WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Коран – священна книга мусульман - Курсова робота

Коран – священна книга мусульман - Курсова робота

об'єктивне наукове дослідження релігії, її історії і вчень. Розглядаючи теорії походження релігії, треба відкинути політичні симпатії та антипатії, поспішні обвинувачення, виходячи з того, що в кожній з них є свій сенс.
Навіть хибні припущення говорять нам про те, куди не слід спрямовувати дослідження. Зазначимо також, що наш огляд наукових концепцій походження релігії не може претендувати на будь-яку повноту. За останні півтораста років було висунуто в цій галузі стільки припущень, гіпотез, теорій, а разом з тим і просто вигадок і фантазій, що розгляд їх усіх розтягнеться на декілька томів.
З точки зору переважної більшості віруючих і значної частини духовенства, яке не вдається у богословські тонкощі, питання про виникнення релігії не має сенсу: релігію Бог дарував людству, причому саме ту, яку сповідують ці віруючі, релігія вічна і незмінна, саме їх релігія істинна і не потребує пояснення її походження. Та вже існує загальновизнана історія релігій, яка фіксує початок кожної із них. Докладно відомо і започаткування християнства, що завершує своє друге тисячоліття. Значно менше ми знаємо про виникнення буддизму, адже йому більш ніж дві з половиною тисячі років. Але майже в дрібних деталях нам відомо процес формування ісламу, який відбувався на початку XI І століття, коли вже історію записували.
З далеких століть доходять до нас звістки про стародавні релігії, про їх початок і кінець. Про релігійні уявлення людей на зорі, їх існування свідчать численні факти науки. Всі народи мали свою релігію. Релігії виникали, розвивалися, зникали, змінювалися іншими. Безперечно, релігія має історичний характер, вона має свою, дуже цікаву і повчальну історію.
Наприкінці, повернемось до пророка Мухаммеда.
У переказі про його нічну поїздку в Єрусалим розповідається, як в "будинку поклоніння" пророку після молитви були запропоновані три чаші: одна з медом, інша з вином і третя з молоком, і він вибрав з них останню. Між язичницькою чуттєвістю (мед) і християнською духовністю (вино) іслам дійсно є здоров'я і тверезе молоко: своїми загальнодоступними догматами і заповідями він живить народи, що покликані до історичної дії, але не дає зрозуміти вищих ідеалів людства. Мусульманство вимагає від віруючого не безмежного вдосконалення, а тільки акту безумовної відданості Богу. Віра Мухаммеда ставить першу умову істинного духовного життя на місце самого цього життя. Іслам не говорить людям: будьте досконалі, як Батько ваш небесний, тобто досконалі у всьому; він вимагає від них тільки загального підкорення себе Богу і дотримання в своєму натуральному житті тих зовнішніх меж, які встановлені божественними заповідями. Релігія залишається тільки незмінною основою і нерухомою рамкою людського існування, а не його внутрішнім змістом, значенням і метою.
Якщо немає довершеного ідеалу, який людина повинна здійснювати в своєму житті своїми силами, то, значить, немає для цих сил ніякої певної
задачі, а якщо немає задачі і цілей для досягнення, то не може бути рушення уперед. Ось істинна причина, чому ідея прогресу, як і самий факт його, залишається чужою магометанським народам. Їх культура зберігає чисто місцевий спеціальний характер і швидко відцвітає без наслідуваного розвитку. Світ ісламу не породив універсальних геніїв, він не дав і не міг дати людству "вождів на шляху до досконалості". Це точка зору В.Соловйової, яка значною мірою відображає ті умови, в яких знаходилися народи, що сповідають іслам до початку ХХ ст. Але в цьому категоричному висловлюванні присутня раціональна і важлива для моєї роботи думка, що пояснює значну частку консерватизму прихильників ісламу, що в свою чергу дає можливість краще розуміти мусульманський мир. А будь-яке наближення до цього розуміння є метою даної роботи.
Більш мільярда чоловік в усім світі сповідають мусульманську релігію, основи якої викладені у Священному Корані - останньому з Небесних Писань. Через Пророка Мухаммеда, що до самої смерті так і не пізнав грамоту, Господь Бог виконав попередні пророцтва і відкрив людям
найбільшу з джерел мудрості і праведності. На багато століть Коран став вірним керівництвом для розсудливих людей і основним законом для віруючих, котрі, переборовши опір відсталих невігласів і деспотичних правителів, поширили Слово Боже по усьому світу.
Будучи предметом глибокого вивчення вчених і мислителів, Коран дивував одним зробленим складом і неповторним красномовством, захоплював інших своїми мудрими розпорядженнями , приносив спокій тим, хто шукав у ньому відповіді на пекучі питання.
Коран не утратив своєї актуальності і сьогодні, коли технологічна революція докорінно змінила не тільки увесь світ, але і спосіб нашого життя.
Наука досягла небачених висот і спростувала багато парадигм, що століттями панували у світі науки, однак жоден із сотень кораничних аятів, що стосуються біології, ембріології, геології, хімії, фізики і навіть астрофізики, не був спростований сучасними корифеями. Навпаки, багато вчених побачили в Корані щире Слово Боже , і їхні незліченні визнання революційним образом змінили модерністське мислення Заходу. Ряди послідовників ісламу стали поповнюватися у всіх куточках світу , і сотні тисяч людей стали мати потребу в грамотних і достовірних перекладах змістів Священного Писання мусульман на різні мови.
Отже, підводячи підсумки роботи хочу узагальнити: детально розглянуто процес виникнення і формування світової релігії - ісламу, приділена велика увага батькові "релігії покірних" - пророку Мухаммеду, представлена загальна характеристика Корану - священної книги мусульман і розглянуті основні її тлумачення.
Список використаної літератури:
1. "Религии мира. Энциклопедия." т.6.Москва "Аванта ".1996р.
2. "Будда. Конфуций. Магомед. Франциск Ассизский." Бібліографічна бібліотека Ф.Павленкова. Москва. 1995р.
3. "История государства и права зарубежних стран" Підручник під ред.
4. П.Н.Галазни. Москва. Юридичская литература. 1980р.
5. "Іслам. Проблеми ідеології, права, політики и економіки". Під ред. М. Ф.Ким. Москва. Наука. 1985р.
6. "Юридична енциклопедія" под ред. М. Ю.Тихомирова. М.1997р.
7. "Коранические заметки". Винников И.Н.
8. В.І.Лубський ."Релігієзнавство", 1997
9. Крівєлєв. І.А. "Історія релігії" 2 т,М.,1975-1976
10. "Salesianische Nachrichten" -стаття "Релігії світу" переклад з німецької Ергант Ю.С.
11. "Бессмертное творение многих народов и поколений"
Фільштинський І.М., Москва. 1986 р.
12. "Философские размышления о новом переводе смыслов Священного
Корана" - стаття РафікаАлієва доктора філософських наук

 
 

Цікаве

Загрузка...