WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Біографія Артура Конан Дойла - Реферат

Біографія Артура Конан Дойла - Реферат

проти мікробів. У день умирало до сотні хворих. І це продовжувалося в плині 4 тижнів. Потім пішли бої, що дозволили узяти верх над бурами і 11 липня Дойл відплив назад в Англію. Протягом кілька місяців він був в Африці, там він бачив більшу кількість солдатів померлих від лихоманки, тифу, чим військових раней. Написана ним книга, що перетерплювала зміни аж до 1902 року, The Great Boer War html (Велика бурська війна) - це п'ять сотень сторінок хроніки, видані в жовтні 1900, була шедевром військової вченості. Це було не тільки повідомлення війни, але також і високо інтелектуальний і добре обізнаний коментар щодо деяких з організаційних недоліків Британських сил у той час. Після цього він кинувся з головою в політику, балотуючи на місце в Central Edinburgh. Але він був незаконно обвинувачений, що є католицьким фанатиком, пам'ятаючи про його навчання школі-інтернаті Єзуїтами. Тому він потерпів поразку, але зрадів цьому більше, ніж, якби він виграв.
У 1902 році Дойл закінчує роботу над ще одним великим добутком про пригоди Шерлока Холмса - The Hound of the Baskervilles ("Собака Баскервилей"). І майже відразу ж з'являються розмови про те, що автор цього голосного роману украв його ідею у свого друга журналіста Флетчера Робинсона. Ці розмови продовжуються по сьогодні.
У 1902 р. Король Едвард VII привласнює лицарський титул Конан Дойлу за послуги, зроблені Короні в плині англо-бурської війни. Дойл продовжує тяготитися розповідями про Шерлоке Холмсе і бригадира Жераре, тому пише Sir Nigel ("Сера Найджела Лоринга"), який, на його думку, "...є високим літературним досягненням..." Література, турбота про Луїзу, залицяння за Джеан Леки настільки обережно наскільки можливо, граючи в гольф, ведучи швидкі автомобілі, що літає в небо на повітряний кулях, літаючи на ранніх, архаїчних літаках, витрачаючи час на розвиток мускул, Конан Дойл був не вдоволеним. Він знову йде в політику в 1906 р., але і цього разу зазнає поразки. Після того, як Джулия вмерла на його руках 4-ого липня 1906, Конан Дойл знаходиться в депресії багато місяців. Він пробує допомогти комусь, хто знаходиться в більш гіршому положенні, чим він. Продовживши розповіді про Шерлоке Холмсе він входить у контакт зі Скотланд-Ярдом, щоб указати на помилки правосуддя. Це виправдує молодої людини по імені Джордж Едалджи, що був засуджений за тім, що зарізав безліч коней і корів. Конан Дойл довів, що зір Едалджи це було б настільки погано злочинець не зміг би зробити цю жахливу справу. Підсумком з'явилося звільнення невинного, котрий устиг відсидіти частину призначеного йому терміну.
Після дев'яти років таємного залицяння, Конан Дойл і Джеан Леки женяться привселюдно перед 250 гістьми, 18 вересня, 1907. Зі своїми двома дочками вони перебираються в новий будинок називаний Windlesham, у Sussex. Дойл щасливо живе з новою дружиною й активно починає працювати, що приносить йому багато грошей. Відразу після одруження Дойл намагається допомогти ще одному засудженому - Оскара Слатера, але зазнає поразки. І лише спустя багато років закінчує ця справа з успіхом, завдяки допомозі свідка, що спочатку оббрехала засудженого. Спустя кілька років після одруження Дойл ставить на сцені наступні добутки: "Строкату стрічку", Rodney Stone ("Родни стоун"), "Будинок, що вийшов під назвою, Терперли", "Окуляри долі", "Бригадира Жерара". Після успіху The Speckled Band, Конан Дойл хоче піти від робіт, але народження двох його синів, Дениса в 1909 і Адріана в 1910, охороняє його від цього. Остання дитина, їхня дочка Джеан, була породжена в 1912. У 1910 році Дойл публікує книгу The Crime of the Congo ("Злочину в Конго"), про звірства діються в Конго бельгійцями. Написані ним добутку про Professor Challenger (The lost world(Затерянний мир),The Poison Belt(Отравленний пояс))мали успіх не менший, чим Шерлок Холмс.
У травні 1914, Сер Артур разом з Леді Конан Дойл і дітьми відправляється провести інспекцію Національного заповідника в Джесиер-парке в північній частині Скелястих гір (Канада). По дорозі він заїжджає в Нью-Йорк, де відвідує двох в'язниць: Тумбс і Синг-Синг, у яких оглядає камери, електричний стілець, розмовляє з ув'язненими. Місто знайдене автором несприятливо зміненим у порівнянні з його першим відвідуванням його двадцятьма роками раніше. Канада, де вони провели якийсь час, знайдена чарівної і Дойл шкодував, що незабаром не залишиться її первозданної величі. Знаходячись у Канаді Дойл проводить ряд лекцій. Вони прибутку додому місяцем пізніше, імовірно, тому що протягом довгого часу, Конан Дойл був переконаний у майбутній війні з Німеччиною. Дойл читає книгу Бернарди "Німеччина і наступна війна" і розуміє про всю серйозність ситуації і пише відповідну статтю "Англія і наступна війна", що вийшла в "Фортнайтли ревью" улітку 1913 року. Він посилає численні статті в газети про майбутню війні і військовій готовності до неї. Але його попередження оцінювалися як фантазії. Розуміючи те, що Англія забезпечує себе лише на 1/6, Дойл пропонує побудувати тунельпід Ла-Маншем, щоб забезпечити себе продовольством на випадок блокади Англії підвідними човнами Німеччини. Крім того, він пропонує постачити всіх моряків на флоті гумовими колами (для утримання голови над водою), гумовими жилетами. До його пропозиції мало не прислухалися, але після чергової трагедії на море почалося масове впровадження цієї ідеї. Перед початком війни (4 серпня 1914 року) Дойл вступає в загін добровольців, що є цілком цивільним і створювався на випадок вторгнення ворога на територію Англії. Під час війни Дойл також вносить пропозиції по захисту солдатів і в якості його пропонує щось схоже на збрую, тобто наплечники, а також пластини, що захищають найважливіші органи. Під час війни Дойл утратив багатьох близьких йому людей, у тому числі, свого брата Иннеса, що до своєї смерті дослужився до генерал-ад'ютанта корпуса і сина Кингсли від першого шлюбу, а двох двоюрідних братів і двох племінників.
26 вересня 1918 року Дойл відправляється на материк, щоб стати свідком бою, який відбувся 28 вересня на французькому фронті. Після такої дивно повного і конструктивного життя, важко зрозуміти, чому така людина, відступив у мнимий світ наукової фантастики і спіритизму. Розходження було те, що Конан Дойл не був людину, що вдоволений мріями і побажаннями; він мав потребу в тім, щоб змусити їх збутися. Він був маниакален і робив це з тією же самою завзятою енергією, що він показав у всіх своїх справах, коли він був більш молодим. У результаті, преса глузувала з нього, духівництво не схвалила його. Але ніщо не могло удержати його. Дружина займається цим разом з ним.
Після 1918, через його залучення, що поглиблюється, в окультизм, Конан Дойл написав невелику белетристику. Їхні наступні поїздки в Америку (1 квітня 1922 року, березень 1923 року), Австралію (серпень 1920 року) і в Африку, супроводжувані трьома дочками, були також схожі на психічні хрестові походи. Оскільки роки пройшли, витративши до чверті мільйона фунтів у переслідуванні його таємних мрій, перед Конаном Дойл устала потреба в грошах. У 1926 він пише When the World Screamed (Коли земля вигукнула), The Land of Mist (Країна туманів), The Disintegration Machine (Дезінтеграційна машина). Восени 1929 року він відправляється в останній тур по Голландії, Данії, Швеції і Норвегії. Він був уже хворий AnginaPectoris.
У 1930 році вже прикутий до постелі він зробив свою останню подорож. Він піднявся зі свого ложа, і пішов у сад. Коли він був знайдений, він знаходився на землі, одна його рука стискала землю, інша тримала білий пролісок. Артур Конан Дойл вмер у понеділок, 7 липня, 1930, оточений його сімейством. Його останні слова перед смертю були адресовані його дружині. Він прошепотів: "Ви чудові." Він похований на цвинтарі Minstead Hampshire.
На могилі письменника висічені слова, заповідані їм особисто:
"Мене не згадуйте з докором,
Якщо зацікавив розповіддю хоч когось
І чоловіка, що надивився на життя,
І хлопчика, перед яким нова дорога..."

 
 

Цікаве

Загрузка...