WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Біографія Артура Конан Дойла - Реферат

Біографія Артура Конан Дойла - Реферат

смерть дозволила познайомитися з його сестрою Луїзою (чи Туї) Хоукинс 27 років, з яким вони обручилися в квітні, а 6 серпня 1885 року одружилися. Його доход на той момент складав приблизно 300, а її 100 фунтів у рік.
Після одруження Дойл активно займається літературою і хоче зробити її своєю професією. Він друкується в журналі "Корнхилл". Один за іншим виходять його розповіді: J. Habakuk Jephson's Statement ("Сообщение Хебекука Джефсона"), John Huxford's Hiatus ("Довге небуття Джона Хаксфорда"), The Ring Of Thoth ("Кольцо Тота"). Але розповіді розповідями, а Дойл хоче більшого, він хоче, щоб його помітили, а для цього необхідно написати щось більш серйозне. І от у 1884 році він пише книгу The Firm of Girdlestone: a romance of the unromantic ("Торговий дом Гердлстонс").Але до його великого жалю книга вона не зацікавила видавців. У березні 1886 року, Конан Дойл почав писати роман, що привів його до популярності. Спочатку він називався A Tangled Skein. У квітні він закінчує його і відсилає в "Корнхилл" Джеймсу Пейну, що у травні цього ж року дуже тепло про нього відзивається, але відмовляє в його публікації, тому що він, на його думку, заслуговує окремого видання. Так почалися митарства автора, що намагається прибудувати своє дітище. Дойл відправляє рукопис у Брістоль Ерроусмиту, і поки йде відповідь на нее бере участь у політичних подіях, де вперше з успіхом виступає перед багатотисячною аудиторією. Політичні пристрасті вгасають і в липні приходить негативне відкликання на роман. Артур не впадає у відчай і відправляє рукопис Фреду Уорну і КО0. Але і їхній роман не зацікавив. Далі випливають добродії Уорд, Локки і КО0. Ті знехотя погоджуються, але ставлять ряд умов: роман вийде не раніше наступного року, гонорар за нього складе 25 фунтів, а автор передасть видавництву усі права на добуток. Дойл знехотя погоджується, тому що хоче, щоб його перший роман був відданий на суд читачів. І от, двома роками пізніше цей роман був виданий у Beeton's Christmas Annual (Рождественський щотижневик Битона) за 1887 рік за назвою A Study in Scarlet (Етюд в багрових тонах), який познайомив читачів із Шерлоком Холмсом (прототипи: професор Джозеф Белл, письменник Оливер Холмс) і доктором Ватсоном (прототип майор Вуд), що стали незабаром знаменитими. Окремим виданням роман вийшов на початку 1888 року і був постачений малюнками батька Дойла - Чарльза Дойла
Початок 1887 року ознаменувало початок вивчення і досліджень такого поняття, як "життя після смерті". Разом зі своїм другом Боллом з Портсмута проводить спіритичний сеанс, що, однак, не дозволив до кінця розібратися з цим питанням, що продовжував вивчати все наступне життя. Як тільки Дойл відсилає "Етюд у багряних тонах", він приступає до нового, і наприкінці лютому 1888 року закінчує Micah Clarke (Приключения Михея Кларка), яка виходить лише наприкінці лютому 1889 року у видавництві "Лонгман". Артура завжди волокли до себе історичні романи. Його улюбленими авторами були: Мередіт, Стівенсон і, звичайно ж, Вальтер Худоба. Саме під їхнім впливом Дойл пише цей і ряд інших історичних добутків. Дойл знайомиться з Оскаром Уайльдом і на хвилі позитивних відгуків про "Микки Кларке" пише в 1889 році The White Company ("Белий отряд").
Незважаючи на його літературний успіх і процвітаючу медичну практику, гармонічне життя сімейства Конан Дойл, розширена народженням його дочка Мери (була породжена в січні 1889 року), була неспокійна. Наприкінці 1890 року під впливом німецького мікробіолога Роберта Коха і ще більш Малькольма Роберта він вирішує залишити практику в Портсмуті, і їде разом із дружиною у Відень, залишивши дочку Мери в бабусі, де хоче спеціалізуватися в офтальмології, щоб надалі знайти роботу в Лондоні, але, зштовхнувши зі спеціалізованою німецькою мовою і провчивши 4 місяці у Відні розуміє, що час витрачений впусту. У період навчання він пише книгу The Doings of Raffles Haw ("Откритие Рафлза Хоу"), на думку Дойла "...не занадто значну річ..." Навесні цього ж року Дойл відвідує Париж і спішно повертається в Лондон, де відкриває практику на вулиці Upper Wimpole. Практика успіху не мала (пацієнти були відсутні), але за те в цей час пишуться короткі розповіді, зокрема, для журналу "Стренд" він пише розповіді про Шерлоке Холмсе. За допомогою Sidney Paget створюється образ Холмса і відбувається публікація розповідей у журналі The Strand. У травні 1891 р. Дойл занедужує грипом і знаходиться кілька днів при смерті. Коли він видужав, те вирішив залишити медичну практику, а присвятити себе літературі. Це відбувається в серпні 1891 року.
У 1892, живучи в Норвуде, Луїза родила сина, вони назвали його Kingsley (Кингсли), Дойл пише розповідь "Уцілілий з 15-го року", що успішно ставиться в багатьох театрах. Шерлок Холмс продовжує обтяжувати Дойла і роком пізніше, у 1893 р., після його поїздки з дружиною у Швейцарію і відвідуванням Райхенбахского водоспаду, незважаючи на загальні прохання, дивно плідний, але дуже імпульсивний автор вирішив избавиться от Шерлока Холмса. У результаті, двадцять тисяч передплатників відмовилися від підписки журналу The Strand, а Дойл пише кращі, на його думку, романи: "Вигнанці", "Велика тінь". Тепер звільнений від медичної кар'єри і від вигаданого героя, що гнітив його і затемнив те, що він вважав більш важливим. Конан Дойл поглинає себе в більш інтенсивну діяльність. Це розлютоване життя може пояснювати, чому колишній лікар не звертав увагу на серйозне погіршення здоров'я його дружини.
Згодом він, нарешті, довідався те, що в Луїзи був поставлений діагноз туберкульоз (сухота) і припускає, що цьому послужила їхня спільна поїздка у Швейцарію. Хоча їй давали, тільки кілька місяців, щоб Дойл починає спізнілий відхід і йому удається відтягнути її відхід з життя на 10 років, з 1893 до 1906 року. Вони разом із дружиною перебираються в Давос, розташований в Альпах. У Давосу Дойл активно займається спортом, приступає до написання розповідей про бригадира Жераре, засновані, головним чином, на книзі "Спогаду генералаМарбо". Він довго був притягнутий до Спіритизму, приєднання його до Society for Psychical Research, розглядалося публічною заявою його інтересу і віри в окультизм. Дойлу пропонується прочитати в Сполучені Штати ряд лекцій. Пізньою осінню 1894 року разом із братом Іннесом, що на той час закінчує закриту школу в Річмонді, Королівське військове училище у Вуліджі, стає офіцером, їде читати лекції більш ніж у 30 містах Сполучених Штатів. Ці лекції мали успіх, але сам Дойл сильно від них утомився. На початку 1895 року він повертається в Давос до дружини, що на той час почуває себе добре. У цей же час у журналі The Strand починається публікація перших історій з The Exploits of Brigadier Gerard (Подвиги бригадира Жерара)і відразу ж у журналу збільшується кількість передплатників.
Восени 1895 року Артур Конан Дойл разом з Луїзою і своєю сестрою Лотти відправляється в Єгипет і протягом зими 1896 р. знаходиться там, де він сподівається на теплий клімат, що буде корисний для неї. Наприкінці 1896 року він повертається в Англію, а ще через якийсь час, улітку 1897 року, поселяється у своєму власному будинку в графстві Суррей. Покладається що Конан Дойл, людина з найвищими моральними підвалинами, що не змінюються в плині іншої частини життя Луїзи. Це не запобігло його від падіння, він закохався в Джеан Лекиа перший раз, коли він бачив її в березні 1897. У віці двадцять чотири, вона була разюче красива жінка, з білявими волосс і яскравими зеленими очима. Її багато досягнень були дуже незвичайні в той час: вона була интеллектуал, гарна спортсменка.
Коли в грудні 1899 року починалася англо-бурська війна, Конан Дойл відправляється туди як медичний доктор і відпливає в Африку в 28 лютого 1900 року. 2 квітня 1900 року він прибуває на місце і розбиває польовий госпіталь на 50 місць. Але поранених виявляється в багато разів більше. Починаються перебої з питною водою, приведшие до епідемії кишкових захворювань, і тому замість маркерів, що борють, Конан Дойл повинний був, вести жорстокий бій

 
 

Цікаве

Загрузка...