WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Коран – священна книга мусульман - Курсова робота

Коран – священна книга мусульман - Курсова робота

Корана, вони б не створили подібного, хоча б одні з них
були іншим помічниками" (К., 17:90).
Звідси ж випливає, що для написавших цю фразу казкові демонічні сили - джини - були настільки ж реальними, як і люди, їм здавалося навіть, що люди і джини могли спільно виконувати ту саму роботу, допомагати один одному.
Судячи з цього більш пізнім даним мусульманської традиції, "одкровення" Аллаха передавалися пророку приблизно в 610-632 роках нашої ери, а їхній запис, збирання зафіксованого й особливе складання книги розтяглися на довгі роки. Труднощі, що при цьому довелося переборювати, як побачимо, не зводилися лише до відсутності в арабів у минулому подібної практики.
Історія, як відомо, підносить людям часом чимало несподіваних уроків. У їхньому числі і той, що книга, з початку додавання якої пройшло майже 14 століть, і в наші дні в ряді країн зберігає значення не тільки як історичний і релігійний пам'ятник, але і як добуток широкого соціального змісту. У країнах, де іслам - державна релігія, з положень Корана виходять багато правових норм, законодавство - шаріат, на Корані присягають і дають клятви, порушення яких визнається найважчим гріхом, злочином.
П'ять стовпів ісламу
Упродовж десяти років перебування в Медині Мухаммед (Muhammad) поклав початок ідеальної Ісламської держави. Були установлені закони відданих мусульман, а життя громади підпорядковано вимогам нової релігії. Наскільки проста догматика ісламу, настільки ж прості і його практичні та обрядові заповіді. Крім того до загальних моральних заборон було додано п'ять стовпів ісламу, необхідних релігійних обов'язків для кожного вірного мусульманина.
Ці п'ять стовпів описані у Корані (Qur'an), вони зводяться до наступного:
" сповідання віри (shahada),
" молитва-намаз (salat), - обов'язкова п'ятикратна молитва щодня в установлені години; обов'язкове обмивання перед молитвою та в інших випадках, після будь-якого "забруднення";
" роздача милостині, податок (zakat), на користь бідним, фактично - на користь духовенству,
" піст (sawm), щорічний піст ( в дев'ятому місяці - рамадані) протягом усього місяця;
" та паломництво (hajj) (хадж) до священного міста Мекки, яке правовірний мусульманин мусить здійснити хоча б раз у житті.
Деякі з цих методів були подібні до християнських, іудейських, та інших східних релігійних традицій.
Ці п'ять стовпів - є найбільш центральними ритуалами Ісламу і складають основні методи Ісламської віри.
Сповідання віри
Абсолютний центр Ісламського благоговіння - Аллах - всевишній, усезнаючий, усемогутній, і насамперед , усе милосердний Бог.
Арабською мовою Аллах - означає "Бог".
Підкоряючись командам Бога, люди виражають йому подяку за його мудрість і створення життя в гармонії з всесвітом.
Сповідання віри (shahada), - є необхідною вимогою для членства у Мусульманській громаді. Декілька разів на день Мусульманин повинен проводити намаз - провозносити декілька обов'язкових молитв,
обусловливаючих віросповідання: " я свідчу це, немає ніякого бога, крім Аллаха і Мухаммед є пророком його".
Принявши Іслам та ставши членом Мусульманської громади, людина повинна повторювати молитви віросповідання, свідчачи свою віру в єдність Бога і пророка Muhammad. Справи людини можуть бути піддані розглядові іншими мусульманами, але проголошення людиною віросповідання - є достатнім свідченням його членства в мусульманській громаді і не може бути оскаржено іншими членами цієї громади.
П'ять щоденних молитв - намазів
Другий стовп Ісламу - релігійне розпорядження для виконання п'яти обов'язкових щоденних молитов-намазів (salat). Здійсненню дорослим мусульманином п'яти щоденних молитов, передував попередній ритуал очищення тіла в різних інтервалах дня.
До однієї з форм молитви також відноситься і декламація частин Корана. Однак, навіть з його численними посиланнями, Qur'an один не дає точні наставляння для цього центрального ритуалу.
Найбільш детальні описи ритуалів для молитви походять від приклада , встановленого пророком Мухаммедом і збереженого в Ісламських традиціях.
Деякі деталі цих ритуалів змінюються, однак усі мусульмани погоджуються, що є п'ять обов'язкових щоденних молитов-намазів, що повинні відбуватися протягом дня: на світанку (fajr або subh), до полудня (zuhr), після полудня (asr), на заході сонця (магриб) і ввечері (іsha).
Молитва-намаз складається з послідовності модулів, названих уклонами (rak'as).
Протягом кожного з цих модулів, парафіянин поклоняється, стає на коліна, б'є уклони при читанні уривків Корана й інших обов'язкових молитов.
Не відкидаючи традиційного обряду поклоніння Каабе, Мухаммед встановив нову для арабів форму служіння Богу із декількох поз, що виражають благоговіння, і багаторазове повторення фраз "Хвала Аллаху" і "Аллах великий". Завершуючи молитву, людина повинна була простертися ниць. Ця небачена раніше поза самоприниження - земний поклін - не подобалась багатьом жителям Мекки. Мухаммед називав їх горденями, не бажаючими підкоритися Аллаху.
Серед різних Мусульманських сект існують відмінності проведення п'яти щоденних молитов-намазів. Вступна глава Корана, Аль-Fatіha, повторюється послідовно в кожнім модулі в молитві. Кожна молитва укладає в собі декламацію віросповідання : "нехай світ , благодать, і Благословення Бога, знаходитися на Вас " .
В усім світі, у місцях, де проживають мусульмани, заклик до молитви повторюється п'ять разів у день muezzіn (муллою) від мечеті, Мусульманського місця Богослужіння. Щоп'ятниці протягом полудня мусульмани збираються в мечеті, для обов'язкової общинної молитви. Жінкам, мандрівникам і хворим дозволяється не відвідувати п'ятничну общинну молитву, хоча вони можуть бути присутніми за бажанням.
У п'ятницю опівдні проводиться молитва - намаз на чолі з імамом, ця молитва відрізняється від звичайного молебню в інший день тижня. У цій общинній зустрічі по ритуалі імамом вимовляються дві проповіді, що передують молитві. В інші дні, Мусульмани можуть молитися, де вони бажають, кожен індивідуально або в групах. Вони повинні дотримувати всіх ритуалів намазів, належний чин молитов і підготовку із символічним очищенням.
У залежності від ситуації, цей останній ритуал вимагає або повного обмивання тіла або часткового ритуального миття: рук, ніг, лиця й ін.
На додаток до п'яти вимог щоденних молитов, мусульмани можуть виконувати і необов'язкові молитви. Деякі з них установлюють ритуальні форми і відбуваються до або після кожної з п'яти щоденних молитов. Інші відбуваються вночі індивідуально або з іншими мусульманами. Ці додаткові молитви є особистим спілкуванням з Богом з метою підтримки ефекту присутності Всевишнього в особистому житті Мусульман.
Роздача милостині
Третій стовпІсламу - zakat, або роздача милостині. Релігійне зобов'язання, zakat

 
 

Цікаве

Загрузка...