WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Історичний портрет Шарля де Голя - Реферат

Історичний портрет Шарля де Голя - Реферат

велику партію Союз за нову республіку. Відразу ж вона стала основною буржуазною політичною організацією країни й протягом наступних десяти років була головною правлячою партією Франції.
Після відставки генерала і його кінчини в 1970 році голлістський рух не припинив свого існування. Голлістський руз у наші дні являє собою значну політичну силу, хоча вже двадцять років існує без свого засновника.
І на кінець, третій, дуже важливий момент у діяльності де Голля - це створення ним ідеології голлізму, сукупності внутрішньополітичних, зовнішньополітичних і соціально-економічних поглядів. У її основу лягли погляди генерала сформувалися в його свідомості ще до другої світової війни. В основі внутрішньополітичних поглядів голлізму лежить ідея сильної стійкої виконавчої влади. В зовнішньополітичних поглядах головної стала ідея "національної величі" Франції і незалежного, спрямованого на відстоювання національних інтересів зовнішньополітичного курсу. В області соціально-економічної політики голлісти виступали з вимогою реформи відносин між власниками і трудящими.
У квітні 1948 року в Марселеві зібрався I з'їзд Об'єднання французького народу. Він проходив в обстановці надзвичайної наснаги. Дві тисячі делегатів із захватом вітали генерала де Голля. Де Голль користувався величезною популярністю. Понад 80% опитаних французів висловило йому своя повна довіра. Навколо особистості генерала склався образ "рятівника" і "визволителя" Франції. В області зовнішньої політики Тимчасовий уряд виступало за союзні відносини з англо-саксонськими державами, але висловлювалася і за союз з СРСР.
Дорога, пройдена деГоллем і голлистами до завоювання і ствердження влади була довгої і складною. Великий вплив на де Голля зробила насамперед духовна атмосфера родини. Він одержав прекрасне гуманітарне утворення.
Він заснував нову політичну организация Об'єднання французького народу. Політичний плин, що об'єднав прихильників генерала де Голля, і підтримуюче його ідеї одержало назву "голлизм" і представляло серйозну організацію в країні.
Уряд де Голля розробило нову Конституцію, що діє в країні і зараз. Союз за нову республіку став основною опорою президента й уряду. Його поява на політичній арені Франції ще більш зміцнило встановлену де Голлем республіку президентського типу. Класична французька багатопартійність поступово стала переходити в біполярну систему (зосередження всіх політичний сил країни навколо правого Ио лівого полюсів). До 1969 року голлистская партія залишалася першої по числу мандатів у Національних зборах.
Після відставки генерала де Голля голлисти залишилися у влади. Їхні кандидати Жордж Помпиду, Жак Шабан-Дельмас, Пьер Мессмер займали посади президента і прем'єр-міністрів Франції до 1974 року. Але голлистское рух не здав своїх позицій. Голлистская партія продовжувала залишатися самої численний у Національних зборах.
Життя де Голля суперечлива і незвичайна. Такий же виявилася і його смерть. Вона була раптової, під час його роботи над мемуарами. Не часто случаться, що б кончина державного діяча, що відійшов від справ із за явної політичної поразки, викликала настільки широкий всесвітній відгук, не доживши 13 днів до свого 80-річчя Шарль де Голль завершив свій життєвий шлях. Генерал заповідав, щоб його поховали на маленькому цвинтарі в Кломбе без публічних церемоній. На похоронний дзенькіт у мальенькой церкви відгукнулося 50 тисяч церковних дзвонів у всіх містах і селах Франції. Юрби народу стояли на вулицях. Його ім'ям була перейменована площа Зірки в площу Шарля де Голля. У Россі пам'ятають і високо цінують більшої внесок, що вніс генерал де Голль у справу розвитку відносин дружби і співробітництва між СРСР і Францією. Наші переговори з генералом під час його візиту в Радянський Союз у 1966 році відкрили важливий етап в історії радянсько-французьких відносин, зіграли першорядну роль у зближенні СРСР і Франції на поприще розрядженню напруженості, забезпечення європейської і міжнародної безпеки. Шарль де Голль мав авторитет в усьому світі. Багато хто бачили в його особистості втілення політичного реалізму здатності передавати класові, антикомуністичні упередження в ім'я вищих інтересів Франції. У країнах, що розвиваються, живий відгук викликала прихильність де Голля принципу національної незалежності. Замилування викликали особисті якості цієї незвичайної людини, його характер, мужність, твердість, культура. Але з іншої сторони він зовсім не був ідеальним зразком усіх людських якостей і переконань. Він часто діяв як консервативний політик, він служив світу капіталізму. І все-таки головне в ньому - його нетиповість. Він оригінальний і своєрідний. Про нього і зараз пишуть, сперечаються, пам'ятають, хоча в нашій країні видано небагато робіт, книг, статей, присвячених генералу де Голлю; у Франції написано багато спогадів, мемуарів, книг. Шарль де Голль заклав курс на зближення наших країн.
Список використаних джерел і літератури.
1. Арзаканян М.Ц. Де Голль і голлісти на шляху до влади. М.: Висш. шк. 1990. - 240 с.
2. Дубинін Ю.В. Про Шарле де Голля. // Нова і новітня історії 2001р. ч. 1
3. Смирнов В.П. Де Голль і Жиро//Нова новітня історія, 1982, ч.1,2
4. Малчанов Н.Н. Генерал де Голль. М.: Меж. отн-я, 1988- 480 с.
5. Франція. Довідкове видання. М.: ЗАТ "Интердиалект +", 1999.-271с.

 
 

Цікаве

Загрузка...