WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки - Реферат

Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки - Реферат


Реферат з зарубіжної літератури:
на тему:
"Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки."
Мета: ознайомити учнів зі сторінками життя письменника, його творчістю.
Обладнання: портрет, виставка книг, альбом "Л. Толстой. Життєвий і творчий шлях", ілюстрації.
Епіграф: Толстой - це цілий світ.
М. Горький.
Хід уроку
І. Оголошення теми і мети.
ІІ. Вступне слово вчителя
Особистість письменника і його творчість приваблювали, захоплювали багато поколінь і в багатьох країнах. Важко знайти людину . яка б ніколи не чула про цього письменника. Ми маємо змогу читати твори Толстого мовою оригіналу, що дає можливість глибше проникнути у надзвичайний художній світ письменника. зрозуміти його велич як майстра слова. Талановитого письменника і громадського діяча не можна обминути своєю увагою. Ним було написано власне Євангеліє. Багато статей з виховання дітей Одна з його головних думок як християнина непротивлення злу насильством. Толстой вірив що тільки через любов до ближнього можна по справжньому повноцінно жити.
Аналіз епіграфу уроку
Робота з таблицею
Складання хронологічної таблиці про життя і творчість письменника.
Рольова гра
Бібліограф У житті кожної людини в становленні її духовного я особливе значення має зустріч з Толстим. Мопассан після прочитання Війни і миру сказав що це одкровення. Цілий новий світ. Високо оцінював Толстого і М. Горький.
Толстой дитина. Я народився 1828 року, у невеликому дворянському маєтку під Москвою. Недалеко від Тули проходило моє дитинство. Разом з трьома братами багато часу я проводив на природі шукаючи зелену паличку щастя багато спілкувався з простими людьми. Вихованням моїм займалися гувернери матері не пам'ятаю . У сім років почав писати.
Толстой-юнак. 1844 року я вступив до Казанського університету на факультету східних мов. Та заняття були не дуже цікаві, тому через рік перейшов на перший курс юридичного факультету. У цей час я дуже зблизився з аристократичною молоддю ,мені подобалось відвідувати бали звані обіди , товариські вечері. Разом з тим мене приваблювали ідеї французького просвітителя Жан Жака Руссо.
Але світське життя жаданого задоволення не приносило. Розчарувавшись у навчанні, аристократичному житті, 1847 року я надумав "осісти" на землі , в Ясній Поляні.
Велику увагу приділяв самоосвіті. Також займався громадською діяльністю , відкрив школу для сільських дітей .А 1851 року вирішив їхати до брата Миколи на Кавказ, де почав служити юнкером артилерійської бригади, брав участь у війні з горянами.
Толстой - письменник. Перші літературні спроби були зроблені мною ще в дитинстві. Але тільки 1852 року я закінчив першу серйозну літературну роботу - повість "Дитинство", яка була надрукована в журналі М. Некрасова "Современник". Враження оточуючого життя стали основою творів "Набіг", "Рубка лісу", "Зустріч у загоні". З січня 1854 року в чині прапорщика був переведений спочатку в Дунайську армію, а потім - у Крим, де брав участь в обороні Севастополя. Ці події відбились в оповіданнях "Севастополь у грудні 1854 року", "Севастополь у травні 1855 року", "Севастополь у серпні 1855 року". Головний герой, "якого я люблю всіма силами моєї душі", який "...завжди був, є і буде прекрасним, - це правда"
Після поїздки за кордон (до Франції, Швейцарії, Італії, Німеччини) написав повість "Люцерн" про нещасного бідняка - музиканта якому навіть не дають милостині; інші твори.
Толстой - громадський діяч. У цей час мене хвилює становище кріпаків; маю переконання, що народ потрібно просвітити. З 1853 року працюю як народний вчитель в Яснополянський школі. Головне у вихованні, на мою думку, - розбудити інтерес учнів; у викладанні ж - бесіда з учнями. Видаю педагогічний журнал "Ясная поляна", біля якого згрупувалися мої однодумці - вчителі. Після відміни кріпосного права власними силами намагаюся покращити становище селян.
Толстой - письменник. Література була справою всього мого життя. Моїм лозунгом було, зокрема, твердження:"Освой то , что сделали твои предшественники, и иди дальше".
З 1863 по 1869 рік працює над романом "Війна і мир" .З 1873 по 1877 рік - над романом " Анна Кареніна ".
Але в моєму житті настав час, коли все змінилося: "Со мной случилось то, что жизнь нашего круга - богатых, ученых - не только опротивила мне ,но потеряла весь смисл .Все наши действия , рассуждения ,наука , искусство, - все это предстало мне в новом значении. Я понял , что все это - одно баловство , что искать смысла в этом нельзя".
Наприкінці 90-х років написав роман "Воскресіння".
Бібліограф. Наприкінці життя ще більше загострилися протиріччя Толстого ,про що письменник писав: "Все больше и больше ,почти физически, страдаю от неравенства, богатства, излишества нашей жизни среди нищеты и не могу уменшить это неравенство. В этом тайный трагизм моей жизни".
І ось у жовтні 1910 року, серед ночі , в супроводі свого товариша лікаря Д. П. Маковицького Толстой їде з Ясної Поляни. На станції Астахов він помер від запалення легенів (листопад 1910 ) та був похований у Ясній Поляні, там де мала існувати відповідь про "земне" щастя.
Згадуючи своє дитинство, письменник писав: "Идеал муравейных братьев, льнущих любовью друг к другу , остался для меня тот же .И как я тогда верил , что есть зеленая палочка , на которой написано то, что должно уничтожить все зло в людях и дать им великое благо ,так я верю и теперь что есть эта истина , и она открыта людям и даст им то, что она обещает".
Можна сказати , що сама творчість великого майстра слова стала тією зеленою паличкою, про яку мріяв Л.Толстой.
4. Доповіді учнів ( за домашнім завданням уроку 20).
1. Огляд трилогії "Дитинство", "Отроцтво", "Юність".
2. "Севастопольські оповідання" - реалістичне зображення війни в творі.
3. Розкриття "сімейної трагедії" в романі "Анна Кареніна".
4. Роман "Воскресіння" - твір про оновлення людської душі.
ІІІ. Закріплення вивченого.
Розкрити зміст слів Толстого: "Чтоб жить честно, надо рваться, путаться, биться, ошибаться, начинать и бросать, и опять начинать, и опять бросать, и вечно бороться и лишаться. А спокойствие, душевная подлость". Чи можна цими словами охарактеризувати життя самого письменника.
ІV. Домашнє завдання
Завдання для творчих груп:
Планові характеристики роману "Війна і мир":
? воєнно-історичний;
? приватно-родинний;
? авторсько-філософський.
Дати загальну характеристику.
Тема. Роман Л.Толстого " Війна і мир" як історична епопея. Основніплани твору: історичний, приватно - родинний, авторсько -філософський.
Мета: поглибити знання учнів про епічний твір, зокрема, про твір - епопею; розкрити багатоплановість роману , його своєрідність; ознайомити з історією написання твору; розвивати вміння та навички аналізу художнього тексту, співставлення історичних подій і їх зображення у творі , виявляти авторську думку; виховувати гуманні
Loading...

 
 

Цікаве