WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Ліплення в початковій школі:методика проведення уроків ліплення (Курсова) - Реферат

Ліплення в початковій школі:методика проведення уроків ліплення (Курсова) - Реферат

оригінальній ідеї обов'язково зупиняє увагу школяра, а іноді і всього класу. Іноді потрібно підказати дітям якесь цікаве вирішення, зміни в формі виробу або в окремих деталях.
Робити це потрібно ненав'язливо, а тактовно, у вигляді поради, а не вказівки, спонукаючи дитину до творчості і фантазії.
Найбільш поширеною помилкою в практиці вчителів підчас керівництва роботою учнів є те, що помічаючи помилки в роботі, багато хто з учителів в категоричній формі вимагають їх виправлення , добавки тих чи інших детелей у виробі, або вказують, як повинна бути змінена його форма і т.д. Причому учням часто залишається незрозумілим зміст таких вказівок та , виконуючи певні зміни у виробі, вони не прагнуть відтворити в пам'яті об'єкт зображення не активізують фантазію.
Виправити помилку в практичній роботі - означає усунути її причини. Найбільш часто зустрічаються причини недоліків в виробах, виконаних школярами, наступні:
недоліки в сприйнятті натури,
недостатній запас вражень,
недостатність технічних умінь.
Тому зміст кожного зауваження вчителя повинен бути поясненим учням повторним показом натури або вказівкою на зміст бесіди по темі заняття.
Іноді буває необхідний повторний показ окремих технічних прийомів усьому класу або окремим учням.
Подведіння підсумків урока.
Наприкінці урока вчитель підводить підсумки зробленої роботи. Головною задачею цього етапа є не виставлення оцінок: найголовніше - звернути увагу на їх досягнення. Тому починати підсумки урока можна вже під час виготовлення виробів. Вчитель оцінює найбільш вірний хід роботи по виконанню вмробу у окремих учнів, звертаючи на це увагу всьго класу, показуючи найбільш творчі по задумці вирішення, окремі знахідки в оформленні. Цим самим вчитель, з одного боку, допомогає роботі класа та , з іншого боку, ще до кінцевого виконання виробу створює для себе та для дітей критерії оцінювання робіт практично кожної дитини.
В кінці урока слід дати загальну характеристику досягнень усього класа та продемонструвати вдалі вироби. Оцінка проводиться з урахуванням тих вимог, які були поставлені перед дітими на початку урока. Якщо проводилось ліплення з натури, виріб повинен відповідати натурі, відбивати самі суттеві її риси: загальний характер предмета та його будову. Для того, щоб образ був більш виразним, можна утрірувати деякі найбільш характерні риси. Тобто вимагається не буквальне подражання натурі, не її бездумне копіювання, а розуміння самого суттєвого в ній. При цьому вчитель зазвичай вимагає, щоб другорядні деталі взагалі не зображувались, це привчає дітей більш вдумливо проявляти головне. Слід пам'ятати, що у будь -якого предмета одні й ті ж деталі можуть бути головними або другорядними - в залежності від характера завдвння. Наприклад, при ліпленні людини не потрібно зображати деталі лиця; головне завдання тут передача будови та пропорції фігури вцілому. Але якщо у моделі , з якоїліпиться зображення, є щось характерне в зачісці чи в одязі, то це, взагалі не суттево, деталь може служити створенню образа, передачі характера і тому переходить в розряд головних. Підчас оцінювання виробів, виконаних по уяві; основна увага звертається на оригінальність, яскравість та емоційність створеного образа, почуття міри в оформленні та відповідність оформлення призначенню предмета.
Важливо, оцінювати роботу, давати можливість вносити поправки до роботи, навіть тоді, коли учень вважає її закінченою, не помічаючи деяких недоліків. В таких випадках потрібно прямо вказати на ці недоліки та запропонувати їх усунути.
Підводячи підсумки уроку, вчитель обов'язково повинен відмітити собі найбільш типові недоліки, котрі проявились в роботі учнів, та виявити їх причини. Під час підготовки до наступних занять потрібно продумати, як в процесі їх проведення усунути ці недоліки та по можливості виправити помилки попередніх уроків.
Розробка уроку.
Тема: Ліплення чашки (за уявою).
Мета: Формування в учнів уяви про зв'язок естетичних та функціональних якостей посуду; розвиток творчої уяви дітей; формування та закріплення навичок ліплення.
Прилади:зразки кофейних та чайних чашок, кружок для квасу
Хід урока.
І. Вступна бесіда.
Емоційне сприйняття зразків.
Тема нашого уроку ліплення чашки. Подивіться на ці зразки, їх прикраси, форму, будову.
* Чи подобаються вам візерунки на ціх чашках?
* Яка форма у ціх чашок: однакова чи різна?
Аналіз властивостей та закономірностей виробів.
* Як ви гадаєте чому у кожної чашки форма різна ?
* Яке призначення чашки?
Але чашки мають різне призначення, наприклад чашка для чаю служить для того , щоб в неї наливати горячий запашний чай. Чашки для чаю переважно роблять широкими, щоб чай швидше студився .
Що ви бачите на стінці чашки для чаю?
Вушко служить для того, щоб ми не брали в руки горячу чашку , а брали її за вушко.
Отже, вушко чашки призначене для зручного користування чашкою.
Порівняйте кружку для квасу, чашку для чаю, і для кофе.
* що в них спільне , що відмінне?
Спільне - дно, стінки, вушко - будова.
Відмінне - розміри, форма, розфарбовка.
Якою чашкою приятніше користуватися: звичайною непофарбованою чи прикрашеною візерунками.
Давайте виділимо вимоги до чашок:
1. Зручність у використанні.
2. Бути гарним.
Порівняйте якою з 2-х чашок зручніше пити чай?
Порівняння на основі попереднього аналізу.
Давайте поміркуємо, як ця закономірність проявляється у виробах?
Порівняйте чашку для кави та кружку для кваса - що значить для них бути гарним та зручним?
Які технічні вирішення можливі в одній і не можливі в іншій?
Чи немає ніякої різниці?
Якшо кружка для кваса хороша - велика, навіть трохи груба, з товстими стінками, котрі не обов'язково повинні бути гладкими з зовні, - і це буде гарно - то для кофейної чашки (зручною та гарною) все це не підходить. Вона повинна бути маленька , з тонкими стінками, більш витонченої форми та з тонким оформленням.
Порівняння святкової чашки для чаю і буденної.
(за зразком попереднього аналізу)
Обговорення художнього вирішення виробів.
(на основі порівняння 2-х чашок)
Подивіться і скажіть як оформлена чашка для кави та буденна чашка для чаю?
Чашка для кави гладенька, витончена отже і візерунок на ній буде більш витонченим. А чашка для чаю груба і малюнок на ній більш грубий та буденний.
Не в кожному виробі поверхність повинна бути гладенька : інколи ширшава поверхня передає особливості зображуваного предмета (в окремих видах барельєфів, при виготовленні декоративного посуду.)
Практична робота.
Перш, ніж почати виконання роботи давайте згадаємо основнв деталі чашки:
* дно
* стінки
* вушко
Яким вимогам повинна відповідати чашка.
1. Етап виготовлення чашки .
" закріплення заготовки на пілставці
" потрібно пам'ятати особливості виконуваного виробу (порівняння чашки для квасу і для кави).
2. Етап надання загальних форм виробу.
3. Етап виконання деталей виробу, розмічання оформлення виробу.
4. Етап оформлення виробу заглажування і усунення зайвих деталей та нерівностей.
Аналіз та оцінювання робіт.
Оцінювання робіт учнів.
Виставка кращих робіт по яким встановлюються критерії оцінки робіт учнів.
Підсумок уроку.
Запитання відтворюючого характеру.
Чи однакове призначення мають чашки?
Яка будова чашки?
Яким вимогам повинна відповідати чашка?

 
 

Цікаве

Загрузка...