WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Ірвін Шоу. Творча спадщина письменника. Широка соцыальна картина Америки у романі “Багатий, бідний” - Реферат

Ірвін Шоу. Творча спадщина письменника. Широка соцыальна картина Америки у романі “Багатий, бідний” - Реферат

не буде знайдено.
1949 р. Побродяжничав по дорогах Америки, Томас улаштовується працювати в спортивний клуб. Тут він починає учитися боксу, і дуже успішно. Усе це час він не одержує від родини ніяких звісток. Піймавши за руку клептомана, одного з багатих членів клуба, Томас шантажем вимагає у нього гроші - п'ять тисяч доларів, щоб повернути батька. Але в Порт-Пилипі він не знаходить своєї родини, навіть будинку з пекарнею вже не існує. Гроші Томас залишає в банківському сейфі.
1950 р. на засоби Бойлана Рудольф закінчує коледж у маленькому містечку Уитби. Мати він теж перевозить туди. Ще студентом він починає працювати вмісцевому універмазі комірником, потім продавцем, коло його обов'язків поступово розширюється, заробіток росте. Хазяїн універмагу Дункан Колдервуд дуже цінує Рудольфа і пропонує йому посада помічника керуючого. Довідавшись, що він збирається залишитися в цій дірі, дівчина Рудольфа кидає його.
1960 р. Гретхен розводиться з Ебботом і виходить заміж за талановитого кінорежисера Колина Берка, що гине в автокатастрофі.
Рудольф купує для своєї матері будинок в Уітбі. Дві операції і віра в гроші буквально відроджують її. Вона обожнює робити дрібні і великі покупки для будинку і навіть два рази в тиждень грає в бридж. А її син, чернець-комерсант, що дала обітниця багатства замість обітниці убогості, накінець жениться на чарівній дівчині Джин Прескотт. Вона працює фотографом, виконує замовлення для різних журналів. Але після весілля вона визнається Рудольфові, що казково багато - у неї є величезна спадщина.
Після невдалого матчу в Парижі, де його в перший раз у житті нокаутують, Томас змушений працювати за копійки спарингом-партнером у претендента на чемпіонський титул. Правда, Томас не без задоволення спить з його дружиною. Під час з'ясування відносин Томас так б'є майбутнього чемпіона, що змушено ховатися. Він улаштовується матросом на грецький пароплав. Це життя подобається Томасові - немає більше турбот про гроші і ніхто не запитує про минуле. Він поводиться тихо і не вплутується ні в які бійки, але один раз йому приходиться захистити свого приятеля Дуайера від нападок матроса, що тероризує всю команду. Як випливає покаравши кривдника, Томас не зупиняється на цьому і доводить його до самогубства. У найближчому порту Томасові і Дуайеру приходиться зійти на берег. Але вони вже знають, чим зайнятися. У них є мрія - купити яхту на Блакитному березі, де завжди коштує погода для багатих, і возити пасажирів. Дізнавшись ціни, Томас летить в Америку в надії дістати грошей. І попадає на похорон матері. Тут знову зустрічаються Джордахи. Мати перед смертю прощає усіх. Навіть Гретхен.
Після похорону Томас довідається від Рудольфа, що його п'ять тисяч доларів за цей час перетворилися в шістдесят тисяч. Усупереч радам брата, Томас просить приготувати йому на інший день усі гроші наявними і відразу відправляється з ними в Європу.
1963 р. Голова правління корпорації "Д. ДО, Ентерпрайсіз", співголова торговельної палати Уітбі, випускник з відмінністю університету Уітбі, член ради попечителів університету, член до місії по благоустрої Уітбі і Порт-Піліпа, енергійний і багатообіцяючий комерсант і бізнесмен Рудольф Джордах хоче перекупити ще і місцеву газету. Однак він збирається іти з корпорації. Йому радять зайнятися політикою. Мер Уітбі вже бачить у ньому свого спадкоємця.
Цього року Джин родить йому дочку Інід.
1965 р. Томас і Дуайер купують яхту в порту Антиб. Томас називає яхту "Клотильдой", на честь своєї єдиної і незабутньої любові. Проплававши два сезони, вони наймають кухарем жінку, англійку Кейт. Вона відразу зачаровує їх своєю простотою, а готує просто божественно. Через тиждень з окремої каюти Кейт перебирається в каюту Томаса.
Томас не залишає надії побачити сина. На його прохання Рудольф наводить довідки і виявляє Уеслі у військовій школі, а в дружини Томаса - дві судимості за проституцію. Пред'явивши директору школи довідку з поліції, Томас без праці відвозить сина із собою.
1966 р. Син Гретхен Біллі учиться в університеті Уітбі. Відносини з матір'ю в нього дуже натягнуті.
Друга вагітність Джин закінчується викиднем. Вона важко переживає це. Гретхен і Рудольф спостерігають страшну сцену. Джин, п'яна в устілку, сидячи на підлоги у вітальні, молотком методично розбиває свою дорогу фотоапаратуру, Гретхен відразу розуміє, що Джин - алкоголічка, але Рудольф не відноситься серйозно до її застережень.
1967 р. Біллі виключають з університету. Гретхен благає брата скористатися зв'язками у Вашингтоні, щоб врятувати хлопчика від В'єтнаму. Рудольф виконує її прохання - це його остання напівофіційна акція. У відповідь на строгі заходи для боротьби з наркотиками в Уітбі починаються студентські хвилювання. У вікні університету з'являється збільшена до гігантських розмірів фотографія оголеної Джин. Рудольф негайно віддає поліції наказ за будь-яку ціну очистити будинок, застосовуючи кийки і сльозоточивий газ. Серед студентів є потерпілі. З цього вечора Рудольф уже не мер.
1968 р. Томас приїжджає в Нью-Йорк лікувати отриману на яхті травму і зустрічається з Рудольфом. Той теж виглядає погано. Один із братів тепер не схожий на боксера, інший - на мера. Джин уже друг раз лікується в клініці від алкоголізму. Рудольф допомагає Томасові оформити розвід. Томас збирається женитися на Кейт, що чекає дитину. На їхнє весілля приїжджають і Гретхен, і Рудольф із Джин і дочкою. Немає тільки Біллі - він в армії, у Брюсселеві. Родина возз'єднується. Але, незважаючи на відсутність спиртного на борті, Джин умудряється напитися, і Томасові вночі приходиться витягати її з брудного портового шинку. При цьому Томас жорстоко б'є людину, що намагається йому перешкодити. Коли вся родина, крім Кейт і Томаса, їде на два дні, ця людина піднімається на борт яхти. Томас одержує важкий удар по голові і вмирає в лікарні від великого крововиливу в мозок. Ранком після кремації яхта відпливає від берега, і Уеслі висипає порох батька в море.
Як бачимо, в даному романі простежується життя американських родин протягом тривалого часу. Твір розкриває внутрішнє сімейне життя, соціальні та економічні ігри "багатих світу цього", показує під час несправедливість американського життя. Роман "Багатий, бідний" є вкрай цікавим і актуальним для прочитання навіть сьогодні.

 
 

Цікаве

Загрузка...