WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература світова, Всесвітня література → Чарльз Діккенс. Життя і творчість - Реферат

Чарльз Діккенс. Життя і творчість - Реферат

фатальним образом приводить свої жертви, а це майже все герої роману, до краху, руйнуванню, розпачу.
Лихоліття (Hard Times, 1 квітня - 12 серпня 1854) друкувалися випусками в "Домашнім читанні", щоб підняти упалий тираж. Роман не був високо оцінений ні критиками, ні широким колом читачів. Люте викриття індустріалізму, невелике число милих і достовірних героїв, гротескність сатири роману виводили з рівноваги не тільки консерваторів і цілком удоволених життям людей, але і тих, хто хотів, щоб книга змушувала лише плакати і сміятися, а не мислити.
Бездіяльність уряду, погане керування, корупція, що стала очевидної під час Кримської війни 1853-1856, поряд з безробіттям, спалахами страйків і голодних бунтів зміцнили переконаність Діккенса в необхідності радикальних реформ. Він вступив в Асоціацію адміністративних реформ, а в "Домашнім читанні" продовжував писати критичні і сатиричні статті; під час піврічногоперебування в Парижеві він спостерігав ажіотаж на біржовому ринку. Ці теми - перешкоди, створювані бюрократією, і дика спекуляція - він відбив у Крихті Дорріт (Little Dorrit, грудень 1855 - червень 1857).
Літо 1857 Діккенс провів у Гедсхіллі, у стародавньому будинку, яким любувався ще в дитинстві, а тепер зміг придбати. Його участь у благодійних представленнях Замерзлої безодні У.Коллінза привело до кризи в родині. Роки безустанної праці письменника затьмарювалися зростаючим усвідомленням невдачі його шлюбу. Під час занять театром Діккенс полюбив молоду акторку Еллен Тернан. Незважаючи на клятви чоловіка у вірності, Кетрін залишила його будинок. У травні 1858, після розводу, Чарльз-молодший залишився з матір'ю, а інші діти - з батьком, на піклуванні Джорджини як господарку будинку. Діккенс із жаром прийнявся за публічні читання уривків зі своїх книг перед захопленими слухачами. Посварившись із Бредбери і Евансом, що зайняли сторону Кетрін, Діккенс повернувся до Чапману і Холу. Припинивши випускати "Домашнє читання", він дуже успішно почав видавати новий щотижневик "Цілий рік", друкуючи в ньому Повість про два міста (A Tale of Two Cities, 30 квітня - 26 листопада 1859), а потім Великі надії (Great Expectations, 1 грудня 1860 - 3 серпня 1861). Повість про два міста не можна віднести до кращих книг Діккенса. У її основі лежать скоріше мелодраматичні збіги і насильницькі дії, ніж характери героїв. Але читачів ніколи не перестане захоплювати хвилюючий сюжет, блискуче карикатурне зображення нелюдського і вишуканого маркіза д'Евремонда, м'ясорубка Французької революції і жертовний героїзм Сидні Картону, що привів його на гільйотину.
У романі Великі надії головний герой Піп розповідає історію про таємниче благодіяння, що дозволило йому піти із сільської кузні свого зятя, Джо Гарджери, і одержати належне джентльмену утворення в Лондоні. В образі Піпа Діккенс виставляє не тільки снобізм, але і хибність мрії Піпа про розкішне життя дозвільного "джентльмена". Великі надії Піпа належать ідеалу 19 в.: дармоїдство і достаток за рахунок отриманої спадщини і блискуче життя за рахунок чужої праці.
У 1860 Діккенс продав будинок на Тевісток-сквер, і його постійним житлом став Гедсхілл. Він з успіхом читав свої добутки привселюдно по всій Англії й у Парижеві. Його останній закінчений роман, Наш загальний друг (Our Mutual Friend), був надрукований у двадцятьох випусках (травень 1864 - листопад 1865). В останньому завершеному романі письменника знову з'являються і з'єднуються образи, що виражали його осуд соціальної системи: густий туман Холодного будинку і величезна, що давить тюремна камера Крихти Дорріт. До них Діккенс додає ще один, глибоко іронічний образ лондонського смітника - величезних куп сміття, що створили багатство Гармона. Це символічно визначає мету людської жадібності як бруд і покидьки. Світ роману - усесильна влада грошей, преклоніння перед багатством. Шахраї процвітають: людині зі значимим прізвищем Веніринг (veneer - зовнішній лиск) купує місце в парламенті, а пишномовний багатій Подснеп - рупор думки суспільства.
Здоров'я письменника погіршувалося. Не звертаючи уваги на загрозливі симптоми, він почав ще ряд стомлюючих публічних читань, а потім відправився у велике турне по Америці. Доходи від американської поїздки склали майже 20 000 фунтів, але подорож фатальним образом позначилося на його здоров'я. Діккенс бурхливо радувався заробленим грошам, але не тільки вони спонукували його почати поїздку; честолюбна натура письменника вимагала замилування і захватів публіки. Після короткого літнього відпочинку він почав нове турне. Але в Ліверпулі в квітні 1869 після 74 виступу його стан погіршився, після кожного читання майже віднімалися ліва рука і нога.
Трохи оправивши в тиші і спокої Гедсхилла, Діккенс почав писати Таємницю Едвина Друда (The Mystery of Edwin Drood), плануючи дванадцять щомісячних випусків, і переконав свого лікаря дозволити йому дванадцять прощальних виступів у Лондоні. Вони почалися 11 січня 1870 ; останній виступ відбувся 15 березня. Едвин Друд, перший випуск якого з'явився 31 березня, був написаний лише до половини.
8 червня 1870, після того як Діккенс весь день проробив у шале в саду Гедсхилла, його за вечерею розбив удар, і наступного дня біля шести вечора він умер. На закритій церемонії, що відбулася 14 червня, тіло його було поховано в Куточку поетів Вестмінстерського абатства.
І ще одна цікавинка з біографії Ч.Діккенса. Виявляється, класик англійської літератури Чарльз Діккенс був автором не тільки романів і новел. Останні дослідження доводять, що Діккенс написавши книгу про смачну і здорову їжу. Алі видавалася вона під псевдонімом.
Повідомляється, що книга "Що в нас на обід?" вийшла під ім'ям Марії Клатербак, передає "NTVRU.COM". Академіки протягом десятиріч думали, що автором цієї книги була дружина письменника. Алі прапраправнук кращого друга Діккенса, Марка Лемона, обнародував документи, які доводять, що це зовсім не так.
У цих аркушах говоритися про ті, як пані і пан Діккенс приступили до збирання рецептів для майбутньої книги, пише британська газета The Times. Примітно, що це відкриття було зроблене абсолютно випадково. 73-літній Марко Лемон виявив домашній архів під година звичайного прибирання будинку.
Пітер Екройд, бібліограф Діккенса, заявивши: "Це просто вражаюче! Нова інформація про письменника не надходила давно".
Куховарська книга була бачена в жовтні 1851 і завоювала величезну популярність. Справжньою сенсацією стали рецепти холодного пудингу і страви з голови ягняти, повідомляє Ananova.

 
 

Цікаве

Загрузка...