WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → М.С.Гумільов – життя і творчість - Реферат

М.С.Гумільов – життя і творчість - Реферат

робив такий висновок: "Все-таки в першому більше поваги до мистецтва і розуміння його сутності.
Невеликий цикл "Капітани", про яке так багато висловлювалося невірних суджень, породжений тим же прагненням уперед, тим же преклонінням перед подвигом. З іменами мандрівників входить у "Капітани" поезія великих відкриттів.
У "Житті страху" Гумільов писав: "Під жестом у вірші і маю на увазі таке розміщення слів, підбор голосних і згодних звуків, прискорень і уповільнень ритму, що читаючий вірша мимоволі стає в позу героя". Такою майстерністю володів Гумільов.
Гумільов зробив свій внесок в етнографію Африки: зібрав фольклор, вивчив побут, вдачі ефіопів. А для себе як поета, за його словами, запасся матеріалом і глядацькими враженнями "на дві книги". Дійсно, багато віршів, особливо збірників "Намет", "Чуже небо", знаходять свіжу тематику і стилістику.
Невтомний пошук визначив активну позицію Гумільова в літературному середовищі. Він незабаром стає видним співробітником журналу "Аполлон".
У своїх спогадах В. Неведомська говорить, що в характері Гумільова "була риса, щозмушувала його шукати і створювати ризиковані положення...". Відзначає вона і його потяг до небезпеки чисто фізичної.
М.Гумільов шукає можливість якось організаційно об'єднати поетів, близьких йому по поглядах, по творчому напрямку. Так народився "Цех поетів".
Він пропонував: "Більшу рівновагу між суб'єктом і об'єктом" поезії, не ображати непізнавані "більш-менш вероятниими здогадами", і - повідати "про життя, що чимало не сумнівається в самій собі...".
Акмеістські принципи у творчості Гумільова, як він вважав, з найбільшою повнотою виразилися в новому його збірнику, що вийшов у 1912р., - "Чуже небо". Крім своїх віршів він включив у цей збірник переклади п'яти віршів Теофіля Готьє.
У збірник були включені невеликі поеми "Блудний син" і "Відкриття Америки". Поруч з героєм Колумбом у "відкритті" Америки стала не менш значна героїня -ммуза Далеких Мандрівок.
М.Гумільов тягне феномен життя, яке таємниче, складне, суперечливе і зваблива.
Відповідь на питання про зміст людського буття Гумільов знаходить у Теофіля Готьє: уникати "як випадкового, конкретного, так і невизначеного, відверненого"; пізнати "величний ідеал життя в мистецтві і для мистецтва".
У 1912 році. М.Гумільов їздив в Італію, де одержав багато свіжих вражень; вони породили нові вірші, що він публікував у "Російській думці". У 1913 р. Гумільов починає ще одну подорож в Африку, цього разу він був відряджений Академією наук. У результаті цієї подорожі народилися нові вірші.
1914 р., такий трагічний для всієї Європи через розпочаті влітку першу світову війну, був небезхмарний і для Гумільова, і насамперед особисто: намітився його розривши з Ганною Ахматової. Гумільов і в житті, і в літературі завжди тяжів до битв, напруженим ситуаціям, зброї, тому початок війни він зустрів як можливість особисто для себе відрізнитися в справах ратних.
Так, 24 серпня 1914р. Гумільов став добровольцем лейб-гвардії уланського полку і зробив усе, щоб негайно потрапити в діючу армію.
Одночасно з Георгієвським хрестом IV ступеня (24 грудня 1914г) за сміливі дії в розвідці Гумільов одержав і звання єфрейтора.
За відмінність у боях Гумільов 15 січня 1915р. був зроблений в унтер-офіцери, а 25 грудня того ж року його нагороджують другим Георгіївським хрестом уже III ступеня.
У 1916р. вийшла його книга віршів "Сагайдак". У неї були включені вірші, написані уже в роки війни. У Сагайдаці безліч яскравих варіантів теми душі і тіла: "усе перейде душа, горда своєю долею..."; "Усе в собі вміщає людина, що любить світ".
У 1918р. відбувся остаточний розрив з Ганною Ахматової. Вони офіційно оформили свій розвід.
Як і заведено молодій людині, на наступний рік він закохався і женився на Ганні Миколаївні Енгельгардт, дочці літератора.
У 1920 р. у молодого подружжя народилася дочка Олена.
Незабаром після повернення Гумільов перевидає збірники своїх віршів "Романтичні квіти" і "Перлів", переглянувши, поправивши і доповнивши їх. У тім 1918 же року виходить його новий збірник "Багаття", у которий увійшли вірші, написані в 1916-1917 р.
Останній збірник віршів, що вийшов у 1921 р. Гумільов назвав "Вогняний стовп". У цей збірник увійшли вірші, написані після повернення на батьківщину, у період самих напружених революційних змін у Росії. Тут вірші зовсім вже іншого Гумільова. Він відходить від ним же придуманого акмеізма. До лірики "вогнянного стовпа" Гумільов прийшов не зразу. Значною віхою після "Сагайдака" стали твори його паризького і лондонського альбомів, опубліковані в "Багатті". Вже тут переважають роздуми автора про власне світовідчування. Вірші породжені вічними проблемами - сенс життя і щастя, протиріччя душі і тіла, ідеали і дійсність. Читання "Вогненного стовпа" будить почуття сходження на різні висоти. "Вогненний стовп", проте, дарує і світлі, прекрасні почуття, преклоніння перед красою, любов'ю, поезією. "Вогняний стовп" Гумільов встиг тільки зібрати і приготувати до друку, а вийшла книга вже після смерті Гумільова тиражем у 1000 екз.
Гумільов був арештований 3-го серпня 1021 року за обвинуваченням в участі в змові контрреволюційної Петрогадської бойової організації, очолюваної В.Н. Таганцевим.
Те, що встиг написати Гумільов, залишилося в пам'яті багатьох тих, які люблять вітчизняну поезію. Більше століття прожив у нашій літературі чудовий оригінальний поет Микола Гумільов. Він прожив цей час по-своєму і як поет, і як людина. І столітній рубіж, що відзначали в 1986 р., не є, звичайно, тією гранню, за якою завершиться письменницька доля Гумільова.
Використана література
" Лукницкая В.К. Гумильов Николай Степанович. Стихотворения и поэмы. - М., 1991.
" Смирнова Л.А., Турков А.М. и др. Русская литература XX века. - М., 1996.

 
 

Цікаве

Загрузка...