WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Початок війни в Іраці, наслідки війни, теперішнє становище США, причини війни - Реферат

Початок війни в Іраці, наслідки війни, теперішнє становище США, причини війни - Реферат

союзників повністю розгромили іракську танкову колону, яка захищала підступи до столиці.
- Іракські сили, що обороняють Багдад, підпалили кілька великих басейнів з нафтою, влаштувавши димову завісу над містом.
- Американські і британські військові вранці здійснили наліт на місто Тікріт, що за 175 кілометрів на північ від столиці.
- У той же час під час боїв поблизу іракського містаНасирія американці зазнали істотних втрат. Загинуло 6 солдатів, поранено 14, ще 12 вважаються зниклими безвісти.
- Війська антиіракської коаліції взяли під свій контроль 1074 свердловин біля Басри для того, щоб не допустити їхнього підпалу іракцями.
- Відновлено бомбардування Басри. Цього ж дня місто взяли під контроль війська союзників.
- Іракське командування отримує "добро" Хусейна на застосування хімічної та біологічної зброї.
- Катарський телеканал "Аль-Джазіра" продемонстрував тіла шістьох вбитих американців під Насирією. Іракське телебачення показало п'ятьох захоплених там же полонених, серед яких є одна жінка.
- Хусейн наказав затопити північ Іраку, підірвавши Дарбандиканську дамбу.
24 березня
- Американські війська розпочали обстріл цілей у великому іракському місті Ес-Самаву та місті Мосул.
- Війська союзників почали завдавати ударів по трьох елітних дивізіях національної республіканської гвардії, які захищають підходи до Багдада з півдня і сходу.
- По Багдаду завдано потужного ракетно-бомбового удару сил союзників. Швидше за все, постраждала будівля університету.
- Саддам Хусейн вранці виступив в прямому ефірі катарського супутникового телеканалу "Аль-Джазіра" зі зверненням до нації. Він знову заявив, що в Іраку немає зброї масового знищення.
- Урядові війська залишили позиції біля міста Мосул і були змушені відступити.
- Станом на цей день в боях в Іраку загинули 40 і зникли безвісти 14 військовослужбовців США і союзників. З боку Іраку тільки в неділю загинули 62 солдати і понад 400 отримали поранення.
25 березня
- Колона морської піхоти США перетнула Євфрат і канал Хусейна в Насирії.
- Під час бомбування Насирії загинув місцевий лідер правлячої іракської партії Баас Аттієх Шахін і кілька членів партії.
- Коаліційні війська зайняли залізничний вокзал Насирії, який є важливою стратегічною позицією на шляху до Багдада.
- ВПС США почали атакувати з повітря південні оборонні рубежі Багдада, які захищають частини республіканської гвардії і, зокрема, Медінської дивізії, котра вважається одним із найбоєздатніших підрозділів армії Саддама.
- Передові частини американських військ перебувають на відстані 100 кілометрів від Багдада.
- Британські війська увійшли до Басри.
- У Насирії розгорівся запеклий бій між частинами морської піхоти США та підрозділами іракської армії.
- Іракське телебачення показало ще двох полонених американців. Як заявила іракська влада, це екіпаж вертольоту "Апач", що був змушений приземлитися у центральних районах країни.
- Портове місто Умм-Каср перейшло під повний контроль сил коаліції. Найближчими днями сюди надішлють гуманітарну допомогу.
Війна в Іраку не залишила байдужими людей в усьому світі. Як у самих Сполучених Штатах, так і в інших країнах громадськість і політики поділилися на противників і прихильників воєнного вирішення проблеми довкола дотеперішнього режиму Саддама Гуссейна.
Нинішня війна в Іраку, очевидно, змусила багатьох замислитися на тим, а що таке війна взагалі? Чому, заради чого гинуть людини?
Задумуються над тим і науковці, перш за все, соціологи, психологи та історики. І дехто з них доходить висновку, що не дивлячись на те, що війни є невід'ємною частиною людської історії, справжні причини виникнення війни невідомі.
Війни були притаманні для усіх людських цивілізацій і усіх форм економічних стосунків, що існували та існують на землі. За підрахунками дослідників Weslean College (Веслін коледжу), починаючи з 3600 року до нашої ери у світі відбулося приблизно 14600 воєн, в результаті яких загинуло понад 3 мільярди осіб. (Для порівняння, у 2001 році чисельність населення земної кулі сягала трохи більше 6-ти мільярдів). А уся людська історія знала лише 292 роки без війни, і то є серйозні підозри, що деякі збройні конфлікти не були зафіксовані істориками.
Серед усіх живих істот лише три види воюють із подібними до себе. Це: мурашки, шимпанзе і люди. Деякі фахівці навіть припускають, що можливо існує якийсь "ген чи гормон війни", який передається від одного покоління людей до іншого. На думку американської дослідниці Барбари Еренрейн, яку цитує інформаційне агентство "Washington ProFile", для того, щоб вести війну, жива істота повинна мати дві важливі психологічні складові. По-перше, бути здатною до агресії, а по-друге, готуватися до війни.
Однак змусити воювати людину - досить нелегке завдання. Пацифістський рух, найімовірніше, розпочався водночас зі створенням перших армій. Прославлення миру зафіксоване у письмових пам'ятках практично усіх відомих культур. Та й у всіх арміях були дезертири.
Війни і сьогодні залишаються повсякденним життям людства.
За підрахунками дослідників Weslean College (Веслін коледжу), щороку відбувається 40-100 збройних конфліктів, здебільшого, це партизанські війни.
А на початок 2003 року, за даними міжнародного Центру Оборонної Інформації, у світі тривало 30 великих збройних конфліктів. Йдеться, перш за все, про багаторічні конфлікти. Великим називають той конфлікт, у якому загинуло понад одну тисячу людей, як військових так і цивільних осіб. Сюди ж зараховане і збройне протистояння у Чеченській Республіці.
Але повернімося до нинішньої війни в Іраку. Хоча вона і наближається до свого фіналу, але й досі тривають акції протесту пацифістів у різних країнах світу, у тому числі і Сполучених Штатах. Щоправда, акції протесту менш чисельні ніж у період розпалу бойових дій. За різними опитуваннями, проти війни в Іраку виступало і виступає 25-30 відсотків американців, тоді як більша частина американських громадян підтримала воєнну операцію.
Очевидно, людство у своєму розвитку має прагнути, щоб якомога менше виникала потреба вирішувати ту чи іншу проблему силовим методом. І як тут не згадати слова американського публіциста 20 століття Макса Ескалі: "Цивілізація - це безперервний пошук мирних шляхів вирішення конфліктів, загальне прагнення до миру".
Список використаної літератури
1. Слобожанський І.С. Війна в Іраці // Дзеркало тижня. - 2002.
2. Ковалевський М.М. Ірак: мир і війна // ГК. - 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...