WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Коран – священна книга мусульман - Курсова робота

Коран – священна книга мусульман - Курсова робота

розглядається як підтвердження відданості Богові. Роздача милостині являє собою спробу забезпечити більш бідні шари населення, і в такий спосіб пропонує мусульманам спосіб очищення їхнього багатства від скверни і порятунку їхніх душ.
Коран, разом з іншими Ісламськими традиціями, схвалює милосердя і постійне нагадує мусульманам про їхнє моральне зобов'язання перед бідними, сиротами і вдовами. Однак, існує розходження між загальним , добровільним подаванням (sadaqa) і роздачею милостині (zakat), що є обов'язковою для кожного мусульманина.
Роздача милостині являє собою обов'язковий податок для мусульман. Обов'язковий податок - сорокова частина (2.5 відсотка) активів накопичених протягом року (включаючи золото, срібло, і гроші) здається наприкінці року, як і одна десята частка врожаю з землі або дерев.
Рогата худоба, верблюди й інші домашні тварини підлеглі більш складній системі оподатковування, що залежить від кількості, виду тварин і їхнього віку.
Піст
Четвертий стовп Ісламу - sawm ( піст). Коран наказує піст протягом місяця Рамадан (Ramadan), 9-ий місяць 12-місячного Ісламського місячного року. Місяць Рамадан вважається священним, тому що перше одкровення Корана, отримане Мухаммедом, по легенді, відбулося протягом цього місяця.
Традиційно Рамадан починається з появою нового місяця. Протягом повного місяця, мусульмани повинні поститися від світанку до заходу сонця, стримуватись від їжі, питва, сексуального спілкування та прагнути зберігати свою мову від лихослів'я, а душу - від нечистих помислів.
У дні Рамадан відбулися великі в священній історії події. Двадцять першого числа місяця Рамадан на восьмому році по мусульманському літочисленню відбулася подія, названа істориками "День Фатху Мекка", або "День відкриття Мекки". У тої пам'ятний день стародавнє священне місто Мекка було відкрито до прийняття Благої Звістки від Усевишнього -
ниспосланной їм ісламської релігії.
Ніч між 26-м і 27-м днем місяця Рамадан, в яку відбулося перше одкровення , названо Ніч Визначення (Ляйлят уль-Кадр) , протягом якої, відповідно до Корана, Бог обумовлює приречення Світу протягом
наступного року. День по закінченню місяця Рамадан святкується із спеціальними молитвами-намазами. Відповідно до різних традиційних тлумачень, піст являє собою фізичне і духовне покарання, служить нагадуванням багатим - лиха бідних і сприяють відчуттю взаємної турботи між мусульманами всіх соціальних шарів. Багато Мусульман також здійснюють добровільні пости в різні часи року як Діяння відданості і духовного покарання. Однак, такий додатковий піст не є обов'язковим відповідно до Ісламського закону.
Теологи Ісламу повідомили, що піст, як особлива форма поклоніння Господові - Аллаху , існував за всіх часів і був невід'ємною частиною всіх Законів, переданих Усевишнім Богом Своїм Посланникам.
Вперше обов'язок посту, відповідно до історії ісламу, була запропонована Законом, надісланим першій людині і Пророкові Адаму.
Піст дотримували Ний (Нух) і Авраам (Ібрахім), Соломон (Сулейман) і Давид (Даут), Ісус (Іса) і Мойсей (Муса), світ Пророкам Бога.
Поряд зі свідченням того, що Бог Єдиний, і ніщо не подібно Йому, і що Мухаммед - Його останній Посланник, з дотриманням щоденної п'ятикратної молитви-намазу, виділенням милостині, здійсненням паломництва до мусульманських святинь, піст на місяць Рамадан є стовпом ісламу, релігії покірності творцеві відповідно до надісланими них законами.
Рамадан - місяць благочестя, коли віруючі прагнуть збільшити свої зусилля в поклонінні Творцеві, роблячи більше молитов-намазів, читаючи Священний Коран, звертаючи до Всевишнього з благаннями-проханнями про дарування бажаного, як у цієї, так і в наступному житті. Віруючі багато часу проводять у мечетях, де вони віддаються міркуванням про Всевишнього й ісламську релігію, покірності і поклонінню лише Єдиному Богові.
Паломництво в Мекку
П'ятий стовп вимагає, щоб мусульмани, що мають фізичні і фінансові можливості здійснювали паломництво (hajj) - хадж, у Мекку.
Ритуал паломництва був здійснений арабами до відродження Ісламу і продовжується і зараз. Паломництво хадж відрізняється від інших паломництв. Коран забезпечує детальний опис різних частин ритуалу.
Kaaba - центральна святиня Ісламу, кам'яний храм, що має форму куба з однією кімнатою (знаходиться у Мецці, Саудівській Аравії).
Це священне місце приваблює прочан як найбільш важливе святилище. Відповідно до легенди, Кааба була побудована Авраамом і Ізмаїлом, що підтверджується Кораном. Щорічне паломництво в Kaaba має місце в перші
десять днів Dhu Аль-Hіjja, останнього місячного місяця Ісламського календаря. Чорний Камінь, який знаходиться у храмі служить предметом поклоніння всіх паломників.
Згідно іншій ісламській легенді, стародавній храм, що знаходиться в Мецці, встановлений ще першою людиною і пророком Адамом, священна для всіх мусульман Кааба - був очищений від ідолів, і багато хто з мешканців Мекки в цей день стали мусульманами. Саме в цьому місяці, як вважають ісламські теологи, пророку Мухаммеду було даровано Священний Коран, останню Небесну Книгу, Слово Бога. Відбулося це благословенною ніччю, названої Ляйлят уль-Кадр (Ніч Визначення). Мусульмани вірять, що цією величною ніччю, але в різні часи відкрилися й іншим Пророкам Священні Книги: Забур (Псалтир) - Дауду (Давиду), Таурат (Тора) - Мусі (Мойсеєві), Инджиль (Євангеліє) - Ісі (Ісусові), світ Пророкам Бога.
Згідно досліджень теологів, у час джахимеї, так іменується доісламська епоха, коли араби не знали істинного Бога, в Мекке влаштовувалися великі торгові ярмарки. У святилищі Кааба ("куб") і на заборонній території ("харам") не можна було сваритися, проливати кров, тому що все це могло образити релігійні почуття різних арабських племен, кожне з яких поклонялося своїм божествам, але однаково шанувало Каабу.
У центрі язичницької Кааби стояла статуя Хубала; древні араби шанували це божество племені курейш як повелителя небес і місяця, володаря громів і дощу. Статуя Хубала в образі людини із золотою рукою була виконана з сердоліку (золото замінило колись відбиту кам'яну руку ).
Чорний камінь, що знаходився з древніх часів в Каабі (який на думку вчених мав метеоритне походження ) втілював небесну силу Хубала.
Навколо головного божества розташовувалися численні ідоли (летіли), що зображали інші аравійські божества.
Заключна частина.
Розвиток науки і культури, поглиблення досліджень в галузі вивчення людини і суспільства дали поштовх розвитку релігієзнавства. Але його не минули політичні пристрасті. Тому релігієзнавчі теорії набувають різного забарвлення: від апологетичного захисту релігії і намагання пристосувати її до науки, до "войовничого" атеїзму, який в цьому заперечує релігію і закликає до її утиснення. Позначилось це і на концепціях походженнярелігійних книг, і на їх оцінці. Мабуть потрібно шукати розумну лінію, яка забезпечить

 
 

Цікаве

Загрузка...