WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Декоративні штори (макраме) - Курсова робота

Декоративні штори (макраме) - Курсова робота

кольору, що і мотузка.
У ході плетіння не всі нитики виконують однакову функцію. Нитки, навколо яких плетуть, виконують роль основи, а нитки, якими плетуть вузли - це робочі нитки.
Прикріпити нарізані нитки до тканини можна декількома способами.
Перший спосіб. Складаємо нитку навпіл і на місці згину дістаємо петлю. Правою рукою підводимо петлю до планки так, щоб планка була зверху над петлею. Потім перехиляємо петлю на себе через планку і протягуємо через неї вільні кінці ниток. Нитки добре затягуємо. Петля буде за двома кінцями ниток і утворить "замочок" знизу.
Другий спосіб. Складаємо нитку навпіл, як описано в першому способі. Беремо правою рукою петлю, прикладаємо її зверху на планку. Два вільні кінці ниток протягуємо в петлю знизу вгору через планку. Затягуємо пиро нитки. Тепер петля на двох кінцях ниток зверху і утворює "замочок" зверху.
Третій спосіб. Прикріпляємо нитку до планки так, як описано в першому способі. Потім правий кінець нитки накидаємо через планку зверху вниз. Утворюється петля, в яку протягується кінець нитки. Те саме робимо і з лівою ниткою.
Вчитися в'язати краще на товстих нитках ? 5....6 мм. Тому що на них краще видно утворення вузлів. Перші роботи також краще плести з товстих ниток - ними лише плести. Пізніше, засвоївши техніку плетіння, можна використовувати тонкі нитки.
За свою історію мистецтво макраме не раз занепадало і знову відроджувалося. Змінювалося призначення виробів, їх стиль і художнє оформлення, але техніка виконання залишилася незмінною.
Методика і послідовність виготовлення виробу.
Для роботи потрібно 2м габардинового полотна шириною 0,75 м та 900 м мотузки довжиною 1,5 мм.
Для верхньої частини штори потрібно 90 ниток довжиною 2 м.
1. Навішати нитки на основу способом 3. Сплести дві горизонтальні бриди.
2. Сплести сітку з квадратових вузлів довжиною 5 см.
3. Виконати горизонтальну бриду і сплести 45 ланцюжків з квадратових вузлів довжиною 2,5 см.
4. Нитки розділити на 10 груп по 18 ниток у кожній. Плетемо фрагменти з перехрещених діагональних брид у вигляді букви "Х".
5. Сплести горизонтальну бриду, нижче 45 ланцюжків довжиною 2,5 см.
6. Виконати дві горизонтальні бриди. Для нижньої частини штори потрібно 90 ниток довжиною 3 м.
1. Сплести дві горизонтальні бриди на всіх робочих кінцях. Нижче сплести 45 ланцюжків з квадратових вузлів довжиною 2,5 см.
2. Виконати одну горизонтальну бриду. Нитки розділити на 10 груп по 18 ниток у кожній. Кожну групу ниток ділимо навпіл. На середині п'яти ниток сплести по дві діагональні бриди з середини. В кожній серединці фрагменту виконати квадратний вузлик. Справа наліво і зліва направо виконати листочки з діагольнальних репсових брид. Між кожним фрагментом узору сплести сітку з квадратових вузлів: у першому разі один вузлик, у другому два вузлики, у третьому три потрійних вузликів
3. Сплести дві горизонтальні бриди. Нижче сплести 45 ланцюжків з квадратових вузлів довжиною 2,5 см.
4. Виконати горизонтальну бриду. Далі сплести 10 фрагменти з перехрещених діагональних брид у вигляді букви "Х".
5. Сплести горизонтальну бриду виконати 45 ланцюжків з квадратних вузлів довжиною 2,5 см.
6. Виконати дві горизонтальні бриди. Сплетені частини штори кріпимо зверху, знизу тканини.
Тема: Історія виникнення макраме. Інструменти та обладнання. Технічне кріплення ниток. Репсові вузли.
Мета:
- Навчальна: сформувати в учнів поняття про мистецтво, плетіння макраме, ознайомити з основними групами вузлів, навчити працювати з найпростішими матеріалами - нитками та мотузками, зокрема знання з історії виникнення та розвитку макраме.
- Розвиваюча: розвивати в учнів фантазію, художній смак, логічне мислення, творче ставлення до праці.
- Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та естетичний підхід до творчої парці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Обладнання: ножиці, шпильки, голки, гачок, нитки, зошит.
Дидактичне забезпечення уроку: інструкційні картки, послідовності виконання вузлів, колекція плетених виробів із макраме.
Між предметні зв'язки: образотворче мистецтво, математика, історія.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Організаційна частина: (привітання, перевірка наявності учнів в класі, готовності їх до уроку, правильної організації робочого місця).
ІІ. Мотивація навчання:
Макраме, або ж вузликове плетіння, є одним з видів рукоділля, який сьогодні завоював неабияку популярність. Цим мистецтвом в однаковій мірі захоплюються дорослі і діти.
Макраме своїм корінням сягає сивої давнини. Це рукоділля, як і багато інших, було поширене на Сході уже в ІХ столітті до н.е. Як свідчать археологічні знахідки, вузликове плетіння знане в різних країнах світу: в стародавньому Єгипті, Китаї, Перу, Греції. Використовували техніку плетіння для прикрас житла та одягу.
Звідки ж походить макраме?
Вважають, що першим хто почав займатися вузликовим плетінням, були моряки. Перебуваючи в дальньому плаванні вони плели риболовецькі сіті, канати, різноманітні прикраси, які дарували близьким на згадку. Відомо близько чотирьох тисяч морських вузлів. Багато з них перейшло в художнє ремесло - макраме.
Вузликове плетіння в різний час називалось по-різному: квадратне плетіння, вузликове мереживо, вузликова бахрома, шнурок Макнатари, мексиканське мереживо і лише в ХІХ століття це плетіння стали називати макраме. Походить це слово від турецького "макрама", що означає шарф чи серветка з каймою.
В нашій країні макраме з'явилося наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття. Наші бабусі прикрашали торочкаим весільні рушники білосніжніскатертини та серветки. Складовою частиною народного вбрання були ажурні шалі та хустки, прикрашені каймою і китицями.
У наш час макраме знову ввійшло в моду. Можливості використання його стали надзвичайно широкими. Дедалі частіше зустрічаються вироби, виконані цією технікою, в опорядженні сучасних приміщень, в оформленні одягу. Це елегантні сумки, ремінці, мереживі комірці, декоративні настінні прикраси, газетниці, скатертини, віконні занавіски тощо. Можливі для творчості в цьому виді рукоділля необмежені.
ІІІ. Активізація опорних знань (повторення вивченого матеріалу).
1. Звідки походить слово "макраме"?
2. Яка історія походження макраме?
3. Які ви знаєте види вузликового плетіння?
4. Які техніки виконання вузлів вам відомі?
5. Які інструменти використовують для виконання макраме?
6. Для чого використовували вузликове плетіння?
7. Яке значення має макраме для нас сьогодні?
ІV. Пояснення нового матеріалу.
1. Вступний інструктаж.
Перед тим як виконувати роботу, давайте повторимо правила безпечної праці при користуванні ножицями, голками та шпильками:
1. Ножиці повинні лежати на парті із зімкнутими кінцями.
2. Передавати ножиці слід кільцями вперед.
3. Голки та нитки повинні знаходитись у спеціальній подушечці.
4. брати голки можна тільки для роботи.
5. не гратися голками та шпильками.
Для заняття макраме потрібні такі інструменти: подушка для плетіння, шпильки, голка з вушком для пришивання ниток, ножиці, сантиметрова стрічка, тонкий і товстий в'язальні гачки для протягування ниток в складних візерунках і шпиця або шило, необхідні при розв'язуванні неправильно затягнутих вузлів.
Для зручності

 
 

Цікаве

Загрузка...