WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд” - Реферат

Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд” - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми "Шалений Роланд"
Аріосто Людовіко (Lodovico Ariosto) - знаменитий італійський поет XVI стіл.; народився 8 вересня 1474 у Реджио, у колишнім герцогстві Феррарском, де його батько, нащадок стародворянского роду Ніколо дель-Аріості, був комендантом міцності.
Аріосто виховувався у феррарській школі і потім, за бажанням батька, зайнявся юридичними науками. Він з ранніх років виявляв схильність до поезії і тому в 22 роки, коли батько надав йому, нарешті, вільний вибір занять, він виїхав у Рим і став вивчати древні мови і красне письменство.
Незабаром він звернув на себе увагу декількома латинськими віршами і головне драмами, за зразком Плавта і Теренція: "Cassaria" і "I Suppositi".
Латинський вірш "Carmen Epitha Jamium", написаний з нагоди одруження герцога Альфонса I з Лукрецією Борджиа, зробило двір схильним до молодого поета й у 1503 р. він надійшов до кардинала Іполитові д'есте, брата герцога. Альфонса.
У цей час він написав свій великий твір "L'оrlаndо Furioso"; десять років, з 1505 до 1515, присвятив він цьому епосу, розділеному на 46 пісень.
У 1517 р. Аріосто посварився з кардиналом і перейшов на службу до його брата, герцога феррарського Альфонса I.
У 1521 р. йому було доручено відправитися комісаром у Гарфаньяну для вигнання бандитів; з успіхом закінчивши експедицію, він через три роки (1525 р.) повернувся у Феррару, де одержав нове призначення, для нього більше приємне: йому доручили нагляд за будівництвом нового театру.
Матеріальні засоби його на стільки покращилися, що він купив невеликий будинок із садом, що ще і тепер розміщений у Феррарі, на вулиці Міразолі.
Вільні години він проводив за творами комедій у віршах і за виправленням свого великого епосу, який досяг при ньому 17 видань (1532 р.).
Він умер, після тяжкої хвороби, 6 червня 1533 р., похований у Феррарі, у монастирі св. Венедикта.
Сорок років по тому, феррарський дворянин, Августино Мості, спорудив йому прекрасний пам'ятник. Монумент, що стоїть в даний час у церкві, відноситься до 1612.
"Шалений Роландо (Орландо)" - одна з найвизначніших поем (1516-1532) Людовіко Аріосто. Це незвичайна поема - поема-продовження. Вона починається майже з півслова, підхоплюючи чужий сюжет. Початок її написав поет Маттео Боярдо - ні багато ні мало шістдесят дев'ять пісень під заголовком "Закоханий Роланд". Аріосто додав до них ще сорок сім своїх, а під кінець подумував про те, щоб продовжувати і далі.
Героїв у ній не злічити, у кожного свої пригоди, сюжетні нитки сплітаються в справжню павутину, і Аріосто з особливим задоволенням обриває кожне оповідання в самий напружений момент, щоб сказати: а тепер подивимося, що робить такий-то...
Головний герой поеми, Роланд, знайомий європейському читачу вже чотириста чи п'ятсот років. За цей час сказання про нього сильно перемінилися.
По-перше, іншим став фон історій. У "Пісні про Роланда" подією була невелика війна в Піренеях між Карлом Великим і його іспанським сусідом - у Боярдо й Аріосто це всесвітня війна між християнським і мусульманським світом, де на Карла Великого йде імператор Африки Аграмант, а з ним королі й іспанський, і татарський, і черкеський, і незліченні інші, а в мільйонному їхньому війську - два герої, яких світ не бачив: величезний і дикий Родомонт і шляхетний лицарський Руджьєр, про якого ще буде мова.
До моменту початку поеми Аріосто басурмани долають, і полчище їх стоїть вже під самим Парижем.
По-друге, іншим став герой. У "Пісні про Роланда" він - лицар як лицар, тільки найдужчий, чесний і доблесний. У Боярдо й Аріосто він до всього цього, з одного боку, велетень нечуваної сили, здатний голими руками бика розірвати навпіл, а з іншого боку, жагучий закоханий, здатний від любові втратити розум у буквальному значенні слова, - від цього поема і називається "Шалений Роланд". Предмет його любові - Анджеліка, принцеса з Китаю, прекрасна і легковажна, що запаморочила голову всьому лицарству на білому світі; у Боярдо через неї палала війна по всій Азії, в Аріосто вона тільки що бігла з полону Карла Великого, і Роланд від цього прийшов у такий розпач, що кинув правителя і друзів в обложеному Парижі та поїхав по світі шукати Анджеліку.
По-третє, іншими стали супутники героя. Головні серед них - два його двоюрідних брати: молодчина Астольф, добрий і легковажний авантюрист, і шляхетний Рінальд, вірний паладин Карла, втілення всіх лицарських доблестей. Рінальд теж закоханий і теж в Анджеліку, але любов його - нещаслива. Є в Арденському лісі на півночі Франції два чарівних джерела - ключ Любові і ключ Безлюбовья; хто поп'є з першого, відчує любов, хто з другого - відразу. І Рінальд і Анджеліка випили з того і з іншого, тільки не в лад: спершу Анджеліка переслідувала своєю любов'ю Рінальда, а він від неї втікав, потім Рінальд став ганятися за Анджелікою, а вона рятувалася від нього. Але Карлові Великому він служить вірно, і Карл із Парижа посилає його за допомогою в сусідню Англію.
У цього Рінальда є сестра Брадаманта - теж красуня, теж войовниця, і така, що коли вона в латах, то ніхто не подумає, начебто це жінка, а не чоловік. Закохана, звичайно, і вона, і ця любов у поемі - головна. Закохана вона в супостата, у того самого Руджьєра, що кращий із сарацинських лицарів. Шлюб їх вирішений долею, тому що від нащадків Руджьєра і Брадаманти піде знатний рід князів Есте, які будуть правити у Феррарі, на батьківщині Аріосто, і яким він присвятить свою поему. Руджьєр і Брадаманта зустрілися колись у бої, довго рубалися, дивуючись силі і відвазі один одного, а коли втомилися, зупинилися і зняли шоломи, то покохали один одного з першого погляду. Але на шлях до їхнього з'єднання багато перешкод.
Руджьєр - син від таємного шлюбу християнського лицаря із сарацинською принцесою. Його виховує в Африці чарівник і чорнокнижник Атлант. Атлант знає, що його вихованець прийме водохрещення, родить славних нащадків, але потім загине, і тому намагається не пускати свого улюбленця до християн. У нього в горах замок, повний примар: коли до замку під'їжджає лицар, Атлант показує примару його коханої, той кидається у ворота їй назустріч і надовго залишається в полоні, марно відшукуючи свою даму в порожніх світлицях і переходах. Але в Брадаманти є чарівний перстень, і ці чари на неї не діють. Тоді Атлант саджає Руджьєра на свого крилатого коня - гіппогрифа, і той несе його на інший край світу, до іншої чарівниці-чорнокнижниці - Альцині. Та зустрічає його у вигляді юної красуні, і Руджьєр впадає в спокусу: довгі місяці він живе на її чудо-острові в розкоші і

 
 

Цікаве

Загрузка...