WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Історичний портрет Шарля де Голя - Реферат

Історичний портрет Шарля де Голя - Реферат


Реферат на тему:
"Історичний портрет Шарля де Голя"
Історія Франції в останні п'ятдесят років нерозривно зв'язана з ім'ям генерала Шарля де Голля. Життя цієї чудової людини - політичного і державного діяча - тісно переплелася з долею його країни і народу. Своєю діяльністю де Голль наклав значний відбиток на весь хід політичного розвитку військової і післявоєнної Франції і вніс величезний вклад у політичну історію французької держави в сучасну епоху.
Шарль де Голль народився 22 листопада 1890 року. У 1907 році батько посилає його навчатися в Бельгію. Він займається в спеціальному математичному класі і виявляє великі здібності до математики. Викладачі радять юнаку в Політехнічну школу, але Шарль поступає у військове училище.
Цей вибір є результатом міркувань про долю батьківщини і свого життєвого шляху, закономірним плодом його духовного розвитку.
Під час другої світової війни - він учасник військового опору у Франції, доростає до звання - генерала. По вигнанні німців він очолив Тимчасовий уряд.
Наприкінці 1945 року під час дебатів по військових кредитах де Голль прийняв рішення піти у відставку. 20 січня він офіційно оголосив про свій відхід з посади глави Тимчасового уряду. Формальною причиною його відставки послужила вимога більшості Установчих зборів, усупереч проекту уряду, скоротити військові витрати на 20%. Де Голль, видимо, очікував, що відразу ж після відставки його попросять знову очолити уряд і тоді він зможе диктувати свої умови, зломити опір парламенту, здійснити перегляд Конституції 1946 року. Однак цього не сталося.
У підсумку на початку в 1946 року де Голль виявився відстороненим від державної влади і покинутою більшістю своїх прихильників. Він уже не міг розраховувати і на широку народну підтримку: тільки 40% французів були не задоволені своєю відставкою.
Відразу ж після відставки де Голль залишив Париж і оселився у своєму маєтку. Але вже в червні 1946 року він знову активно включився в політичну боротьбу навколо конституційного проекту, що був запропонований Установчими зборами і винесений на референдум 5 травня 1946 року. Проти проекту, розробленого комуністами і соціалістами, виступили МРП (Народно-республіканський рух), радикали і всі праві угруповання помірних. Він був відхилений незначною кількістю голосів.
У листопаді 1946 року Франції стояло обрати перші Національні збори IV Республіки. Напередодні виборів активну політичну діяльність розгорнув Голлістський союз, заснований з ініціативи Р. Капітана в червні 1946 року. Син відомого юриста Рене Капітан був гарячим шанувальником генерала де Голля і його ідей. Про нього говорили, що він був ще більше голліст, ніж сам де Голль. Але частина голлістів насторожено поставилися до Голлістського союзу. Вони вважали, що його діяльність і сама назва може скомпрометувати де Голля, що хотів виглядати в очах французів "представником усієї нації", а не керівником однієї з політичних партій. Де Голль відмовився підтримувати Голлістський союз, але не засудив його діяльність. Установа IV Республіки і підсумки виборів у Національні збори розчарували де Голля. Компартія вийшла на перше місце й одержало більшість місць у парламенті. МРП зайняла друге місце, на третім місці були соціалісти. Голлісти не знайшли підтримки у виборців; нова Конституція засуджувана де Голлем, набрала сили.
Одним з перших заходів, проведених де Голлем після його приходу до влади була поїздка в Алжир, пише у своїй книзі М.Ц. Арзаканян . Він відправився туди, щоб "умиротворити" армію й ультра-колоніалістів. Він був там три дні, йому був зроблений теплий прийом. На центральній площі міста генерал виступив перед величезною юрбою французів і алжирців. Він вимовив у своїй мові заповітні слова "французький Алжир" і всі навколо раділи від щастя. Генерал залишився задоволений своєю поїздкою, і він приступає до роботи над проектом нової Конституції. Над проектом працювала так само група високопоставлених чиновників, текст на розгляд був переданий так називаному Конституційному консультативному комітету, у которий увійшло близько 40 чоловік.
Життя і діяльність генерала де Голля можна розглядати й оцінювати в трьох аспектах. У першій якості він з'являється перед нами як особистість - спочатку військовий, потім державний діяч.
Другий аспект діяльності де Голля зв'язаний з голлістським рухом у Франції. Він був його засновником і протягом майже тридцяти років безперечним лідером. Перший етап руху почався в 1940 році, коли генерал створив у Лондоні організацію "Вільна Франція". Вона ставила перед собою задачу звільнення батьківщини від німецько-фашистських окупантів і стала першим голлістським об'єднанням. Саме під час війни де Голль знайшов своїх перших прихильників. Багато хто з них стали в наслідку відомими голлістами і пройшли поруч з лідером весь його шлях. 1947 рік ознаменував початок наступного етапу голлістського руху. Генерал проголосив створення Об'єднання французького народу. Основною метою воно ставило боротьбу за владу і за скасування Конституції 1946 року. Протягом шести років існування голлістському рухові не удалося домогтися своєї мети. Воно знаходилося в опозиції до режиму Четвертої республіки, і поступово його діяльність згасла.
З поверненням де Голля до влади в 1958 році почалося відродження голлістського руху. Голлісти об'єдналися в нову

 
 

Цікаве

Загрузка...