WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Життя і творчість Михайла Панасовича Булгакова - Реферат

Життя і творчість Михайла Панасовича Булгакова - Реферат

Життя і творчість
Михайла Панасовича Булгакова
15 травня 1891 року - Народився М.П.Булгакова в Києві. Дитинство і юність пройшли в Києві.
У 1913 році - Обвінчався з Т.Лаппа в Київській церкві св. Миколи
У 1921 році - Переїжджає до Москви . "Майбутні перспективи".
1923 - 1924 роки - "Дияволіада"
У 1924 році - Твір "Фатальні яйця".
У 1925 році - "Собаче серце".
У 1925 - 1928 роки - "Біла гвардія", "Дні Турбіних", п'єса "Біг".
У 1927 році - Оповідання "Морфій"
У 1926 році - Оповідання "Я убив", присвячене медицині.
У 1933 році - Автобіографічний роман "Життя пана де Мольєра".
1936 - 1937 роки - "Театральний роман"
У 1936 році - П'єса "Кабала святош"
У 1937 році - "Останні дні про Пушкіна"
31 серпень 1939 року - Помер Михайло Панасович Булгаков
"Мастер і Маргарита"
(1928-1940)
У творі порушуються най важливіші моральні й філософські проблеми: свобода і насильство, художник і влада, сенс буття людини, духовна сутність світу, кохання, призначення особистості та вибір її позиції. Показано духовну деградацію суспільства у культурно-історичному контексті, трагедію людини й всього світу. Цій головній темі підпорядковані інші: загибель Гєшуа Га Норці, трагічна доля Майстра і його роману, життя Івана Бездомного, пригоди Воланда з його почетом та ін..
"Майстер і Маргарита" - це "роман у романі". Композиція роману побудована з принципом контрапункту, тобто поєднання різних, відносно незалежних сюжетних ліній, які розвиваються з різною швидкістю. У побудові роману вбачається вплив Григорія Сковороди у трактаті якого "Потоп зміїний" викладено концепцію про існування трьох світів: земного, космічного, біблійного. Кожен з яких має зовнішню і внутрішню сторони.
Характерною рисою композиції є також те, що епічна оповідь поєднується зліричними відступами, у яких виявляється авторська позиція. На підставі сюжету роману "Майстер і Маргарита" можна зробити висновок, що М.Булгаков головні ідеї Євангелія. Автор знімає будь-який релігійний аспект у зображенні подій в Єршалаімі. У романі немає мотивів багосинівства, жертви в ім'я спокутування людського гріха. Використовуючи біблійну легенду, письменник водночас відступає від неї. Ієшуа, як звичайна людина, він боїться болю, смерті, лякається, коли думає, що його хочуть убити. У романі немає апостолів, матері Марії, немає освяченого релігією слова "хрест", "розп'яття", не кажучи вже про те, що Ієшуа не робить ніяких чудес і не воскресає. Письменник максимально приземлює біблійний сюжет.
Оригінальною є художня структура роману, в якому поєднується реальність і фантастика, комічне і трагічне, історія і сучасність. Автор вдається до фантастики.
М.Булгаков широко використовує засоби комічного - гумору, іронію, гротеск, сарказм, які допомагають розкрити загальний стан суспільства ХХ ст., показати його ганебний вплив на людину. За зовнішнім комізмом у автора завжди прихований гіркий біль і тривога за людство, прагнення занйти шлях виходу із трагедії.
"Рукописи не горять" - ця фраза стає лейтмотивом усього твору і символізує безсмертя людського духу творчості, добра, любові, волі, християнських ідеалів.
Останні рядки роману "Майстер і Маргарита" пройняті світлою надією, передчуттям спокою. Щоб зрозуміти роман, необхідно знати джерела, які використовував автор. Це традиції Й.-В.Гете, Ф.Достоєвський, Е.-Г.Гофман, М.Гоголь, В.Соловйова, різні міфи і т.д. Тому, читаючи роман, можна помітити, що автор був дуже обізнаний з образотворчим мистецтвом, яке використовувало біблійні сюжети.

 
 

Цікаве

Загрузка...