WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Олександр Сергійович Пушкін” - Реферат

Олександр Сергійович Пушкін” - Реферат


Реферат на тему:
Олександр Сергійович Пушкін"
?
"Портрет Пушкіна".
В.А. Тропинин 1927 г.
Олександр Сергійович Пушкін народився 6 червня (26 травня за старим стилем) 1799 року в Москві. Батько його, Сергій Львович (1771 -1848 ), походив з поміщицької, колись багатої сім'ї. Від маєтків предків (в Нижегородській губернії) до нього відійшло мало ; але і те він марнотратив, абсолютно не цікавлячись господарськими справами; служив він в Московському комісаріаті, але службою не був зацікавлений. Серед його знайомих було багато письменників, а брат його Василь Львович набув популярність як поет.
В будинку Пушкіна цікавилися літературою, а сам Сергій Львович був прихильником французьких класиків і писав французькі і російські вірші, які, втім, були відомі тільки знайомим і родичам. Мати Пушкіна, Надія Йосипівна, вроджена Ганнібал, походила від Ганнібала, петрівского "арапа", зображеного в романі Пушкіна.
Виховання Пушкіна було поганим. Французи-гувернери, що змінялися, випадкові вчителі не могли мати глибокого впливу на дитину, і він в значній мірі був наданий самому собі. Дитинство Пушкін провів в Москві, виїжджаючи на літо в повіт Захарово, в підмосковний маєток бабусі.
Окрім Олександра в Пушкіних були діти - старша дочка Ольга і молодший син Львов. Батьки не надавали багато уваги дітям, так, мабуть, Олександр теж не був улюбленою дитиною в сім'ї.
Його брат писав згодом про дитячі роки Олександра: "До одинадцятилітнього віку він виховувався в батьківському будинку. Пристрасть до поезії з'явилася в ньому з першими поняттями: на восьмому році віку, уміючи вже читати і писати, він складав на французькій мові маленькі комедії і епіграми на своїх вчителів. Взагалі виховання його мало містило в собі російського. Він чув одну французьку мову; Гувернер був француз, втім людина недурна і освічена; бібліотека його батька складалася з одних французьких творів. Дитина проводила безсонні ночі і тайком в кабінеті батька пожирав книги одну за іншою".
В 1810 році виник проект пристрою привілейованого учбового закладу - ліцею в Царському Селі, при палаці Олександра І. Пушкін, що мав впливові знайомства, вирішив віддати туди свого сина Олександра. В червні 1811 р. Олександр з своїм дядьком поїхав до Петербургу, завдяки наявним зв'язкам, Пушкіну було забезпечено зарахування. 12 серпня він витримав вступний іспит. 19 жовтня був урочисто відкритий ліцей і з цього дня почалося життя Пушкіна ліцеїста.
Ліцей був закритим учбовим закладом, в нього було прийнято всього 30 учнів. Це були діти середніх малозабезпечених дворян, що мали службові зв'язки.
Ліцей був закритим учбовим закладом, в нього було прийнято всього 30 учнів. Це були діти середніх малозабезпечених дворян, що мали службові зв'язки.
У зв'язку з політичними подіями 1812 р. узяття французами Москви ставило під загрозу Петербург. Через великий потік солдатів проходячого через Царське Село, в ліцеї запанував ліберальний дух. В ліцей проникали плітки про Олександра І і його оточення.
Царске Село.
Кругозір Пушкіна у той час розширював П. Чаадаєв, що опинився в гусарському полку в Царському Селі. Чаадаєв був налаштований вельми ліберально, він вів довгі політичні бесіди з Пушкіним і зіграв чималу роль в етичних поняттях Олександра. Згодом Пушкін присвятив Чаадаєву одне з перших своїх політичних віршів.
В ліцеї Пушкін щільно займався поезією, особливо французькою, за що він і отримав прізвисько "француз". Серед ліцеїстів проводилися пасивні змагання, де Пушкін довгий час брав першість. З російських поетів Пушкіна привертав Батюшков і вся група письменників, що об'єдналися навкруги Карамзіна. З цією групою Пушкін був зв'язаний через сімейні відносини, зокрема, через дядька, який входв в неї.
В будинку Карамзіна, який знаходився в Царському Селі, Олександр познайомився з Жуковськім і Вяземськім, їх вплив особливо відобразився на творчості Пушкіна починаючи з 1815 року. Улюбленим поетом Пушкіна був Вольтер, саме йому Пушкін був зобов'язаний і раннім своїм безбожником, і схильністю до сатири, яка, втім, знаходилася також залежно від літературної боротьби Карамзина і від жартівливих сатир Батюшкова.
В ліцеї Пушкіна також торкнувся новий перебіг поезії того часу: "Оссианіцизм" і "Барди". До кінця перебування в ліцеї Пушкін підпав під сильний вплив нової елегійної поезії, пов'язаної з діяльністю таких французьких поетів, як Хлопці і Мільвуа. Літературна слава Пушкіна ліцеїста прийшла до нього в 15 років, коли він вперше виступив у пресі, помістивши у "Віснику Європи" в липневому номері вірш "До друга поету".
В жовтні 1815 року утворилося літературне суспільство "Арзамас" і проіснувало воно до кінця 1817 року. Крім "Арзамаса" і "Бесіди" були ще літературні суспільства. Одним з них був кружок письменників, що збиралися в Оленина. Там збиралися супротивники "Бесіди", але і не прихильники "Арзамаса". Голова цього кружка були байкар Крилов і Гредіч.
Пушкін цінував обох цих людей і згодом відвідував Оленінській кружок. Але в час ліцеїста Пушкін знаходився під впливом Арзамаса, що надихнув сатирою Батюшкова на боротьбу з "Бесідою" Пушкін розділяв всі симпатії і антипатії "Арзамаса".
"Пушкін в Царскім Селі", картина Ільї Репина, 1911.
Часи перебування в ліцеї кінчився влітку 1817 роки. 9 червня відбулися випускні іспити, на яких Пушкін читав замовлений вірш "Безвір'я". Арзамасец Ф. Вігель писав в своїх спогадах: "На випуск молодого Пушкіна дивилися члени "Арзамаса" як на щасливу для них подію, як на торжество. Самі батьки його не могли приймати в ньому більш ніжної участі; особливо Жуковській, в "Арзамасе", здавався щасливий, нібито сам бог послав йому миле чадо. Чадо показалося досить пустотливо і неприборкано, і мені навіть боляче було дивитися, як всі старші брати на перерву балували маленького брата. Запитають: чи був він тоді лібералом? Так як же не бути вісімнадцятирічному хлопчику, який тільки що вирвався на волю, з палкою поетичною уявою, кипучою африканською кров'ю в жилах, і в таку епоху, коли вільнодумство було в самому розпалі".
Олександр I
Після закінчення ліцею Пушкін був визначений в колегію закордонних справ, згодом (в 1832 році) колегія перетворилася в міністерство закордонних справ. Серед товаришів по службі Пушкіна був Грібоєдов.
Через місяць після прийому на службу Пушкін вже отримав відпустку до вересня і близько двох місяців провів в Михайлівському, Пскові маєтку матері. Потім Пушкін майже безвиїзно залишався три роки в Петербурзі (не рахуючи поїздки в Михайлівське влітку 1819 роки). Після ліцею в 1817 році Пушкін друкується в журналах, підбирає вірші для своєї збірки, хоче випустити свою книгу. Працює над поемою "Руслан і Людмила", яку він почав писати в останній рік ліцею. Літературна обстановка після закінчення Пушкиним ліцею змінилася.
Якщо останній рік ліцею ідеологічним впливом "Арзамаса", то тепер коли Пушкін, нарешті, отримав можливістьбезпосередньої участі в засіданнях цієї, організації воно раптом припинило своє існування.
Пушкін закінчив ліцей якраз в період реорганізації таємних організацій. В 1816 році було засновано перше революційне співтовариство "Союз Порятунку". Природно, що перше враження Пушкіна після виходу з ліцею були політичними. Розширення політичного кругозору сприяло знайомству з Миколою Тургеневим, гарячим прихильником звільнення селян, Чаадаєвим, часте спілкування з товаришем Пущиним ліцеїста, що вступив в таємне товариство, і з численними представниками ліберального офіцерства, з якими Пушкін зав'язав зв'язки ще з ліцейства.
В таємні організації Пушкін не вступає. В березні 1819

 
 

Цікаве

Загрузка...