WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Детектив та історія його виникнення - Реферат

Детектив та історія його виникнення - Реферат

яка відбувалася, оповідали декілька персонажів і кожний висловлював свою точку зору, залишаючи за читачем право, судити чи милувати. "Враження, яке впливає на читача, - писав він, - суттево залежить не від самих подій, а від людського інтересу пов'язаного з ним".
Взагалі, Уілкі Коллінз написав більш як 60 різних творів, та ще близько 30 так і залишилися на чорновиках. Він був неординарною особистістю і згодом його наслідували багато відомих письменників.
Наслідником Уілкі Коллінза був автор відомих розповідей то повістей, англійський письменник Артур Конан Дойл. Він народився 22 травня 1859 року. Його батьки - Чарльз Еліот Дойл та Мері Фолі - походили з стародавніх дворянських родів. Основна роль у вихованні сина й формуванні характеру сина належала матері, яка могла перелічити своїх предків за шість останніх століть та була знавцем французької мови та геральдики. Виховуючи малого Артура у відповідності зі своїм кодексом поведінки: "Бути безстрашним із сильними, лагідним зі слабкими. Допомагати кожній людині, хто вона б не була". Слід сказати , що старання матері увінчалися цілковитим успіхом. Сім'я хлопця не була багатою, тому Артуру прийшлось поїхати в Німеччину, щоб вчитися там на свій заробіток, який був дуже мізерним. І тільки могутнє здоров'я Конан Дойля дало йому змогу закінчити у 1885 році медичний факультет.
Ще з раннього дитинства він мріяв про морські подорожі, як тільки йому дали диплом, він поступив корабельним лікарем на китобойне судно і поплив у Льодовитий океан, а на наступний рік - також корабельним медиком здійснив подорож у Африку. Потім він осів у Лондоні. Але медична практика, в перший час, не давала йому бажаного прибутку. Артур з ранку до самого вечора чекав пацієнтів, але вони не йшли, тому, щоб заповнити вимушене дозвілля, він почав писати невеличкі розповіді для журналів. Ці твори не мали успіху у читачів.
Якось він згадав одного дивака, Джозефа Белла, який був вчителем у медичному закладі, де вчився Конан Дойль ще в Едінбурзі. Цей вчитель дивував студентів своїм вмінням за допомогою "дедуктивного методу" розбиратися в самих заплутаних життєвих ситуаціях. К.Дойль вирішив зобразити Белла героєм однієї своєї повісті - під вигаданим іменем Шерлок Холмс. Розповідь пройшла непоміченою, але коли в 1889 році він написав свою другу розповідь, яка називалася "Знак чотирьох" до нього прийшла довгоочікувана слава. З тих пір, як тільки у журналі з'являлася нова розповідь про Шерлока Холмса, біля всіх книжкових магазинів шикувалися черги читачів.
Тепер вже славетного детектива полюбили, та робота над оповіданнями про нього відволікали К.Дойля від здійснення інших, на його думку, важливих творчих задумів, тому він вбиває свого героя в оповіданні "Остання справа Холмса", що було опубліковано наприкінці 1893 року. Це викликало, не тільки протест, але й обурення читачів. Молоді люди в Лондоні демонстративно начепили на своїх капелюхах жалобні стрічки. Читачі в листах благали: "воскресити" детектива, редактори журналів просили, видавці намагалися підкупити, дехто навіть погрожував. Та К. Дойль залишався "глухим" і до благань і до прокльонів.
Повернувся він до Ш.Холмса аж через 10 років, коли його зацікавив сюжет "Собака Баскервілів". Вдруге подарувавши життя Ш.Холмсу в "Порожньому будинку", к. Дойль вже ніколи з ним не розлучався, опублікувавши останній 60 твір про нього в 1927 році, за 3 роки до його смерті.
В своїх творах він кидав виклик тогочасній політичній системі чи іншій важливій проблемі того часу, а просто обмежується, які торкаються звичайних людей.
Шерлок Холмс народився на двадцять вісім років пізніше від свого творця. У літературознавців і критиків прийнято, коли вони аналізують оповідання про нього, шукати йому батьків серед персонажів, створених Е.По і Габоріо та навряд чи це правильно. Феномен ш. Холмса полягає в тому, що він сприймається як людина, що існувала насправді. Навіть тепер у Лондоні, на вулиці Бейкер-стріт знаходиться музей та пам'ятник Шерлоку Холмсу, який був відкритий 27 березня 1990 року.
Стиль Конан Дойля у деяких своїх творах наслідувала Агата Крісті . Вона написала близько 60 детективних творів та романів. Народившись 1891р. у Англії в місті Торки, під час першої світової війни працювала сестрою милосердя. Після успіху першого роману, який називався "Таємнича історія", вона вирішила, слідуючи традиції Конан Дойля, зробити головним героєм своїх романів бельгійського детектива, якого звали Еркюль Пуаро, володіючого невичерпною енергією та віруючого у сили власної інтуїції.
Книги Крісті відносяться до жанрової різноманітності, так званого "інтуїтивного" детектива, в якому злочини розкриваються не за допомогою конкретних доказів та дослідження фактів, а за допомогою особливої психічної проникливості , якою володіє її головний герой. До найкращих детективних романів, які написала Агата Крісті відносяться: "Пуаро розслідує", "Таємниця коминів", "Вбивство Роджера Екройда", "Кіт серед голубів", "Східний експрес", та інші.
В більшості її творів фігурував вищезгаданий детектив. Іноді він був розсіяний, але ця дивакувата розсіяність перепліталася з спостережливістю. Ця риса іноді переростала в негативний недолік, коли Пуаро "пхає ніс не в свої справи", а саме нишком підслуховує чи спостерігає за зовсім незнайомими йому людьми, але , можливо , що ця особливість його характеру є лише професійною звичкою. Незважаючи на всі його інтелектуальні здібності, він був дуже нерішучою людиною. Пуаро не дуже любив спілкуватися з людьми, хоча був ввічливим і дружньо ставився до співрозмовника. Це підтверджуються слова з роману "Східний експрес": "Пуаро просувався досить поволі, майже всі відвідувачі зібралися в тісному коридорі, тому Пуаро з регулярністю годинникового механізму вибачався за скоєні ним незручності". Також він не був ласим до грошей, бо в одному творі відмовився від прибуткової справи, керуючись власною неприязністю до цієї людини, яка пропонувала гонорар.
Ось і все, що стосується його характеру, а щодо його зовнішності, то в творах вона описується дуже мало. Пуаро зображується, як невеличкий зростом чоловічок, якого рідко хто сприймає в серйоз з великими чорними вусами, які він постійно намагається врятувати від тарілки з супом підчас обіду.
Його методи розслідування злочину базувалися не глибокому вивченні справи, фактів та речей, які на перший погляд здавалися дріб'язковими, а по суті несли в собі дуже корисну інформацію, яка іноді допомагає в розкритті заплутаного злочину. Так само, як і Огюста Дюпена, його не цікавила справедливість. Свою незвичайну роботу він вважав просто розвагою, яка допомагає йому не вмерти від нудьги. Його залізна логіка є майже інтуітивною, хоча будь-які висновки були наслідком умовиводу, який беззаперечно підтверджувався фактами.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Алексеев С.С., Дулуман Е.К., Мельничук В.С., Николаева А.С., Семенова А.С., Чудінова Т.А. Коротка літературна енциклопедія.- Москва:1986.
2. Богословський В.Н., Головиченко А.Ф., Сурмак В.М. Історія зарубіжної літератури 19 столітт.-Просвіта:1990.
3. Дойл, Артур Конан. Собака баскервілів: повість та оповідання./пер. З англійської Дмитренко М.А.-К.: Дніпро, 1992.
4. Дойл, Артур Конан. Записи про Шерлока Холмса/Вступна стаття Чуковського К.Н.; Правда: 1986-розповіді/1859-1930/.
5. Коллінз Уілкі. Твори в двох томах. Том другий. Місячний камінь.К.: Дніпро, 1989,
6. Коллінз Уілкі. Жінка в білому: Роман/Вступна стаття Урнова М.В.; Москва: 1989.
7. Крісті Агата. Східний експрес. Десять негритят. Роман/Переклад з англійської Беспалова Л..-Москва: 1990.
8. Мокульський С.С., Жирмунський В.М., Смірнов А.А. Історія зарубіжної літератури.-Москва: 1987.

 
 

Цікаве

Загрузка...