WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Декоративне панно “Квіти” (макраме) - Курсова робота

Декоративне панно “Квіти” (макраме) - Курсова робота

вперед.
3. Голки та шпильки повинні знаходитися у спеціальній подушечці.
4. Брати голки можна тільки для роботи.
5. Не гратися голками та шпильками.
Для знять макраме потрібні такі інструменти: ножиці, сантиметр, шпильки, голки, гачок.
Для зручності роботи з нитками бажано приготувати таке обладнання. Для плетіння невеликих виробів знадобиться напівм'яка подушечка розміром 100х200 мм, яку можна пошити з цупкої тканини і наповнити тирсою або піском. До неї зручно прикріплювати голками або шпильками нитки для плетіння.
Щоб добре і зручно працювалося, треба правильно організовувати робоче місце. При плетінні невеликих виробів на подушечці краще працювати за столом, тримаючи подушечку на колінах. Верхньою частиною вона повинна опиратись на край стола.
Зразок, малюнок чи схема повинні лежати на столі зліва, а інструменти краще поставити справа, щоб зручніше було ними користуватися.
Матеріалом для плетіння можуть бути різноманітні нитки: шнур, тасьма, лляна мотузка, джгут, конопляний шпагат та ін. Найкращі в роботі бавовняні нитки. Вони міцні, м'які і добре в'яжуться у вузли. Для плетіння використовують нитки, як природного кольору, так і фарбуванні.
Дуже важливо правильно підготувати нитки до роботи. Це означає, що треба визначити їх довжину і кількість. Кількість ниток залежить від самого виробу і повинна обов'язково бути парною. Довжина ниток залежить від їх товщини. Товщі нитки повинні бути довшими ніж тонкі, тому що під час роботи вони швидше укорочуються. Нитки повинні бути в 3-8 разів довші від готового виробу.
Нарізані нитки можна кріпити до дерев'яної ч пластмасової планки чи кільця, а також до товстої нитки.
У ході плетіння не всі нитки виконують однакову функцію. Нитки, навколо яких плетуть, виконують роль основи, а нитки, якими плетуть вузли - це робочі нитки.
Прикріпити нарізані нитки до планки можна кількома способами:
1. Складаємо нитку навпіл, і на місці згину дістаємо петлю. Правою рукою підводимо петлю до планки так, що планка була верху над петлею. Потім перехиляємо петлю на себе через планку і протягуємо через неї вільні кінці ниток. Нитки добре затягуємо. Петля буде за двома кінцями ниток і уторить "замочок" знизу.
2. Складаємо нитку навпіл, як описано в 1-му способі. Беремо правою рукою петлю, прикладаємо її зверху на планку. Два вільні кінці ниток протягуємо в петлю знизу вгору через планку. Затягуємо туго нитки. Тепер петля на двох кінцях ниток зверху і утворює "замочок" зверху.
3. Прикріплюємо нитки до планки так, як описано в 1-му способі. Потім правив кінець нитки накидаємо через планку зверху вниз. Утворюється петля, в яку протягуємо кінець нитки. Те саме робимо і з лівою ниткою.
2. Практична робота учнів.
а) Поточний інструктаж:
На цьому уроці ми будемо виконувати репсові вузли. Ребристий або репсовий вузол - це один із основних вузлова у техніці макраме. Залежно від того, куди спрямовують нитку основи, на які плетуть вузли, цей вузол називається горизонтальним, вертикальним або діагональним. Ряд вузлів. Пров'язаних горизонтальними, діагональними або вертикальними репсовими вузлами, називають бридою.
У рядах репсові вузли плетемо так: прикріплюємо на планку три нитки (шість кінців). Крайня нитка (справа або зліва) - це нитка основи, а всі інші нитки - робочі.
На нитку основи 1 будемо по черзі зав'язувати репсові вузли нитками 2,3,4,5,6. Першу робочу нитку 2 обкручуємо навколо нитки основи два рази зверху вниз. Так само зав'язуємо вузли нитками 3,4,5,6. Вийшла горизонтальна брида, бо вели ми нитку основи горизонтально.
Репсові вузли можна плести по діагоналі, поклавши нитку основи по діагоналі зліва направо і справа наліво.
Вертикальні репсові вузли. Для зразка беремо три нитки. На край однієї з них прикріплюємо 3-ім способом дві нитки (чотири кінці). Ниткою зліва направо зав'язуємо по черзі вузли на нитках 1,2,3,4. Вузли в'яжимо, як і в горизонтальній бриді, з тією лиш відмінністю, що зав'язувати їхтреба на вертикальних нитках, беручи їх за основу.
Розраховуючи довжину ниток основи, слід пам'ятати, що на них в'яжуть вертикальні вузли робочими нитками. Тому довжина ниток основи повинна відповідати довжині готового виробу плюс 12 см.
У ході плетіння вертикальними вузлами легко подовжувати робочу нитку, якщо вона закінчилася. Робимо це так: від кінця нової робочої нитки відкладаємо, наприклад, відрізок довжиною 5 см, згинаємо його, утворюючи петлю. Прикріплюємо її на нитку основи, перед якою закінчилася попередня робоча нитка. Короткий кінець переводимо на виворітній бік, а довгим продовжуємо плести вертикальні везли.
Б) Індивідуальний інструктаж:
Під час уроку підходжу до кожного учня окремо і ще раз пояснюю незрозуміле.
V. Підсумок уроку, аналіз та оцінювання робіт.
VІ. Домашнє завдання.
Принести необхідні інструменти і матеріали для плетіння макраме.
VІІ. Прибирання робочих місць.
?
ВИСНОВКИ
Ознайомившись з видом декоративно-прикладного мистецтва - плетінням макраме, можна дізнатись багато цікавого. Адже своїм корінням воно сягає сивої давнини. Цим рукоділлям почали займатися ще на Сході уже в ІХ ст. Але вважають, що першими хто почав займатись вузликовим плетінням були моряки. Перебуваючи в далекому плаванні, вони плели риболовецькі сіті, канати, різноманітні прикраси, які дарували близьким на згадку.
В нашій країні макраме з'явилося наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Наші бабусі прикрашали торочками весільні рушники, білосніжні скатертини та серветки.
Вузликове плетіння в різний час називалось по-різному, квадратне плетіння. Вузликове мереживо, вузликова бахрома і т.д. І лише в ХІХ ст. це плетіння стали називати макраме. Походить це слово від турецького "макраме". Що означає шарф чи серветка з каймою.
В макраме використовують не так вже й багато вузлів, знайомих людям з глибокої давнини. Пощастило тільки самим красивим та простим, необхідних людям для плетіння різноманітних виробів. Найпоширенішими вузлами є: простий вузол, петельний вузол, вузол "фріваоліте", репсовий вузол, геркулесовий вузол і ще багато інших.
Компонуючи ці вузли можна складати багато різноманітних візерунків. Це і найрізноманітніші ланцюжки, сітки, геометричні фрагменти сіток, різні види ромбів з діагональних брид, квіти з брид, листочки. Уміло поєднуючи ці вузли можна виготовляти цікаві і красиві вироби.
Вибір ниток і мотузок для плетіння - самий різноманітний: лляна мотузка, бавовняна, джгут, конопляний шпагат, сизалеві нитки. Маленькі речі плетуть із сутажу, муліне "ірису", круглої тасьми.
Для плетіння використовують нитки, як природного кольору так і фарбовані. Фарбувати нитки можна аніліновими барвниками або натуральними.
Інструменти та обладнання, необхідні для плетіння макраме прості і потрібно їх небагато: напівм'яка подушка, наповнена тирсою, шпильки, голки, ножиці, гачок та шило.
Можливості використання макраме стали надзвичайно широкими. Аделі частіше зустрічаються вироби, виконані цією технікою, в опоряджені сучасних приміщень, в оформленні одягу. Це елегантні сумки, ремінці, мережані комірці, кашпо, декоративні настінні прикраси, газетниці, скатертини, віконні занавіски тощо. Можливості для творчості в цьому виді рукоділля не обмежені.
Добре засвоївши техніку плетіння, можна самостійно виготовляти цікаві вироби. Старанно виконані настінні декоративні прикраси, різноманітні кашпо, панно зроблять затишним будь-яке приміщення. Макраме, як і інше рукоділля, дає можливість виразити потребу в творчості, а поєднання праці і фантазії допоможе показати себе в ролі художника-дизайнера.
?
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
?
ДОДАТКИ

 
 

Цікаве

Загрузка...