчесніший у світі спосіб досягнення успіху. І саме тому легка музика "Бітлз", із якої вони починали, перейшла в словесно-музичні експерименти і втілилась у глибоких музичних композиціях. Кожен із учасників "Бітлз" - Джон Леннон, Пол МакКартні, Джордж Гаррісон, Рінґо Старр - був неперевершеною особистістю і вічним мотором творчого пошуку. Саме це і є визначальним для популярности цього вокально-інструментального ансамблю і причиною його розпаду. Багато хто вважає, що жодна сольна кар'єра колишніх "бітлів" не була такою успішною, як власне "Бітлз". І не дивно. Поки музиканти розвивалися, експериментували і шукали себе, вони створювали прекрасні речі. Коли кожен із них дозрів до самостійного творчого життя, почалися конфлікти, амбіції... Але згадаймо в чому таємниця скрипок знаменитого майстра Страдіварі? В особливостях поєднання. "Бітли" взаємодоповнювали одне одного. Це було їхньою родзинкою. Щаслива випадковість - великі індивідуальності зійшлися.
Попри безперечну талановитість кожного із учасників квартету "Бітлз", Джон Вінстон Леннон був найбільш харизматичною постаттю. Як і всі інші "бітли", він народився у Ліверпулі (9 жовтня 1940 року) - портовому місті на заході Великобританії. Батько Джона - Альфред (Фред) Леннон працював на торгових суднах (матросом, офіціянтом), мати - Джулія Стенлі - продавала квитки в кінотеатрі. У той час, коли народився Джон, Фред Леннон був у морі. А потім почалася Друга світова війна, тому зникнення Фреда було закономірним. Джулія вийшла заміж за Боббі Дайкінса, що мав двох дітей від першого шлюбу. Подружжя мало ще двох спільних дітей, тому утримувати всіх було важко. Сестра Джулії - Мері (Мімі) Стенлі та її чоловік Джордж Сміт не мали дітей і охоче взяли Джона до себе на виховання. Мімі була типовою англійською леді із консервативними манерами. У такому дусі вона і виховувала Джона. Однак, заборонений плід завжди є більш жаданим, ніж дозволений. Леннон був справжньою дитиною Індіго1, тому будь-яке насильство (моральне чи фізичне) спонукало його до бунту. Те саме було у школі. Леннон не міг навчатися, виконуючи певні обов'язки, обмежуючи себе. Незважаючи на те, що з дитинства Джон виявив непересічні здібності, зокрема, до малювання, вчителі не звертали на це уваги. Неохоче виконуючи шкільні завдання, Джон Леннон переключився на ігри. Як згадує тітка Мімі, саме тут проявилися особливості характеру її небожа: твердість, наполегливість, категоричність, цілеспрямованість і самовіддача у кожній цікавій для нього справі2. Леннон поводив себе як і всі творчі люди. Він читав, малював, слухав, задумувався. Однак, майбутній "бітл" не любив самотність. У школі він був лідером компанії хлопчаків, які весело забавлялися, придумуючи найрізноманітніші витівки. Уже в цьому товаристві яскраво виявляються саме лідерські здібності Леннона. Або бути лідером, або не бути в товаристві - це було для нього принциповим.
На час Леннонового навчання у початковій, середній граматичній школі, згодом - у коледжі мистецтв, припадає активний розвиток музики рок-н-ролл (rock - трястися, roll -крутитися).

 
 

Цікаве

Загрузка...